Wiadomości

          • Książkowe nowości już w bibliotece!

          •     Z radością informujemy, że nasz księgozbiór powiększył się o wyjątkowe nowości wydawnicze (między innymi kolejne części „Dziennika Cwaniaczka”). Wybierając książki, braliśmy pod uwagę przede wszystkim Wasz głos! Przyjdź, wybierz coś dla siebie i daj się porwać dobrej lekturze.

             Grażyna Makuła

          • Energia się liczy

          • W dniu 18 maja 2026 r. Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Krakowie przeprowadzili zajęcia naszej szkole w ramach kampanii „Energia się liczy”.

                   Podczas zajęć uczniowi klas 6 , 7 , 8a i 8b  musieli wspólnie rozwiązać zagadki i wykonać zadania związane z oszczędzaniem energii oraz zapobieganiem blackoutowi. Gra wymagała logicznego myślenia, współpracy i podejmowania decyzji pokazujących, jak codzienne nawyki wpływają na zużycie energii. Poprzez interaktywną formę zajęć uczniowie poznawali praktyczne sposoby oszczędzania energii oraz dowiedzieli się, jak świadome korzystanie z energii może wpływać na bezpieczeństwo energetyczne i funkcjonowanie całego systemu.

                                                                                                                                       Agnieszka Nowików

          • Poranek Muzyczny

          • 21 maja 2026 roku uczniowie klas 4–7, miłośnicy muzyki klasycznej, uczestniczyli w wyjątkowym poranku muzycznym, który odbył się w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach. Koncert został przygotowany przez orkiestrę Polish Art Philharmonic pod batutą Michał Maciaszczyk.

            Tegoroczna edycja wydarzenia zyskała nową, niezwykle atrakcyjną odsłonę dzięki animacjom rysowania piaskiem na żywo, które w wyjątkowy sposób uzupełniały wykonywaną muzykę klasyczną i pozwalały uczestnikom jeszcze bardziej przeżywać koncert.

            Podczas spotkania uczniowie nie tylko słuchali utworów muzyki klasycznej i podziwiali artystyczne animacje, ale również zdobyli wiele ciekawych informacji dotyczących tańców narodowych oraz zasad zachowania obowiązujących w filharmonii. Dowiedzieli się między innymi, kiedy należy nagradzać artystów brawami oraz jak odpowiednio zachowywać się podczas koncertów muzyki poważnej.

            Wyjazd był dla uczniów cenną lekcją kultury i sztuki, a także okazją do bezpośredniego kontaktu z muzyką klasyczną w profesjonalnym wykonaniu.

            Iwona Rakoczy

          • Sukces w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania!

          •        19 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Oliwia Tekieli, Kamila Kozyra i Wojciech Oskwarek z kl. 8a.

            Konkurs objęty honorowym patronatem Urzędu Miasta i Gminy Myślenice oraz Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Wydarzenie miało na celu zachęcenie młodzieży do poznawania twórczości wybranego autora — w tym roku była nim J.K.Rowling rozwijanie pasji do pięknego czytania oraz promowanie czytelnictwa wśród uczniów.  

                         Nasza uczennica Oliwia Tekieli zdobyła I miejsce (ex aequo)!

            Serdecznie gratulujemy!

          • Dzień Zdrowego Koktajlu!

          •     We wtorek 19 maja br. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Koktajlu, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Renatą Ostafin. Akcja miała na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem
            i przyciągnęło całą społeczność szkolną.

            Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów oraz rodziców, do szkoły trafiły ogromne ilości świeżych owoców. Stoły uginały się od truskawek, bananów, borówek, jabłek i wielu innych witaminowych pyszności.

            Członkowie Samorządu Uczniowskiego przez dwie godziny dwoili się i troili aby obrać i pokroić owoce, żeby później uzyskać pyszne, kolorowe i naturalne napoje.

            Cała akcja udała się znakomicie! Promowanie zdrowych nawyków żywieniowych przyniosło wszystkim mnóstwo radości i energii na resztę dnia.

                Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie, ogromne zaangażowanie i dostarczenie owoców. Bez Waszego wsparcia ten dzień nie byłby tak pyszny i udany. Uczniom dziękujemy
            za wspaniałą frekwencję i wspólny, zdrowy czas!

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Renatą Ostafin

          • Siatkówka plażowa.

          •       W ubiegły piątek odbyło się kolejne spotkanie gminnych wzmagań sportowych, tym razem uczestniczyliśmy  w rozgrywkach z piłki plażowej. Jest nam to zupełnie obca dyscyplina sportu zważywszy na to, że nie posiadamy bazy do gry. Gra na piasku, nowe zasady , doświadczenie i tylko we dwoje. Pomimo tego udział naszych reprezentantów szkoły zakończył się ponownym sukcesem w rozgrywkach. Kacper Wnęk i Piotr Korzeniowski zdobyli II miejsceSerdeczne Gratulacje!

          • Zapraszamy do biblioteki

          • Zapraszamy do biblioteki szkolnej

               W bibliotece szkolnej zrobiło się jeszcze bardziej przytulnie. Firma MEBLE 4NIR ufundowała cztery pufy (jest już 15 sztuk), dzięki czemu uczniowie mogą wygodnie usiąść i poczytać wypożyczoną książkę, spędzić czas na przerwie.  

            Serdecznie dziękujemy ofiarodawcy i zapraszamy do zaczarowanego świata książki!

            Grażyna Makuła