• Warsztaty "Majsterkowo"

          • 16 kwietnia uczniowie klasy 2 B uczestniczyli w warsztatach Majsterkowo organizowanych przez sklep budowlany Castorama. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.

            Z pomocą wykwalifikowanych pracownic Castoramy dzieci własnoręcznie skonstruowały sowy. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa uczniowie z pełnym zaangażowaniem przybijały gwoździe i łączyły drewniane elementy, wiązały sznurkiem. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie, samodzielnie podpisali i ozdobili według własnego pomysłu. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, sprawiły dzieciom dużo radości i dumy z własnych dokonań.

          • Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców

          •   Dnia 12 kwietnia w naszej Szkole odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców etap gminny. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn chłopców młodszych, walka była bardzo zacięta. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu, na drugim miejscu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu, a trzecie miejsce zajęli uczniowie naszej Szkoły.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          • Dnia 11 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się przegląd utalentowanych recytatorów

            z kl. I- VIII w ramach Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Celem konkursu było:

            - popularyzowanie twórczości polskich poetów,

            - rozwijanie zdolności recytatorskich,

            - zainteresowanie poezja.

            Spośród kilkunastu uczestników wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach

            wiekowych, tj. w klasach I- III i IV- VI.

            Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy uczniowie świetnie przygotowali się do

            występów i reprezentowali wysoki poziom. W dobie Internetu bardzo cieszy, że są

            dzieci, którym kontakt z żywym słowem i słuchaczem sprawia przyjemność.

            Laureaci konkursu zaprezentują się wkrótce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Pcimiu.

            Życzymy Im dalszych sukcesów i trzymamy kciuki!

            Oto lista laureatów

            Klasy I-III

            I miejsce Zuzanna Wnęk

            II miejsce Jakub Stopka

            III miejsce Karolina Tekieli

            Klasy IV- VIII

            I miejsce Anna Łabędź

            II miejsce Oliwia Tekieli

            III miejsce Zuzanna Bieniek

          • Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt

          • W dniu 10 kwietnia odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt etap gminny, w których spotkało się 5 drużyn. Mimo, że pogoda nie dopisywała zawodniczki walczyły dzielnie. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im Marii Curie- Skłodowskiej w Stróży,  na drugim miejscu podium uplasował się Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Stróży, trzecie miejsce zajęli nasi uczniowie. Gratulujemy!

          • Ogólnopolski konkurs Nasza Ziemia

          • Czworo uczniów, z naszej szkoły wzięło udział w XXV edycji Ogólnopolskiego konkursu Nasza Ziemia – Na krańcach Ziemi. Praca Nikoli Rakoczy (6a), „Tajlandia wyspa Jamesa Bonda” oraz Amelii Rakoczy (6a), „Antarktyda”,  uzyskały  pozaregulaminowe wyróżnienie w konkursie plastycznym.

            Równie piękne prace wykonali Oliwia Tekieli (6a), „Park Narodowy Namib” oraz Dawid Tekieli (4a), „Formacje skalne w Arizonie”.

             Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

          • Spotkanie z KGW Trzebunia

          •  W poniedziałek 8. kwietnia 2024r odwiedziły naszą szkołę panie z KGW z Trzebuni:  Małgorzata Parszywka, Barbara Ostafin,  Alicja Stopka i Maria Hodurek. Zostały przywitane przez dyr. szkoły p. Waldemara Mosóra, uczniów z klas 1-3 wraz z wychowawcami.

                    Zaproszone panie przybliżyły dzieciom tradycje i zwyczaje z dawnych lat, zaprezentowały rękodzieło (serwetki robione na szydełku, wełniane skarpety robione na drutach, obrusy haftowane i dekoracje świąteczne) używając tutejszej gwary. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały i odpowiadały na pytania. 

                   W dalszej części usłyszeliśmy ludowe przyśpiewki, autorkami których były panie z Koła Gospodyń. Dzieci należące do zespołu "Trzebunianie" zaśpiewały piosenki, które wywołały gromkie brawa i uśmiechy na twarzach.

                   Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz Koło Gospodyń Wiejskich z Trzebuni zagości w naszej szkole. 

            Grażyna Makuła

          •  Trzymaj Formę

          •                              Światowy Dzień Zdrowia 2024

            7 kwietnia 2024 roku obchodzony jest "Światowy Dzień Zdrowia" pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”.

            Ten dzień uwrażliwia nas na potrzeby zdrowotne własne i innych ludzi, daje nam możliwość mobilizacji działań poświęconych profilaktyce zdrowotnej i problemom zdrowotnym.

            „Na całym świecie prawo milionów ludzi do zdrowia jest coraz bardziej zagrożone. Choroby i katastrofy są głównymi przyczynami śmierci i niepełnosprawności. Konflikty niszczą życie, powodując śmierć, ból, głód i cierpienie psychiczne. Spalanie paliw kopalnych powoduje jednocześnie kryzys klimatyczny i odbiera nam prawo do oddychania czystym powietrzem, a zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz zabija życie co 5 sekund. Rada WHO ds. Ekonomiki Zdrowia dla Wszystkich ustaliła, że ​​co najmniej 140 krajów uznaje w swoich konstytucjach zdrowie za prawo człowieka. Jednak kraje nie uchwalają i nie wdrażają w praktyce przepisów zapewniających swoim obywatelom prawo dostępu do usług zdrowotnych. Potwierdza to fakt, że w 2021 r. co najmniej 4,5 miliarda ludzi – ponad połowa światowej populacji – nie było w pełni objętych podstawowymi usługami zdrowotnymi. Aby stawić czoła tego typu wyzwaniom, Światowy Dzień Zdrowia w 2024 r. brzmi: „Moje zdrowie, moje prawo”. Tegoroczny temat został wybrany tak, aby bronić prawa każdego i wszędzie do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji”

             

          • KIERMASZ, KIERMASZ I PO KIERMASZU …

          • Piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne można było zakupić podczas Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się 26-27 marca w NASZEJ SZKOLE.
            Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: stroiki wielkanocne, szydełkowane pluszaki, kartki świąteczne, wiosenne kwiatki, a także przepyszne bułeczki i babeczki. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców.
            PODSUMOWUJĄC…
            Było słodko, a przede wszystkim kolorowo. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i tym, którzy  w kiermaszu uczestniczyli: rodzicom, dziadkom, dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły.
            Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zebrane  fundusze zostaną   w całości przekazana na planowaną strefę relaksu.

            DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM za zaangażowanie i przybycie a przede wszystkim rodzicom, którzy bardzo chętnie włączyli się w przygotowanie kiermaszu. 


            Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat
             

          • Eko- pisanka

          • Dnia 27 marca 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs na Eko- pisankę.

            Prace były bardzo kreatywne I pomysłowe. Wszystkie zostały nagrodzone.

            Zwycięzcy to:

             

            1. Hubert Grabek 

            2. Wojciech Pęcek

            3. Andrzej Parszywka

            4. Bartłomiej Parszywka 

            5. Zofia Hylicka

            6. Dawid Pulchny

            7. Weronika Bieniek

            8. Anna Bieniek

            9. Ewelina Lach

            10. Wiktoria Drab

            11. Karolina Tekieli

            12. Wiktor Kaleta

            13. Antoni Marcisz

            14. Magdalena Ożóg

            15. Zuzanna Marcisz

            16. Inga Farganus

            17. Julia Karkula

            18. Piotr Parszywka

             

            Gratulujemy biorącym udział w konkursie. 

          • Szanujmy wodę!

          • Od 22 do 26 marca uczniowie klas 4-6 z Szkoły Podstawowej w Trzebuni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych globalnym wyzwaniom wodnym, zorganizowanych przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

            Uczniowie m.in. obejrzeli filmy edukacyjne, zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi gospodarowania wodą i oszczędzaniem życiodajnego płynu. Uczniowie wykonali gazetki i wystawę plakatową zaprezentowaną na korytarzu szkolnym.

             Pamiętajmy! Woda to bezcenny skarb. Jest ona wykorzystywana w prawie każdej dziedzinie działalności człowieka i niezbędna dla naszego przetrwania. W wielu regionach świata wody brakuje nawet do podstawowych zastosowań i to w naszych rękach spoczywa odpowiedzialność za to , żebyśmy i my nie znaleźli się w podobnej sytuacji.

          • Targi Edukacyjne

          • Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy ósmej naszej Szkoły mieli okazję wziąć udział w jubileuszowych XX Targach Edukacyjnych, które odbyły się w hali Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. Młodzież kończąca Szkoły Podstawowe mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną lokalnych szkół średnich, co na pewno pomoże im w podjęciu decyzji o kierunku przyszłej edukacji! Pomoc, bezcenne uwagi, pomysły i wiele więcej mogli usłyszeć dzisiaj uczniowie od starszych kolegów i koleżanek.

          • Pierwszy dzień Wiosny

          • Dnia 21 marca w ramach projektu „Cztery pory roku” dzieci klasy I-III witały Wiosnę wykorzystując wcześniej zaprojektowane wiosenne okulary. Zaprezentowały pomysłowe i oryginalne prace w wiosennym wydaniu.

            Następnie udały się na wycieczkę w celu poszukiwania oznak wiosny. Uczniowie byli dobrymi obserwatorami. Zauważyli pąki na drzewach i krzewach, młodą soczystą trawę i radosny śpiew ptaków, a na pobliskiej łące krokusy, przebiśniegi, pierwiosnki i kaczeńce.

            Dzieci zachwycone budzącą się do życia przyrodą, z radością zaśpiewały piosenkę i stwierdziły, że w pełni przyszła do nas pani Wiosna. W ten wyjątkowy sposób uczniowie klas I-III powitali wiosnę. 

          • Otwarcie "Ekopracowni"

          • 18 marca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste oddanie do użytku „EKOPRACOWNI” połączone z symbolicznym oddaniem do użytku szkoły po generalnym remoncie.

            Ekopracownia powstała w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zadania z zakresu wyposażenia i utworzenia "EKOPRACOWNI" w obszarze tematycznym „ochrona środowiska, gospodarka wodna i zrównoważony rozwój”.

            Stworzenie "EKOPRACOWNI" i zaopatrzenie jej w niezbędne meble, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny umożliwi realizację różnego typu akcji, warsztatów, projektów i programów ekologicznych dla uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków. Jej powstanie to ważny krok w kierunku edukacji proekologicznej, który będzie miał pozytywny wpływ na świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży naszej miejscowości.                                                   

            Dzięki zaangażowaniu wielu osób, nasza szkoła przeszła gruntowną metamorfozę. Odnowione zostały sale lekcyjne, korytarze, toalety, sala gimnastyczna a także elewacja i otoczenie budynku. Nowe wyposażenie i estetyczne wnętrza stwarzają teraz przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i pracy a zmodernizowana kotłownia nie zanieczyszcza naszego środowiska. Remont był ogromnym wyzwaniem ale dzięki zaangażowaniu władz gminnych i całej społeczności szkolnej udało nam się go z sukcesem zrealizować.
            Cieszymy się z naszej odnowionej szkoły i mamy nadzieję, że będzie ona służyć nam wszystkim przez wiele lat.

            Zaproszeni goście obejrzeli występ uczniów klasy 2 i 3 pod opieką wychowawczyń Pani Magdaleny Ostafin i Pani  Alicji Rak, oparty na twórczości patronki szkoły Marii Konopnickiej oraz zabawny skecz przedstawiony przez klasę 7, przygotowaną przez Panie Bożenę Ciaputę i Małgorzatę Żurek.

            Dziękujemy gościom za życzliwość, wsparcie i prezenty.

          • 25. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 25. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole ze względu na ferie świętowaliśmy 5 marca.

             Nasze aktywności związane były z dbałością o poprawność w zakresie języka – mówionego i pisanego; ale przede wszystkim skupialiśmy się na zagadnieniach związanych ze słowami, które różnią i łączą pokolenia oraz na „dobrych słowach”, które powinny łączyć wszystkich.

            Dla każdego etapu nauczania przewidziane były inne zadania. Na przykład uczniowie klas 1-3 przygotowali piękne lizaki dobrych słów, uczniowie klas 4-8 przygotowali wspaniałe lapbooki. Zebrano w nich m.in. słowa i zwroty używane przez dziadków i rodziców, a nie rozumiane przez młode pokolenie, słowniczek „Młodomowy” – zawierający słowa i zwroty, których z kolei nie rozumieją rodzice i dziadkowie a także słowniczek dobrych słów.

             

            Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do finałowego zadania – nakręcenie naszego teledysku do piosenki Dobre słowo daj.  Myślę, że wkrótce go zobaczymy :)

             

            Dziękuję za wspólną pracę.  

            Szczególnie dziękuję za pomoc p. Iwonie Rakoczy i zespołowi taneczno-wokalnemu.

            Ojczysty- dodaj do ulubionych!

            Dobre słowa daj!

            B. Ciaputa

          • Turniej mini piłki siatkowej

          • W dniu 27 lutego 2024 w naszej szkole odbył się turniej  mini piłki siatkowej dwójek dla klas 4-8. Turniej wygrała bezapelacyjnie para Tomasz Dochniak- Łukasz Ostafin z klasy 8a . W finale pokonali  reprezentantów klasy 7a Patryka Krawczyka – Jakuba Śliwę. Trzecie miejsce zajęli także uczniowie klasy 7a Wojciech Ziaja- Szymon Kania. Mecze toczyły się w przyjaznej atmosferze w duchu” fair play” Wszyscy walczyli ambitnie i z dużym poświęceniem.

          • Wycieczka do Centrum Ogrodniczego

          •     05 marca klasa I a wybrała się do Centrum Ogrodniczego „Amarylis” w Osieczanach.          Uczniowie  poznali od podstaw jak powstaje roślina od nasionka  do dużej rośliny. Siali nasiona i sadzili kwiaty.  Obserwowali jak należy pikować sadzonki. Zobaczyli w tunelach produkcję roślin jednorocznych i wieloletnich. Mogli podziwiać rośliny domowe jak też ogrodowe. Dowiedzieli się jak należy dbać o kwiaty i krzewy. Poznali sprzęt ogrodniczy i pracę ogrodnika. Każdy zasadził roślinkę, którą otrzyma po dwóch tygodniach. Dzieci zabrały ze sobą „Bratki”, o które będą dbać w swoim ogrodzie.  W bardzo miłej atmosferze, wśród osób zaangażowanych, dzieci poznały pracę botanika.

            Wycieczka była udana i na pewno chętnie będziemy ją wspominać.

          • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca w Naszej Szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy 8a.Miała ona na celu upamiętnienie tych, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, walcząc w obronie niepodległości Polski. Żołnierze Niezłomni czy też Żołnierze Wyklęci, przez lata zapomniani, wreszcie doczekali się uznania            i szacunku. Cześć i chwała bohaterom!

          • Akcja charytatywna Samorządu Szkolnego

          • Dnia 5 lutego w naszej szkole odbył  się dzień wsparcia osób walczących z rakiem zorganizowany przez Samorząd Szkolny.  Chętni uczniowie założyli tego dnia  kapcie jako obuwie zamienne, które symbolizują długotrwały pobyt chorych dzieci w szpitalach, który staje się ich drugim domem. W ten sposób uczniowie solidaryzowali się   z osobami walczącymi z tą chorobą. Był to także ostatni dzień wsparcia  zbiórki pieniężnej  dla Mai Krzaczek,  8 letniej  dziewczynki  chorującej  na neuroblastomię z licznymi przerzutami, w tym też do mózgu.

            Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać 1800 zł. Kwota ta została w całości przekazana na konto fundacji, która opiekuje się Mają Krzaczek.

            Dziękujemy za okazane serce.

          • WALENTYNKI 2024

          • Dn. 09.02. 2024 obchodziliśmy w naszej szkole walentynki.

            Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która została tego dnia dostarczona do adresatów przez „listonoszki” Olę Tekieli i Nikolę Zegiel. Uczniowie kl. I – III oraz przedszkolaki zostali obdarowani słodką niespodzianką.

            Na scenie pojawiła się ścianka walentynkowa, na tle której chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

    • Partnerzy

      • EduPage
      • Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych TALENT
      • Gminny Ośrodek Kultury w Pcimiu
      • Librus
    • Sprawdź stan powietrza

      Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

      Kliknij w link poniżej

      Zobacz aktualne pomiary czystości powietrza w Trzebuni

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 18.04.2024
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej