Procedury przeciwpandemiczne obowiązujące w szkole w roku szkolnym 2021/22
Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się procedurami obowiązującymi w naszej szkole od 01.09.2021 r. w okresie pandemii COVID-19.
Prosimy o stosowanie zaleceń opisanych w procedurach.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w przedszkolu
Szanowni Rodzice Przedszkolaków
Zajęcia w przedszkolu rozpoczynamy 1.09.2021. Niestety ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie będzie wspólnego spotkania i uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.
Dzieci można przyprowadzać od godziny 7.
Zasady przyprowadzania i odprowadzania dzieci do przedszkola do których prosimy się bezwzględnie dostosować
PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA
- Bardzo prosimy o przyprowadzanie dzieci do przedszkola najpóźniej do godz. 8.00, najlepiej rozłożyć czas przyprowadzenia między 7- 8, tak by nie tworzyć zagęszczenia. Po tym czasie szatnie będą zamknięte ze względu na konieczność ich dezynfekcji.
- Rodzice lub opiekunowie przyprowadzający dzieci wchodzą na teren szkoły tylko dolnym wejściem w maseczkach i po wejściu dezynfekują ręce.
Uwaga.
Dzieciom nie dezynfekujemy rąk w tym dystrybutorze. Dzieci dezynfekują ręce przy salach przedszkola dozownikiem z płynem dla nich przeznaczonym.
3. Po przebraniu dzieci (pani woźna wskaże korytarz do przejścia) przyprowadzacie Państwo dzieci pod sale gdzie nauczyciel i pomoc odbiera dzieci . Proszę rodziców o niewchodzenie do sal.
4. Na korytarzu przy salach przedszkolnych jest pojemnik z atestowanym płynem do dezynfekcji ,którym proszę zdezynfekować rączki dzieciom przed wejściem na sale.
ODBIERANIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA
- Rodzice lub osoba upoważniona do odbioru dziecka zgłasza do woźnej na portierni szkoły nazwisko dziecka, które ma być odebrane.
- Rodzice lub osoba upoważniona do odbioru dziecka wchodzą do szatni tylko dolnym przejściem i w szatni czekają ( proszę nie wchodzić na teren szkoły) na przyprowadzenie przez pomoc przedszkolną dziecka.
- Po przebraniu dziecka proszę niezwłoczne opuścić budynek, tak by nie tworzyć tłoku – z szatni korzystają również uczniowie szkoły podstawowej, a ilość osób przybywających z zewnątrz w placówce musi być ograniczona do niezbędnego minimum.
Bardzo prosimy aby dzieci nie przynosiły zbędnych rzeczy do przedszkola np. zabawek.
Informacja o programie "Dobry Start 300+"
Szanowni Panstwo
od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie w ramach programu „Dobry Start 300+” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas obsługę wniosków i wypłatę tego świadczenia realizowały ośrodki pomocy społecznej.
Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:
- portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
- bankowości elektronicznej,
- portalu empatia.mpips.gov.pl.
Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na konto bankowe wskazane we wniosku.
Więcej informacji na temat obsługi programu ”Dobry Start” oraz o obowiązujących zmianach beneficjenci świadczenia znajdą na naszej stronie internetowej www.zus.pl
Z wyrazami szacunku
Wanda Wojtanowska
Koordynator ds. Komunikacji
Społecznej i Edukacji
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Tarnowie
Samodzielny Referat Organizacji i Analiz
ul. Kościuszki 32, 33-100 Tarnów
tel. 14 632 75 96, 502 009 663
Małoplska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek.
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
25 czerwca 2021 r. zakończył się kolejny wyjątkowy i trudny rok dla polskiej edukacji. Wszyscy uczniowie naszej szkoły , mimo długiego okresu nauki zdalnej, dobrnęli do szczęśliwego finału. Na początek spotkania uczniów klas 8 krótkim montażem słowno-muzycznym pożegnali koledzy i koleżanki z klasy 7b. Absolwenci szkoły także podziękowali za lata spędzone w szkole. Następnie pan dyrektor Waldemar Mosór wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i listy gratulacyjne dla rodziców oraz odczytał listę uczniów wpisanych do Złotej Księgi. Wspaniałym ukoronowaniem uroczystości było wręczenie nagród Najlepszemu Absolwentowi Szkoły- Wiktorii Dragosz z kl. 8a oraz Najlepszemu Uczniowi Szkoły- Wojciechowi Śmietanie z klasy 7b (zdjęcia w zakładce "Album fotograficzny"). Monika Hodurek z kl. 8a podziękowała za pracę w Szkolnej Radzie Uczniowskiej, a uczniowie klas siódmych przekazali absolwentom szkoły pamiątkowe drzewko, które zostało przez nich posadzone. Na zakończenie nauczyciele i uczniowie pożegnali odchodzącą na emeryturę Panią Krystynę Słoninę.
Do zobaczenia po wakacjach!
Szczepienie dzieci
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zwrócił się z prośbą do Małopolskiego Kuratora Oświaty o rozpowszechnienie informacji o możliwości zaszczepienia dzieci oraz o dostępności wolnych terminów wykonania szczepienia przeciwko COVID-19. Populacyjny punkt szczepień Szpitala dysponuje wolnymi terminami na I dawkę szczepienia przeciwko COVID-19. Dostępna jest szczepionka mRNA Pfizer-BioNTech. Data przyjęcia II dawki jest wskazywana bezpośrednio podczas przyjęcia I dawki, jednak ze względu na rozpoczynający się okres wakacyjny Szpital oferuje elastyczny dobór daty II dawki szczepienia.
W związku z powyższym, uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów
o rozpowszechnienie tej informacji wśród rodziców dzieci.Jednocześnie wyjaśniam, że rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 w Szpitalu można dokonać pod numerami telefonu:
12 614-25-39, 505 060 359 (w godzinach 8:00-14:30) w dni robocze lub poprzez całodobową i bezpłatną infolinię pod telefonu - 989 lub rejestrację elektroniczną poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie https://pacjent.gov.pl/.
Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia,
a następnie otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie są wymagane żadne dodatkowych dane oraz dokumenty, wystarczy, że podany zostanie numer PESEL.Z poważaniem
Katarzyna Czaja
Zastępca Dyrektora
Wydziału Nadzoru Pedagogicznego
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Kolejny sukces Wojtka
Najlepszy Uczeń Szkoły 2020/2021- Wojciech Śmietana z kl. 7b dał kolejny popis swojego talentu literackiego, kwalifikując się do kolejnego etapu 6. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży z inspiracji twórczością Stanisława Lema w setną rocznicę jego urodzin- Giętkie Pióro 2021.Chłopiec podjął się niełatwego zadania napisania eseju pt." Światy Lema". Jego praca została zauważona i znalazła się wśród 15 wybranych do kolejnego etapu. Jury podkreśliło wysoki poziom zgłoszonych prac, szeroką znajomość twórczości Lema i poświęconej mu literatury. Sukces Wojtka Śmietany to wspaniała wizytówka naszej szkoły i lokalnej społeczności.
Brawo Wojtek! Trzymamy za Ciebie kciuki w kolejnym etapie konkursu!
PODSUMOWANIE PROJEKTU LICZBY WOKÓŁ NAS CZYLI MATEMATYKA DLA KAŻDEGO!
Od września 2020 r. realizowaliśmy w naszej szkole projekt matematyczny pod nazwą „Liczby wokół nas czyli matematyka dla każdego!” w ramach programu grantowego „mPotęga”.
Projekt był skierowany do uczniów klas IV –VI Szkoły Podstawowej w Trzebuni, ich rodziców i rodzeństwa.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w kwocie 5000 zł.
Projekt został zawieszony na kilka miesięcy ze względu na pandemię i ograniczenia z nią związane.
W czasie trwania projektu zostały zrealizowane następujące działania:
- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia,
- Zajęcia warsztatowe z matematyki „W krainie liczb”,
- Rodzinny konkurs plastyczno – fotograficzny „Liczby wokół nas” ,
- Konkurs o tytuł mistrza matematyki - „Pięciobój matematyczny,
- I Rodzinny Turniej Rummikub.
W czwartek 24 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, wręczono dyplomy i nagrody.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w projekcie.
koordynator projektu
mgr Marcelina Baran-Czesnowska
RODZINNY TURNIEJ RUMMIKUB
23 czerwca 2021r. w ramach projektu matematycznego „Liczby wokół nas czyli matematyka dla każdego!” programu grantowego „mPotęga” odbył się „Rodzinny Turniej Rummikub” dla uczniów klas 4-6 i ich rodzin.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny.
Gra polega na wykładaniu na stół utworzonych przez gracza układów kostek. Mogą je stanowić albo serie, albo grupy. Seria składa się z co najmniej trzech kostek o kolejnych numerach w jednym kolorze, a grupa to trzy lub cztery kostki z tym samym numerem w różnych kolorach.
Celem gry jest jak najszybsze wyłożenie na stół wszystkich kostek ze swojej tabliczki. Gracz, który dokona tego jako pierwszy – wygrywa.
W naszym I szkolnym turnieju wzięło udział 10 rodzin. W wylosowanych zespołach rozegrano w sumie 4 rundy. Do finału przeszły cztery drużyny, które uzyskały najwyższą ilość punktów.
Finaliści rozegrali 3 rundy.
Zwycięzcą w „Rodzinnym Turnieju Rummikub” został Tomasz Hodurek z klasy 6a, który grał z mamą.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni a pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i innym członkom ich rodziny za udział w tym turnieju.
Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!
koordynator projektu
mgr Marcelina Baran-Czesnowska
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO
Rozstrzygnięto konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Liczby wokół nas!” w ramach projektu matematycznego „Liczby wokół nas czyli matematyka dla każdego!”, programu grantowego „mPotęga”.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na występowanie zagadnień matematycznych w otaczającym nas świecie i poszukiwanie w otoczeniu matematycznego przykładu.
Powołane przez organizatorów jury dokonało oceny prac.
I miejsce -Tomasz Hodurek 6a
II miejsce – Emilia Oskwarek 6a
III miejsce – Martyna Bystroń 4a
Wyróżnienia ex-aequo:
Kacper Tekieli 7b
Bartłomiej Oskwarek 4a
Magdalena Łabędź 6b
Laureatom uroczyście wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!
koordynator projektu
mgr Marcelina Baran-Czesnowska
1
Zakończenie roku szkolnego przedszkolaków
Wyniki konkursu szkolnego na Najciekawszy Blog w Języku Obcym
Uczniowie klas VII i VIII prowadzili w roku szkolnym blogi w języku angielskim i niemieckim. Spośród dwunastu blogów jury nagrodziło następujących autorów:
I msc: Wojciech Śmietana
Natalia Kozyra
II msc: Joanna Matlak
Amelia Bieniek
III msc: Julita Kaleta
Pamiętniki prowadzone były pod kierunkiem nauczyciela Pauliny Nowackiej – Łopaty.
Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!
Wyniki konkursu z KRUS
Miło mam poinformować, że uczeń klasy drugiej Mikołaj Dyrda i uczennica klasy trzeciej Lena Ptak zdobyli wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt. „ Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” zorganizowanym z okazji 30-lecia powstania Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
GRATULUJEMY!
Podsumowanie Projektu mPotęga
Zapraszamy wszystkich uczestników projektu matematycznego „Liczby wokół nas czyli matematyka dla każdego!” w ramach programu grantowego „mPotęga” na podsumowanie projektu, wręczenie dyplomów i nagród w czwartek 24 czerwca 2021r. o godz. 8.00.
Projekt dofinansowała fundacja mBanku.
koordynator projektu
mgr Marcelina Baran-Czesnowska
Patronka szkoły
14 czerwca uczniowie obejrzeli prezentację dedykowaną patronce naszej szkoły -Marii Konopnickiej.
Oprócz informacji dotyczących życia i twórczości, dzieci udały się na wirtualną wycieczkę do Muzeum Marii Konopnickiej
w Żarnowcu.Po prezentacji dyrektor Waldemar Mosór wręczył uczniom klas I-III nagrody oraz pamiątkowe dyplomy za udział
w konkursie plastyczno-literackim pt. „ Moja książka”.
Laureaci konkursu:1. miejsce ex aequo: Natalia Hodurek kl. II – książka pt.” Przepisy babci i moje”
Kacper Piątek kl. I – książka pt. ”Białasek chce zostać harcerzem”
Julia Ostafin kl. II – książka pt. „Przygody Jeżyka Eryka”
2. miejsce ex aequo : Oliwia Ostafin kl.II – książka pt.” Sarenka Basia”
Emilia Oleksy kl. III b – książka pt.” Leo – Cudowny szczeniak”
3. miejsce ex aequo: Martynka Wrona kl. III b - książka pt. „ O psie, który uratował braci”
Piotr Korzeniowski kl. III b – książka pt. „Czołgi”
Nagrodzone książki wyróżniały się pomysłowością, barwną szatą graficzną. Na uwagę zasługuje również fabuła oraz ciekawe dialogi bohaterów książkowych.
Serdecznie dziękujemy również rodzicom za pomoc i determinację w dążeniu do celu.
Wszystkim laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy !!!
W ramach projektu uczniowie klas I-III brali udział w głosowaniu na najchętniej czytane książki. Każdy uczeń mógł zagłosować, czyli na kartce zapisać tytuł i autora wybranej przez siebie książki. W ten sposób pod koniec maja zliczono głosy i wybrano listę książkowych przebojów, czyli 10 bestsellerów szkoły podstawowej w Trzebuni.
- Francesca Simon – „Koszmarny Karolek”
- Maria Kruger – „ Karolcia”
- Astrid Lindgren – „ Dzieci z Bullerbyn”
- Justyna Bednarek – „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
- Gosciny Sempe’ – „ Nowe przygody Mikołajka”
- Czesław Centkiewicz – „ Anaruk chłopiec z Grenlandii”
- Holly Webb – „ Zaopiekuj się mną”
- Andrzej Maleszka – „ Magiczne drzewo”
- Jan Grabowski – „ Puc, Bursztyn i goście”
- Mira Lobe – „ Babcia na jabłoni”
Konkurs i książkowa lista przebojów wieńczyły innowację pedagogiczną pt. „Czytam, bo warto”.
Dziękujemy wszystkim dzieciom z klas I-III za udział w projekcie.
SUPER MATEMATYK
Dnia 14 czerwca 2021 r. odbył się Konkurs Matematyczny klas I-III.
Zadaniem dzieci, było pokonać matematyczne sztafety. Różnorodność zadań umożliwiła wyłonienie SUPER MATEMATYKA każdej klasy.
Klasa I - Zuzanna Żaba
Klasa II - Julia Ostafin
Klasa III a- Ewa Hodurek
Klasa III b- Patryk Wandas
Gratulujemy sukcesów.
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU KLISZCZACKA NIEZAPOMINAJKA - NAGRODY ROZDANE
W poniedziałek 14 czerwca Pan dyrektor Waldemar Mosór wręczył dyplomy i nagrody wszystkim zwycięzcom konkursów, jakie odbyły się w ramach projektu KLISZCZACKA NIEZAPOMINAJKA. Mimo, że projekt zakończył się już w grudniu, to czas pandemii uniemożliwił wspólne spotkanie i nagrodzenie laureatów.
Przypomnijmy, że projekt realizowany był przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych "Talent" i Fundacją Orlen "Dar serca" oraz Gminą Pcim. Jego celem było podtrzymywanie tradycji, zwyczajów i kultury kliszczackiej, integracja społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie potrzeby budowania tożsamości narodowej. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w cyklu spotkań z osobami aktywnie działającymi w środowisku lokalnym, przybliżającymi tradycje i zwyczaje Kliszczaków oraz brały udział w konkursach, dzięki którym zgłębiły wiedzę o swojej miejscowości, jej historii, regionie i kulturze kliszczackiej, a także stały się okazją do zdobycia cennych nagród.
Zwycięzcom konkursów gratulujemy, a wszystkim gościom, którzy przybliżali nam kulturę Kliszczaków serdecznie dziękujemy.
RODZINNY TURNIEJ RUMMIKUB
Od września realizujemy w naszej szkole projekt matematyczny pod nazwą „Liczby wokół nas czyli matematyka dla każdego!” w ramach programu grantowego „mPotęga”.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w kwocie 5000 zł.
23 czerwca 2021r. (środa) w ramach tego projektu odbędzie się „Rodzinny Turniej Rummikub” dla uczniów klas 4-6 i ich rodzin. Turniej odbędzie się o godz. 15.00. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie wraz z dorosłym członkiem rodziny. Przewidziane są nagrody dla zwycięzców.
Zapisy do czwartku (17.06) u nauczycieli M. Żurek i M. Baran-Czesnowskiej.
Zapraszamy bardzo serdecznie.PODSUMOWANIE PROJEKTU, WRĘCZENIE DYPLOMÓW I NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ 24.06.2021r.(czwartek).
koordynator projektu
mgr Marcelina Baran-Czesnowska
Informacja w sprawie pracy przedszkola przez wakacje
Dyrekcja szkoły informuje, że w Przedszkolu w Trzebuni zajęcia odbywają się do 30.06 2021. W lipcu przedszkole jest nieczynne. W sierpniu od 01 do 27 przedszkole pełni dyżur wakacyjny (30 i 31 nieczynne). Prosimy aby do 25.06.2021 r. rodzice zgłaszali w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy, dzieci, które będą uczestniczyły w zajęciach w czasie dyżuru sierpniowego.
Dyrekcja
Wyniki konkursu na pamiętnik
Spra
wdź stan powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Piątek 11.04.2025Kalendarz
brak danych