• Odblaskowa szkoła

  Odblaskowa szkoła

   

  Dnia 19.09.2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej odbyła się prelekcja z Panią Policjantką Ewą Nalepą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym  w ramach konkursu " Odblaskowa szkoła"była to pogadanka dla klas 0-V. Dla uczniów klas VI-VIII i III klasy gimnazjum został poruszony problem odpowiedzialności karnej nieletnich. 

   mgr Dagmara Zahel

 • SPInKa

  SPInKa

                                                                                                                                                      

  Od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2021 relizowany jest w naszej szkole projekt  Szkolnego Punktu

  Informacji i Kariery ( SPInKa). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów w ramach projektu „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Malopolsce II”.

  W dniu 17.09.2018r po przerwie wakacyjnej wznowił pracę Szkolny Punkt Informacji i Kariery. Do projektu  zostało zrekrutowanych 24 uczniów klas III oddziału  gimnazjalnego.

  Zajęcia odbywaja sie 5 razy w tygodniu- 2 godziny warsztatów, 3 godziny konsultacji.

  Wszystkich chętny chcących zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną serdecznie zapraszam na konsultację.

   

                                                                                                                                               mgr Anita Szybut

   

   

 • Konkurs "Odblaskowa szkoła"

  Konkurs "Odblaskowa szkoła"
   
  Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Trzebuni w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiła do IX edycji konkursu " Odblaskowa szkoła".
  Pedagog szkolny mgr Dagmara Zahel ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkoły podstawowej na temat " Bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Technika dowolna, format dowolny- LICZY SIĘ POMYSŁ :).
  Konkurs trwa od 17.09.2018 do 05.10.2018, zachęcam do wzięcia udziału, czekają atrakcyjne nagrody. Prace należy złożyć do pedagoga szkolnego.
   
   
                                                                                                                                                 mgr Dagmara Zahel
 • Certyfikaty

  Certyfikaty

  Podstawowa im. M. Konopnickiej otrzymała certyfikaty za rok szkolny 2017/2018 - realizacja Programów Profilaktycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej:

  1. Certyfikat za udział II edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej " Bieg po zdrowie"

  2. Certyfikat za udział w VIII edycji programu edukacyjnego " Nie pal przy mnie proszę"

  3. Certyfikat za udział w programie edukacji antytytoniowej " Znajdź właściwe rozwiązanie"

  4. Certyfikat za udział w XII edycji programu edukacyjnego " Trzymaj Formę".

   

                                                                                                                                        mgr Dagmara Zahel

   

 • Projekt - Gdzie się ukrywasz symetrio?

  Projekt - Gdzie się ukrywasz symetrio?

  Rozpoczynamy w szkole realizację projektu matematycznego pod nazwą „Gdzie się ukrywasz symetrio?” w ramach programu grantowego „mPotęga”.Projekt jest skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Trzebuni klas IV –VI oraz ich rodziców.

  Będzie realizowany od września do grudnia 2018 r.

  Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w kwocie 5000 zł.

  W czasie trwania projektu zostały zaplanowane następujące działania:

  Zajęcia warsztatowe z matematyki „Wszystko jest symetrią”;

  Zajęcia teatralne – przygotowanie scenariusza i spektaklu teatralnego pt. ”Gdzie się ukrywasz symetrio”;

  Symetryczny Rodzinny Turniej Sportowy;

  Konkurs fotograficzny „Symetria wokół nas”.

  Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać w Szkole Podstawowej w Trzebuni tel.12 273 45 29 oraz na stronie internetowej szkoły www.szkolatrzebunia.edupage.org

   

  koordynator  projektu

  mgr Marcelina Baran-Czesnowska

   

 • Zebrania z rodzicami

  I Spotkanie rodziców z dyrektorem i wychowawcami odbędzie się  20 IX 2018r / czwartek/

  16.30 spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły oraz Panem Wójtem

  17.00 spotkanie wychowawcy klasy  z rodzicami uczniów (klas I-IV)

  17.30 spotkanie wychowawcy klasy z  rodzicami uczniów (klas V-VIII i oddz. gimnazjalne)

  18.00 spotkanie Rady Rodziców z dyrektorem szkoły

   

   

  14.09.2018  /piątek/ o godzinie 18.00

  odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych z dyrektorem szkoły i wychowawcami. Ze względu na ważność omawianych spraw obecność obowiązkowa.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbedzie się

  3. 09.2018r.

  Msza Święta o godzinie 9.00

  Spotkanie z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami o godzinie 10.00

  Autobus szkolny będzie przy kościele o godź. 9.50, natomiast przy szkole  o godzinie 11.00

 • Wygraliśmy projekt z Fundacji mBank

  Wygraliśmy projekt z Fundacji mBank
  18.06.2018

  Miło mi poinformować całą społeczność szkolną, iż Szkoła Podstawowa w Trzebuni uzyskała dofinansowanie do projektu edukacyjnego realizowanego dla uczniów z Trzebuni. Projekt jest mojego autorstwa napisałem go dwa miesiące temu tytuł projektu: Gdzie się ukryłaś symetrio". Projekt napisałem już jako ostatni dla mojej ukochanej szkoły i wspaniałych uczniów. Niestety od 1 września 2018 roku odchodzę z tej szkoły obejmując stanowisko dyrektora w innej placówce. W spadku na nowy rok szkolny 2018/2019 pozostawiam całej społeczności szkolnej szczególnie uczniom Szkoły w Trzebuni dwa projekty do realizacji: Projekt matematyczny "Gdzie się ukryłaś symetrio" (łaczna kwota dofinansowania 5000 zł) oraz projekt "Tablica interaktywna" (17 000 złotych). Pierwszy projekt to realizacja konkursu sportowego, konkursu fotograficznego oraz zajęć matematycznych i teatralnych dla uczniów dotycząca symetrii. Projekt tablica interaktywna to zakup monitorów interaktywnych do klas I - III oraz klocków do nauki robotyki w klasach młodszych. Są to już 17 i 18 projekt wygrany w mojej karierze łączna kwota wszystkich projektów opiewa na kwotę 1 600 000 złotcyh

  "Gdzie się ukryłaś symetrio"  oraz "Tablice interaktywne" to projekty  napisane przeze mnie i mojego autostwa zostawiam je w spadku do realizacji nauczycielom i społeczności szkolnej w nowym roku szkolnym 2018/2019 mając nadzieję, iż projekty te będą  zrealizowane z pożytkiem dla uczniów.

  Wicedyrektor szkoły

  mgr Adam Pawlikowski

 • Michał Batko laureatem konkursu plastycznego

  Michał Batko laureatem konkursu plastycznego
  19.06.2018

  Serdecznie gratulujemy uczniowi klasy IIIa Michałowi Batko zdobycia tytułu laureata VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”. Ósma edycja Konkursu, zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i pod honorowym patronatem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z 36 116 zgłoszonych prac plastycznych z 2 987 szkół podstawowych, uczeń naszej szkoły zdobył tytuł laureata.

  15 czerwca w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie odbyła się uroczystość rozdania nagród w której uczestniczył Michał z mamą oraz Panią Dyrektor. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości dzieci wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez firmę Bayer, a później zwiedziły podziemia Biblioteki. Jeszcze raz gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych sukcesów!

  Michał Batko laureatem konkursu plastycznego - Obrazek 1

 • Wycieczka w Góry Stołowe

  Wycieczka w Góry Stołowe
  18.06.2018

  Sprawdziliśmy i jesteśmy już przekonani, że Góry Stołowe to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych pasm górskich w Polsce. Góry te, widziane z pewnej odległości mają charakterystyczny wygląd płaskiego stołu, stąd ich nazwa. Pionowe krawędzie opadają miejscami nawet kilkaset metrów w dół. Na skutek erozji przyroda wyrzeźbiła w tych skałach piaskowca fantastyczne formy skalne, tworząc niezwykle ciekawe ostańce zarówno pod względem przyrodniczym jak i krajobrazowym, np. Błędne Skały czy Szczeliniec, które to mieliśmy okazję obejrzeć. Zwiedziliśmy również Bazylikę w Wambierzycach i zobaczyliśmy jak wygląda Ruchoma Szopka. Natomiast pierwszego dnia byliśmy w zabytkowej Kopali Złota w Złotym Stoku, gdzie mieliśmy okazję przejechać się zabytkowa kopalniana kolejką. Zadowoleni i pełni radości w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.

  Wycieczka w Góry Stołowe - Obrazek 1

 • Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu"

  Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu"
  19.06.2018

  Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Projekt "Chcemy Wiedzieć Więcej" dofinansowany w wysokości 122,798.75 . Projekt  realizowany w Szkole Podstawowej w Trzebuni poprzez wdrażanie działań ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych  wśród jej uczniów/ uczennic i nauczycieli w latach 2017/2018.

  Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu" - Obrazek 1   Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu" - Obrazek 2      Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu" - Obrazek 3         

  W ramach realizacji projektu „Wiedza kluczem do sukcesu” uczniowie klas czwartych    i szóstej biorący udział w zajęciach przyrodniczych mieli okazję pojechać aż na 3 wycieczki:

   

  8 maj 2018r.  - Kraków „Ogród doświadczeń”, gdzie uczniowie z wielkim zainteresowaniem szukali tajemniczych, zagadkowych szkatułek zawierających wskazówki do dalszej wędrówki po ogrodzie. Tu uczestnicy wycieczki mogli wykazać się umiejętnością używania kompasu w terenie. Wszyscy bezbłędnie przemieszczali się zgodnie ze wskazówkami.

   

  9 maj 2018r. - Niepołomice „Obserwatorium astronomiczne”. W sali konferencyjnej podczas bogato ilustrowanej  prelekcji przekazano nie tylko wiedzę, ale również pobudzano wyobraźnię uczniów i pobudzano naturalną  ich ciekawość. W sali Planetarium wprowadzono  widzów w świat antycznej kultury, uczono patrzeć na niebo oczami starożytnych, wreszcie przedstawiono nowoczesny pogląd na naszą planetę i jej miejsce we Wszechświecie.

   

  7  czerwiec 2018r. - Kraków „Ogród zoologiczny”.  Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci naszych uczniów. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

   

                                                                                                            mgr  Izabela Grzesik

  Szkolny Koordynator Projektu

  Wicedyrektor Szkoły

  mgr Adam Pawlikowski

  Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu" - Obrazek 4

   

   

              Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu" - Obrazek 5Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu" - Obrazek 6             Wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiedza kluczem do sukcesu" - Obrazek 7

 • Trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie z J. Niemieckiego

  Trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie z J. Niemieckiego
  14.06.2018

  Dnia 8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Myślenicach(w budynku dawnego Gimnazjum Nr 1) odbyło się uroczyste zakończenie Powiatowego Konkursu z J.Niemieckiego „Meine Stadt und die Gegend – kenne ich sie?” (Moje miasto i okolice – czy je znam?). Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej na jeden wybrany temat.  Do wyboru były następujące tematy:

  1.       „Auf der Spur der Sehenswürdigkeiten von Myślenice” („Szlakiem myślenickich zabytków”)

  2.       „Sitten und Bräuche der Region von Myślenice von heute und früher” („Obyczaje i tradycje regionu Myślenic dawniej i dziś”)

  3.       „Die Sehenswürdigkeiten von Myślenice und der Gegend”) („Zabytki Myślenic i okolic)

  4.       „Meine Stadt/Mein Wohnort im Sommer und im Winter” („Moje miasto/moja miejscowość latem i zimą)

  Prace oceniane były w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa (kl. V-VII) i klasy gimnazjalne (kl. II i II). Przy ocenie brane pod uwagę były zgodność z tematem, poziom merytoryczny, oryginalna i pomysłowa  forma oraz estetyka wykonanej pracy.

  Nasi uczniowie w składzie:

  Magdalena Woźnica (kl. IIb)

  Patryk Bylica (kl. IIb)

  Weronika Muniak (kl. IIa)

  zdobyli trzecie miejsce w kategorii „Meine Stadt /Mein Wohnort im Sommer und im Winter” („Moje miasto/moja miejscowość latem i zimą”).

  Serdecznie GRATULUJEMY!

   

                                                                                                                Opiekun mgr Magdalena Lech

 • Szkolny Konkurs z j. angielskiego „Mistrz Słówek”

  Szkolny Konkurs z j. angielskiego „Mistrz Słówek”
  14.06.2018

  Jak co roku w klasach I-III odbył się konkurs na Mistrza Słówek. 

  Oto wyniki:

  Kl. I:  1. Martyna Bieniek (18 pkt.)   2. Natalia Braś (17 pkt.)   3.  Rafał Papaj (7 pkt.)

  Kl. II:  1.  Borys Pszczółka (6 pkt.)   2. Karol Hodurek (5 pkt.)   3. Karol Korzeniowski (3pkt.)

  Kl. III 1. Gabriela Pachura( kl.IIIb) (14 pkt.)  2. Kinga Pindel (kl.IIIa) (13 pkt.)

  Szkolny Konkurs z j. angielskiego „Mistrz Słówek” - Obrazek 1

   

  mgr Magdalena Lech
   
 • Finał Szkolnej Ligii Szachowej - wyniki

  Finał Szkolnej Ligii Szachowej - wyniki
  12.06.2018

  W dniu 12 czerwca 2017 roku o godzinie 13. 30 odbyły się finały Szkolnej Ligii Szachowej. Do walki o I,II,III oraz IV miejsce sanęło 4 zawodników. 4 najlepszych zawodników pozostało z 24 zgłoszonych do Ligii spośród całej szkoły.Przeszli oni dwie fazy grupowe oraz fazy ćwierćfinałową, półfinałową oraz finałową. Liga szachowa trwała od stycznia 2018 roku do czerwca 2018 roku. Do finału stanęło dwóch zawodników Michał Szczepaniak klasa VII oraz Mikołaj Bednarz z klasy IV. Po zaciętympojedynku zwyciężył niewielką przewagą Michał Szczepaniak. W walce o III miejsce zmierzył się Piotr Kraszczyński z klasy VI oraz Michał Woźnica z klasy III Gimnazjum pojedynek szachowy wygrał Piotr Kraszczyński.

  Wyniki Szkolnej Ligii Szachowej:

  I miejsce - Michał Szczepaniak

  II miejsce - Mikołaj Bednarz

  III miejsce - Piotr Kraszczyński

  IV miejsce - Michał Woźnica

  Finał Szkolnej Ligii Szachowej - wyniki - Obrazek 1

  Organizator Szkolny Koordynator i instruktor Szkolnej Ligii Szachowej

  Wicedyrektor Szkoły

  mgr Adam Pawlikowski

 • WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

  WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
  12.06.2018

  W kwietniu i maju odbywały się eliminacje do konkursów recytatorskich na poszczególnych szczeblach. Nie zabrakło sukcesów naszych uczniów. Oto wyniki:

  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  KLASY  I – III

  1.MIEJSCE: Mikołaj Oskwarek, kl. III b

  2. MIEJSCE: Wiktoria Balinka, kl. III b

  3. MIEJSCE: Martyna Bystroń, kl. I

                         Natalia Adamek, kl. II  

  KLASY  IV – VI

  1.MIEJSCE: Aleksandra Bystroń, kl. IV b

  2. MIEJSCE: Natalia Kozyra, kl. IV b

  3. MIEJSCE: Zuzanna Zegiel, kl. V

   

  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI  ( Organizator: GOK w Pcimiu)

  KLASY  I – III

  1.MIEJSCE: Wiktoria Balinka, kl. III b

  2. MIEJSCE: Mikołaj Oskwarek,  kl. III b

  KLASY  IV – VI

  3. MIEJSCE: Aleksandra  Bystroń,  kl. IV b

  KLASY VII – GIMNAZJUM

  2. MIEJSCE: Sylwia Gicala, kl. VII b

  3. MIEJSCE: Ireneusz Ciaputa,  kl.VII b

   

  MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI  ( Organizator: GOK w Lubniu)

  KLASY  I – III

  1.MIEJSCE: Wiktoria Balinka, kl. III b

  WYRÓŻNIENIE: Mikołaj Oskwarek, kl. III b

  KLASY VII – GIMNAZJUM

  WYRÓZNIENIE:  Sylwia Gicala, kl. VII b

                                  Ireneusz Ciaputa, kl. VII b

  Wszystkim  laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                         Bogumiła Dziadkowiec

                                                                                      Teresa Kaczmarczyk

 • Wyniki Konkursu Powiatowgo w Sułkowicach

  Wyniki Konkursu Powiatowgo w Sułkowicach
  12.06.2018

  Mamy zaszczyt poinformować, że w XI Powiatowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Sułkowicach

  Nadia Rak  z kl. IV b za piosenkę Edyty Górniak  „ To nie ja byłam Ewą „ zajęła III miejsce,

   za piosenkę Kayah  „ Po – co „  wyróżnienie otrzymały Zuzanny Ostafin oraz Oliwki Wandas z klasy IV c

  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

    mgr Barbara Hodurek, mag Alicja Rak

  Wyniki eliminacji do IV Gminnego Festiwalu Piosenki Polskiej  w Pcimiu przedstawiają się następującego:

  Soliści

  Kategoria I – klasy I-III

  1. Martynka Bieniek -  kl. I
  2. Natalia Braś -  kl. I
  3. Daniel Mardaus kl. III a
  4. Magdalena Łabędź -  kl. III b

  Kategoria II – klasy IV-VI

  1. Zuzanna Ostafin – kl. IV c
  2. Oliwka Wandas – kl. IV c
  3. Nadia Ra – kl. IV b
  4. Sylwia Kruk – kl. V
  5. Wiktoria Dragosz – kl. V
  6. Weronika  Oskwarek  - kl. VI
  7. Marzena Ciuś – kl. VI

  Kategoria III – klasy VII i Gimnazjum

  1. Amelia Ostafin kl. VII a
  2. Brygida Żaba kl. VII b

  Festiwal Piosenki  Polskiej odbędzie się 19.06.2018r. w Pcimiu.

  Życzymy powodzenia!

  Organizatorki eliminacji szkolnych: mgr Barbara Hodurek, mgr Alicja Rak

 • DOBRY START

  DOBRY START
  12.06.2018

  Szanowni Państwo,

   1 czerwca 2018 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup min. przyborów szkolnych czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24 roku życia. Wnioski o świadczenie z programu można składać online od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

  W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonymi  materiałami informacyjnymi które poświęcone są programowi rządowemu „Dobry Start”.

  Z poważaniem Bernadeta Paleczny

  Dobry Start plakat.pdf

  Dobry Start ulotka.pdf

 • Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej"

  Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej"
  08.06.2018

  Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Projekt "Chcemy Wiedzieć Więcej" dofinansowany w wysokości 155 028,75 zł  . Projekt  realizowany w Szkole Podstawowej w Trzebuni poprzez wdrażanie działań ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych  wśród jej uczniów/ uczennic i nauczycieli w latach 2017/2018.

  Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej" - Obrazek 1   Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej" - Obrazek 2      Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej" - Obrazek 3         

  W dniach 23-25 maja 2018r. w ramach projektu „Chcemy wiedzieć więcej” grupa uczniów  gimnazjalnych w Trzebuni wraz z paniami mgr Agnieszką Nowików oraz mgr Marceliną Baran-Czesnowską pojechała na wycieczkę (wyjazd studyjny) do Warszawy.                                                                                                                                                                                                           Do stolicy dotarliśmy w samo południe i od razu rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy, który zrobił na nas duże wrażenie. Każdy miał szanse poczuć się jak kibic.Wyszliśmy na punkt widokowy na górnej trybunie i stamtąd mogliśmy podziwiać wielkość tego obiektu.Następnie udaliśmy się na ponad dwugodzinny spacer uliczkami Starego Miasta. Pani przewodnik opowiadała nam legendy i historie związane z mijanymi miejscami. Wędrowaliśmy obok takich obiektów jak: Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Powstania Warszawskiego, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Barbakan, Rynek Starego Miasta, pomnik Warszawskiej Syrenki, Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela i inne. Po smacznym obiedzie zjedzonym na warszawskiej starówcepojechaliśmy do hotelu „Sangate” by zregenerować siły przed kolejnym dniem.Drugiego dnia po śniadaniu od razu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego.To bardzonowoczesne muzeum, które powstało w hołdzie walczącym i poległym. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmyhistorii, którą przybliżył nam przewodnik. Można tu posłuchać autentycznych relacji powstańców, zobaczyćreplikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1 i dowiedzieć się jak wyglądało życie w powstańczej Warszawie. Kolejnym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. To wspaniały ośrodek nauki, któregozadaniem jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia sięMogliśmy samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych stanowiskach, zobaczyćfunkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz poznać mechanizmy działania wielu urządzeń.Potem udaliśmy się w kierunku Biblioteki Uniwersyteckiej, na dachu której znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Wszystkie jego części połączone sąścieżkami, kładkami i mostkami. Ogród stanowi doskonałe miejsce wypoczynku, skąd można podziwiać panoramę miasta.
  Dzień był ciepły i słoneczny, więc pojechaliśmy na spotkanie z Panią przewodnik pod Belweder irozpoczęliśmy długi spacer po Łazienkach Królewskich. To ogromny kompleks pałacowo-parkowy zesłynnym letnim Pałacem na wodzie oraz pomnikiem Chopina. Zachwycaliśmy się zabytkami, słuchaliśmyopowieści i podziwialiśmy piękną florę i faunę.Następnie pojechaliśmy na Dworzec Wileński i linią M2 metra przejechaliśmy kilka stacji do centruWarszawy. Przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem pod pomnik Nieznanego Żołnierza na placu im. J.Piłsudskiego. Na starówce u „Kmicica” zjedliśmy obiad, mieliśmy chwilę na zakup pamiątek i zmęczeni wróciliśmy do hotelu.Trzeciego i zarazem ostatniego dnia wycieczki po śniadaniu opuściliśmy hotel i przejechaliśmy docentrum Warszawy. Wyjechaliśmy windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i z tarasu widokowegopodziwialiśmy panoramę stolicy. Następnie przeszliśmy do centrum handlowego „Złote Tarasy” na szybkiezakupy. Na koniec udaliśmy się do Muzeum Narodowego by zobaczyć słynną „Bitwę pod Grunwaldem”Jana Matejki. Ten ogromny obraz o tematyce historycznej zna chyba każdy. Poza tym znajduje się tu bogatakolekcja dzieł, które trzeba po prostu zobaczyć.Około 15.00 wyruszyliśmy pełni wrażeń w drogę powrotną dodomu.
  Pozostały nam fajne wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.W tym miejscu w imieniu wszystkich uczestników wycieczki chcieliśmy podziękować organizatorom biura podróży „Damar” z Krakowa za dobry kontakt oraz sprawną i bogatą ofertę za bardzo profesjonalną organizację wyjazdu, wspaniałe warunki pobytowe (hotel + wyżywienie) oraz super organizację wyjazdu.
  wyjazdu, panu pilotowi Tomaszowi Pridonowi za sprawną organizację planu wycieczki, firmie Koczwara za komfortowy środek transportu, kierowcy tej firmy panu Marcinowi, który bezpieczniepodróżował z nami, a także wszystkim przewodnikom w Warszawie - Składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania.

  Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej" - Obrazek 4

  Patryk Bylica (2b GIM),
  Marcelina Baran-Cesnowska

                        Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej" - Obrazek 5Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej" - Obrazek 6                               Wyjazd studyjny do Warszawy w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej" - Obrazek 7

 • Akcja Światowy Dzień bez Tytoniu

  Akcja Światowy Dzień bez Tytoniu
  06.06.2018

  Dnia 06.06.2018 roku w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni młodzież z klasy VI zorganizowała pikietę – przygotowała plakaty i ulotki, które były rozdawane uczniom i rodzicom naszej szkoły. Głównym celem naszej kampanii było promowanie zdrowego stylu życia, budowanie świadomości wśród młodzieży na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz kształtowania postaw dbania o własne zdrowie i innych ludzi. Wyświetlono film edukacyjny „Nie spal się na starcie”.

   

  Przygotowały :

  mgr Dagmara Zahel

  mgr Izabela Grzesik

 • Kolonie dla dzieci rodziców ubezpieczonych w KRUS

  Kolonie dla dzieci rodziców ubezpieczonych w KRUS
  06.06.2018

   W załączeniu przesyłam ofertę wyjazdu na kolonie letnie 2018 organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych.

   Oferta jest przeznaczona dla dzieci rolników do 16 roku życia (urodzonych po 1 stycznia 2002 r.), których rodzice, bądź jedno z rodziców/prawny opiekun podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

   

   

         Dopłata do kolonii letnich = 390 zł dopłata do turnusu + 160 zł dopłata do transportu = 550,00 zł

   

         Miejsce wypoczynku:

   

           I Ośrodek „Przy Plaży” przy ul. Leśnej 3, 76-002 Łazy

                 Terminy:

           1) 02.07 – 12.07.2018 r.

           2) 13.07 – 23.07.2018 r.

           3) 24.07 – 03.08.2018 r.

           4) 04.08 – 14.08.2018 r.

   

         II Ośrodek „Polar” przy ul. Wczasowa 5, 82-103 Stegna

       Terminy: nie zostały jeszcze ustalone.

  W załączeniu znajduję się oferta wyjazdu wraz ze wzorami dokumentów.

  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych.  tel: 507 751 786 82 576 14 16

  Adres do korespondencji: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. ul. Podwale 6/107 22-300 Krasnystaw

   

  Wicedyrektor szkoły

  mgr Adam Pawlikowski

  Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku.pdf

  Lista uczestnikow.pdf

  Lista wplat transport.pdf

  Lista wplat turnus.pdf

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trzebuni
  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trzebuni, 32-438 Trzebunia 444

  dyrektor szkoły mgr Bernadeta Paleczny
 • (12) 273 - 45 -29

Galeria zdjęć