Aktualności
Oliwia finalistką wojewódzkiego konkursu
Nasza uczennica Oliwia Tekieli z kl. 8a zdobyła tytuł Finalistki Etapu Wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym".
W dniu 08.12.2025r w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa IV edycji konkursu organizowanego przez Województwo Małopolskie i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Na uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy finalistom konkursu.
Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach na początku października, wzięło w nim udział 410 uczniów. Etap szkolny wyłonił 242 uczniów z 101 szkół położonych w 75 miejscowościach województwa małopolskiego. Eliminacje w gminach pozwoliły dokonać wyboru 145 uczniów, zaś współzawodnictwo na szczeblu powiatowym sprawiło, że do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowało się 63 uczestników z całej Małopolski.
Gratulujemy Oliwii sukcesu i życzymy powodzenia w następnych edycjach.
Mikołajki
Uczniowie klasy 7a i 5a z okazji Mikołajek spędzili aktywny i pełen emocji dzień w GOjump Kraków — największym parku trampolin w Małopolsce, gdzie mieli okazję wyszaleć się i przy okazji poprawić koordynację, równowagę oraz kondycję. Nieważne czy jest się małym czy dużym skoczkiem, amatorem czy profesjonalistą, każdy znalazł dla siebie wiele szalonych atrakcji.
Magiczne Mikołajki w naszej szkole! 🎅🎁
- 6
6 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – Święty Mikołaj!
Już od rana w szkolnych murach panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera, a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczniów.
Wizyta Mikołaja była kulminacyjnym punktem dnia. Przemierzył on wiele kilometrów, aby dotrzeć do naszej placówki i sprawić radość zarówno młodszym, jak i starszym uczniom. Wędrował po korytarzach, odwiedzał klasy i obdarowywał wszystkich słodkimi upominkami oraz drobnymi prezentami, co wywołało ogromne poruszenie.
Tradycja związana z postacią św. Mikołaja to jednak nie tylko podarunki, ale przede wszystkim gesty życzliwości, pamięci i wzajemnego obdarowywania się uśmiechem. W wielu klasach zorganizowano również klasowe mikołajki. Mikołaj wręczał przygotowane przez dzieci prezenty
i upominki, które nawiązywały do zainteresowań kolegów i koleżanek.Ten dzień był pełen magii, radości i ciepła, a także przypomniał nam o wartościach takich jak dobroć i bezinteresowne dzielenie się z innymi. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za wspaniałą wizytę i już nie możemy się doczekać kolejnych Mikołajek za rok!
Ho! Ho! Ho! 🎄
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Renatą Ostafin.
Zabawa andrzejkowa w kl. 1-3
Uczniowie klas 1–3 wzięli udział w radosnej zabawie andrzejkowej. Dzieci tańczyły przy wybranej przez siebie muzyce, tworząc niezwykle energiczną atmosferę. Wspólnie uczestniczyły także w andrzejkowych wróżbach i zabawach, które dostarczyły im wiele śmiechu i emocji.
Samorząd Uczniowski przygotował specjalną salę wróżb, gdzie na najmłodszych czekały różnorodne niespodzianki. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, który dodał wszystkim energii do dalszej zabawy.
Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się w wydarzenie i pojawiły się w pięknych, pomysłowych przebraniach, co nadało imprezie wyjątkowego charakteru.
To był dzień pełen magii, radości i wspólnej zabawy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Wyjście z klasą
Uczniowie klas czwartych 2 grudnia 2025 r. wzięli udział w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Wyjście z klasą” polegającym na organizacji jednodniowych wyjść uczniów do instytucji kultury i ich oddziałów w ramach działalności kulturalnej realizowanej przez Powiat Myślenicki. My byliśmy w Bajce Pana Kleksa.
Czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach edukacyjno – kulturalnych, które obejmowały następujące zajęcia:
- wirtualne spotkanie z pisarzem, Janem Brzechwą i tworzenie rymowanek,
- spotkanie z profesorem Kleksem oraz Agnieszką,
- escape room, który pokazał wartość współpracy i logicznego myślenia,
- grywalizacja (poszukiwanie przedmiotów Pana Kleksa),
- warsztaty naukowe – tworzenie magicznych eliksirów było świetną formą nauki poprzez eksperymentowanie,
- warsztaty rysunkowe.
Spotkaliśmy się też z Mikołajem i każdy otrzymał wartościowy upominek.
To była niezapomniana przygoda!
3
„NOCKA W SZKOLE”
Z 28 na 29 listopada w naszej szkole odbyło się już po raz drugi wydarzenie edukacyjno-wychowawcze, pt.: „NOCKA W SZKOLE”. Zostało ono zorganizowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego Panią Renatę Ostafin.
Tym razem na karimatach na szkolnym korytarzu spali uczniowie klas 4a, 4b i 5a, łącznie 40 dzieci.
Zbiórka była o godzinie 19:00, po powitaniu uczniom został przeczytany regulamin, następnie każdy przygotował sobie swoje miejsce do spania. Po tych porządkowych pracach przyszedł czas na zabawę. Wtedy to koło 19:30 rozpoczęła się „nocna przygoda”. Były zabawy ruchowe, gry planszowe, tańce oraz seans filmowy. Dzieciaki obejrzały bajkę pt.: „Nieznośna dziewiątka” oraz „Kevin sam w domu”. Wiele emocji wzbudził wspólny nocleg, dlatego niektórym nie było łatwo usnąć, po północy wszyscy już zasnęli.
Po porannej pobudce o godzinie 7:00, dzieci poskładały śpiwory, karimaty. W oczekiwaniu na rodziców ponownie był czas na zabawy ruchowe i gry planszowe.
Organizacja nocowania w szkole niesie ze sobą wiele korzyści edukacyjnych i społecznych. Przede wszystkim, taka inicjatywa sprzyja budowaniu więzi między uczniami oraz na linii uczniowie-nauczyciele.
Nocowanka w szkole pozwala uczniom zobaczyć placówkę w zupełnie innym świetle. Miejsce, które, na co dzień kojarzy się z obowiązkami i nauką, staje się przestrzenią wspólnej zabawy i pozytywnych doświadczeń. To może znacząco wpłynąć na stosunek dzieci do szkoły.
4
„ZABAWA ANDRZEJKOWA”
- 3
Dnia 27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla kas 4-8 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Renatą Ostafin.
Tradycyjnie podczas zabawy uczniowie mogli wziąć udział w licznych wróżbach, jak również zjeść coś smacznego, bowiem SU zorganizował dzięki wsparciu rodziców sklepik.
Oprócz wróżb uczniowie mieli zapewnioną oprawę muzyczną i chętnie brali udział w tańcach. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, a atmosfera była pełna radości i pozytywnych emocji.
Celem imprezy było kultywowanie dawnych udowych tradycji, a jednocześnie zapewnienie uczniom okazji do integracji i wspólnej, bezpiecznej zabawy w szkolnym gronie.
Dziękujemy uczniom i rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy radośnie i na słodko świętować.
1grudzień - Światowy Dzień Aids
W ramach działań związanych z projektem Trzymaj Formę w dniu dzisiejszym zaakcentowano obchody Światowego Dnia Aids poprzez prelekcję tematyczną.Informacja edukacyjna skierowana była do klas 5,6,7,8. Główne hasło tegorocznych obchodów brzmi: ,,Pokonywanie barier i zmiana podejścia w odpowiedzi na HIV I AIDS"
Dzień Życzliwości w klasach I–III
Uczniowie klas I–III naszej szkoły obchodzili Dzień Życzliwości, którego celem było promowanie dobrych słów, serdeczności i pozytywnych relacji. Dzieci rozmawiały o tym, czym jest życzliwość, dlaczego warto pomagać innym i w jaki sposób małe gesty mogą poprawić komuś dzień.
Najważniejszym elementem obchodów było stworzenie w każdej klasie Pudełka Życzliwości i Wdzięczności. Uczniowie mogą wrzucać do niego karteczki z miłymi słowami dla kolegów i koleżanek oraz zapisywać za co są wdzięczni. Pudełko pomaga zauważać dobre zachowania, buduje atmosferę bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku, a także uczy dzieci wyrażania pozytywnych emocji.
Wspólne działania pokazały, że życzliwość jest wśród naszych uczniów obecna na co dzień — wystarczy tylko nauczyć się ją dostrzegać i celebrować.
2
Wycieczka do fabryki bombek
W ramach wyjazdu mikołajkowego 25 listopada 2025 r. klasy I – III wybrały się do Manufaktury ozdób i pamiątek szklanych – Bombek w Wieliczce. Program wycieczki obejmował udział w warsztatach, w trakcie których uczniowie poznali proces produkcji bombek, obejrzały pokaz takiego procesu na żywo, a następnie mieli szczególną okazję, by pod okiem profesjonalistów pomalować własnoręcznie bombkę. Powstały prawdziwe arcydzieła, unikatowe – bo własne. Z dużym zainteresowaniem uczniowie odwiedzili też sklep firmowy, gdzie mogli podziwiać, ale również nabyć wyjątkowe, ręcznie robione bańki i inne szklane ozdoby.
Największą jednak frajdę sprawił uczestnikom wycieczki ostatni punkt programu, czyli zabawa w Parku Rozrywki AMPA. Dzieci mogły dać upust swojej energii na trampolinach, wieży skoków i różnych torach przeszkód.
„Matematyczno-przyrodniczy świat odkrywców” – październik i listopad.
- 6
Działanie profilaktyczne
Dnia 20 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z realizatorem programów profilaktycznych, panem A. Kobiałką, specjalistą d/s profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, pracujący z dziećmi i młodzieżą jako profilaktyk, pedagog oraz trener.
Zajęcia zostały podzielone na dwie grupy wiekowe.
Klasy 4 - 6 ,,Bądź bezpieczny realnie i wirtualnie”
Klasy 7 - 8 ,,Unikaj zagrożeń ryzykownych w realu i wirtualnie”.
Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej bezpiecznych zachowań zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Zostały poruszone bardzo ważne tematy bezpieczeństwa na drodze, ostrożności wobec obcych, bezpieczeństwa w sieci oraz konsekwencje prawne nieodpowiednich zachowań.
Zajęcia zwiększyły świadomość uczniów, nauczyły jak reagować na niebezpieczeństwa oraz pokazały gdzie szukać pomocy.
XIX Przegląd Pieśni Patriotycznej
Dnia 17 listopada w Lubniu odbył się XIX Przegląd Pieśni Patriotycznej „Drogą nadziei ku wolności”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Anna Łabędź. Uczennica wystąpiła pod opieką Pani Renaty Ostafin.
Celem udziału w przeglądzie była popularyzacja pieśni patriotycznych, pielęgnowanie dziedzictwa narodowego oraz rozwijanie umiejętności wokalnych.
Ania zaprezentowana utwór pt.: „Ojczyzno ma” i wykazała się dużym zaangażowaniem i starannym przygotowaniem. Udział w wydarzeniu był cennym doświadczeniem edukacyjnym i artystycznym.
Gratulujemy Ani talenu i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2025 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach 107 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oddając hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla wolności Ojczyzny.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z pocztem sztandarowym wraz z opiekunami. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. Następnie uczestnicy – wśród nich licznie zgromadzeni mieszkańcy, przedstawiciele szkół oraz władz gminy Pcim – przemaszerowali pod Pomnik Poległych Żołnierzy Wojska Polskiego, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.
Cała uroczystość miała podniosły i patriotyczny charakter, stanowiąc piękne świadectwo pamięci o bohaterach walczących o niepodległość naszego kraju. To ważne, by młode pokolenie wciąż pielęgnowało tę pamięć i z dumą kultywowało narodowe tradycje.
Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Zebraliśmy się, aby wspólnie uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego, uczniowie klasy 7 a przygotowali program artystyczny, który przypomniał nam kluczowe wydarzenia z naszej historii, trudną drogę do wolności i postawy bohaterów, którzy w najcięższych chwilach walczyli o to by Polska była wolna i niepodległa. Na zakończenie akademii Oliwia Tekieli wyrecytowła wiersz pt: "Alarm" Antoniego Słonimskiego.
Gminne zawody -Koszykówka Igrzyska Dzieci.
Uczniowie klas 5 i 6 zarówno dziewczęta jak i chłopcy wzięli udział w rozgrywkach gminnych w piłce koszykowej. Turniej ten gra się dwoma drużynami pięcio osobowymi, mecz trwa trzy kwarty. Wielu zawodników mogło zaprezentować swoje umiejętności, zdobyć nowe doświadczenie, powalczyć o jak najlepszy wynik. Ogromny sukces zobyła drużyna chłopców zwyciężając tutniej.I miejsce daje im awans do powiatowych rozgrywek.
Dziewczęta zdobyły 5 miejsce w turnieju.
Gratulacje!
LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE
6 listopada 2025 r. uczniowie klas czwartych odwiedzili Muzeum Narodowe w Krakowie. Zwiedzając wystawę w Galerii Rzemiosła Artystycznego, poznali sposób działania zegara słonecznego, ogniowego, klepsydry oraz zegarów mechanicznych. Odszukali ciekawe zegary ukryte w zakamarkach muzealnych sal. Dowiedzieli się, jak mierzono czas od czasów starożytnych po współczesne. Mogli wziąć do ręki klepsydrę, model zegara ogniowego i zabytkowy zegarek kieszonkowy. Natomiast podczas warsztatów zrobili zegar nawiązujący do pór roku.
Bożena Ciaputa
Małopolski Konkurs Recytatorski
5 listopada 2025 w Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach odbył się etap powiatowy Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Oliwia Tekieli z kl. 8a. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań w Krakowie!
Sukcesy sportowe
Wyjazd do MOKiS w Myślenicach na spektakl pt. „Detektyw Pinki na tropie emocji”.
30 października uczniowie klas młodszych wyjechali do Myślenic na spektakl przygotowany przez aktorów wrocławskiego teatru pt. „Detektyw Pinki na tropie emocji”.
Spektakl opowiadał o detektywie, który wyruszył na niezwykłe śledztwo – jego zadaniem nie było rozwiązanie przestępstwa, lecz odkrycie tajemnicy zaginięcia wszystkich emocji.
Detektyw próbuje znaleźć „winowajcę” dziwnego zachowania ludzi. Spotyka kolejne emocje, które opowiadają mu o sobie i pomagają mu zrozumieć, dlaczego warto je akceptować. Pod koniec przedstawienia bohater – detektyw Pinki odkrywa sprawcę zaginięcia emocji i fakt iż, prawdziwą tajemnicą jest równowaga między emocjami oraz umiejętność ich rozpoznawania i wyrażania.
Spektakl był barwny, pełen humoru i muzyki. Aktorzy angażowali publiczność, dzięki czemu dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Kostiumy były kolorowe, a scenografia prosta, ale pomysłowa.
Temat emocji został przedstawiony w sposób ciekawy i przystępny – spektakl uczył, bawiąc.Wychowawcy klas 1-3
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 985886Sprawdź stan powietrza

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej

