Dnia 19 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni wzięli udział w Widowisku Dumy i Radości, organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Poprzez swoją obecność w tej uroczystości chcieliśmy powiedzieć , że dla nas wolna i niepodległa Polska jest wartością najwyższą.
Widowisko rozpoczęliśmy Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim koncelebrowaną przez ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego , podziękowaliśmy Bogu za dar Niepodległej Polski. Następnie udaliśmy się przez ulicę Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa do Parku Jordana. W skład korowodu wchodziły szkoły małopolskie. Korowód był żywą lekcją historii , przypominał dzieje naszej Ojczyzny. Uczniowie przedstawiali postacie wielkich Polaków, każda przybyła szkoła prezentowała się ze swoją tabliczką.
W tym miejscu chciałabym bardzo podziękować Panu Piotrowi Adamczykowi za wykonanie tabliczki, która służyła prezentacji Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Trzebuni.
mgr Dagmara Zahel
mgr Izabela Grzesik
