• Eko- pisanka

          • Dnia 27 marca 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs na Eko- pisankę.

            Prace były bardzo kreatywne I pomysłowe. Wszystkie zostały nagrodzone.

            Zwycięzcy to:

             

            1. Hubert Grabek 

            2. Wojciech Pęcek

            3. Andrzej Parszywka

            4. Bartłomiej Parszywka 

            5. Zofia Hylicka

            6. Dawid Pulchny

            7. Weronika Bieniek

            8. Anna Bieniek

            9. Ewelina Lach

            10. Wiktoria Drab

            11. Karolina Tekieli

            12. Wiktor Kaleta

            13. Antoni Marcisz

            14. Magdalena Ożóg

            15. Zuzanna Marcisz

            16. Inga Farganus

            17. Julia Karkula

            18. Piotr Parszywka

             

            Gratulujemy biorącym udział w konkursie. 

          • Szanujmy wodę!

          • Od 22 do 26 marca uczniowie klas 4-6 z Szkoły Podstawowej w Trzebuni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych globalnym wyzwaniom wodnym, zorganizowanych przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

            Uczniowie m.in. obejrzeli filmy edukacyjne, zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi gospodarowania wodą i oszczędzaniem życiodajnego płynu. Uczniowie wykonali gazetki i wystawę plakatową zaprezentowaną na korytarzu szkolnym.

             Pamiętajmy! Woda to bezcenny skarb. Jest ona wykorzystywana w prawie każdej dziedzinie działalności człowieka i niezbędna dla naszego przetrwania. W wielu regionach świata wody brakuje nawet do podstawowych zastosowań i to w naszych rękach spoczywa odpowiedzialność za to , żebyśmy i my nie znaleźli się w podobnej sytuacji.

          • Targi Edukacyjne

          • Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy ósmej naszej Szkoły mieli okazję wziąć udział w jubileuszowych XX Targach Edukacyjnych, które odbyły się w hali Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. Młodzież kończąca Szkoły Podstawowe mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną lokalnych szkół średnich, co na pewno pomoże im w podjęciu decyzji o kierunku przyszłej edukacji! Pomoc, bezcenne uwagi, pomysły i wiele więcej mogli usłyszeć dzisiaj uczniowie od starszych kolegów i koleżanek.

          • Pierwszy dzień Wiosny

          • Dnia 21 marca w ramach projektu „Cztery pory roku” dzieci klasy I-III witały Wiosnę wykorzystując wcześniej zaprojektowane wiosenne okulary. Zaprezentowały pomysłowe i oryginalne prace w wiosennym wydaniu.

            Następnie udały się na wycieczkę w celu poszukiwania oznak wiosny. Uczniowie byli dobrymi obserwatorami. Zauważyli pąki na drzewach i krzewach, młodą soczystą trawę i radosny śpiew ptaków, a na pobliskiej łące krokusy, przebiśniegi, pierwiosnki i kaczeńce.

            Dzieci zachwycone budzącą się do życia przyrodą, z radością zaśpiewały piosenkę i stwierdziły, że w pełni przyszła do nas pani Wiosna. W ten wyjątkowy sposób uczniowie klas I-III powitali wiosnę. 

          • Otwarcie "Ekopracowni"

          • 18 marca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste oddanie do użytku „EKOPRACOWNI” połączone z symbolicznym oddaniem do użytku szkoły po generalnym remoncie.

            Ekopracownia powstała w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zadania z zakresu wyposażenia i utworzenia "EKOPRACOWNI" w obszarze tematycznym „ochrona środowiska, gospodarka wodna i zrównoważony rozwój”.

            Stworzenie "EKOPRACOWNI" i zaopatrzenie jej w niezbędne meble, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny umożliwi realizację różnego typu akcji, warsztatów, projektów i programów ekologicznych dla uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków. Jej powstanie to ważny krok w kierunku edukacji proekologicznej, który będzie miał pozytywny wpływ na świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży naszej miejscowości.                                                   

            Dzięki zaangażowaniu wielu osób, nasza szkoła przeszła gruntowną metamorfozę. Odnowione zostały sale lekcyjne, korytarze, toalety, sala gimnastyczna a także elewacja i otoczenie budynku. Nowe wyposażenie i estetyczne wnętrza stwarzają teraz przyjazne i bezpieczne warunki do nauki i pracy a zmodernizowana kotłownia nie zanieczyszcza naszego środowiska. Remont był ogromnym wyzwaniem ale dzięki zaangażowaniu władz gminnych i całej społeczności szkolnej udało nam się go z sukcesem zrealizować.
            Cieszymy się z naszej odnowionej szkoły i mamy nadzieję, że będzie ona służyć nam wszystkim przez wiele lat.

            Zaproszeni goście obejrzeli występ uczniów klasy 2 i 3 pod opieką wychowawczyń Pani Magdaleny Ostafin i Pani  Alicji Rak, oparty na twórczości patronki szkoły Marii Konopnickiej oraz zabawny skecz przedstawiony przez klasę 7, przygotowaną przez Panie Bożenę Ciaputę i Małgorzatę Żurek.

            Dziękujemy gościom za życzliwość, wsparcie i prezenty.

          • 25. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 25. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole ze względu na ferie świętowaliśmy 5 marca.

             Nasze aktywności związane były z dbałością o poprawność w zakresie języka – mówionego i pisanego; ale przede wszystkim skupialiśmy się na zagadnieniach związanych ze słowami, które różnią i łączą pokolenia oraz na „dobrych słowach”, które powinny łączyć wszystkich.

            Dla każdego etapu nauczania przewidziane były inne zadania. Na przykład uczniowie klas 1-3 przygotowali piękne lizaki dobrych słów, uczniowie klas 4-8 przygotowali wspaniałe lapbooki. Zebrano w nich m.in. słowa i zwroty używane przez dziadków i rodziców, a nie rozumiane przez młode pokolenie, słowniczek „Młodomowy” – zawierający słowa i zwroty, których z kolei nie rozumieją rodzice i dziadkowie a także słowniczek dobrych słów.

             

            Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do finałowego zadania – nakręcenie naszego teledysku do piosenki Dobre słowo daj.  Myślę, że wkrótce go zobaczymy :)

             

            Dziękuję za wspólną pracę.  

            Szczególnie dziękuję za pomoc p. Iwonie Rakoczy i zespołowi taneczno-wokalnemu.

            Ojczysty- dodaj do ulubionych!

            Dobre słowa daj!

            B. Ciaputa

          • Turniej mini piłki siatkowej

          • W dniu 27 lutego 2024 w naszej szkole odbył się turniej  mini piłki siatkowej dwójek dla klas 4-8. Turniej wygrała bezapelacyjnie para Tomasz Dochniak- Łukasz Ostafin z klasy 8a . W finale pokonali  reprezentantów klasy 7a Patryka Krawczyka – Jakuba Śliwę. Trzecie miejsce zajęli także uczniowie klasy 7a Wojciech Ziaja- Szymon Kania. Mecze toczyły się w przyjaznej atmosferze w duchu” fair play” Wszyscy walczyli ambitnie i z dużym poświęceniem.

          • Wycieczka do Centrum Ogrodniczego

          •     05 marca klasa I a wybrała się do Centrum Ogrodniczego „Amarylis” w Osieczanach.          Uczniowie  poznali od podstaw jak powstaje roślina od nasionka  do dużej rośliny. Siali nasiona i sadzili kwiaty.  Obserwowali jak należy pikować sadzonki. Zobaczyli w tunelach produkcję roślin jednorocznych i wieloletnich. Mogli podziwiać rośliny domowe jak też ogrodowe. Dowiedzieli się jak należy dbać o kwiaty i krzewy. Poznali sprzęt ogrodniczy i pracę ogrodnika. Każdy zasadził roślinkę, którą otrzyma po dwóch tygodniach. Dzieci zabrały ze sobą „Bratki”, o które będą dbać w swoim ogrodzie.  W bardzo miłej atmosferze, wśród osób zaangażowanych, dzieci poznały pracę botanika.

            Wycieczka była udana i na pewno chętnie będziemy ją wspominać.

          • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca w Naszej Szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy 8a.Miała ona na celu upamiętnienie tych, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, walcząc w obronie niepodległości Polski. Żołnierze Niezłomni czy też Żołnierze Wyklęci, przez lata zapomniani, wreszcie doczekali się uznania            i szacunku. Cześć i chwała bohaterom!