Dnia 26.11.2019 r. dzieci z klasy I wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Krakowie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Uczniowie zobaczyli jak się dmucha, srebrzy, maluje i dekoruje bombki choinkowe. Największą radość sprawiły dzieciom warsztaty, w trakcie których, według własnego pomysłu dekorowali bombki. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę, którą samodzielnie ozdobiło. Wycieczkę zakończyliśmy w sklepie, tutaj każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i pełne wrażeń.
Wycieczka klasy I
- 4
"Czekoladowy autobus"
W piątek 29 listopada Przedszkolaki miały okazję „wejść” do CZEKOLADOWEGO AUTOBUSU, gdzie odbyły się warsztaty czekoladowe. Samodzielne tworzenie słodkości, sprawiło dzieciom wielka frajdę, a strój prawdziwego „chocolatiera” uatrakcyjnił zabawę. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. „Oby ten AUTOBUS nigdy nie wyjeżdżał z naszego przedszkola!” - to największe marzenie dzieci.
20
"Pomagamy i wspieramy"
WIZYTA WOLONTARIUSZY W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ W PCIMIU
"Radością serca nie jest litość, lecz niesienie radości innym". Dnia 25 listopada Wolontariusze z naszej szkoły pod opieką p. Izabeli Grzesik i Renaty Nalepy odwiedzili Dom Opieki Społecznej w Pcimiu. Celem wizyty było honorowanie i kultywowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych. W jednym miejscu kilka pokoleń...śpiewano i grano utwory ku czci Niepodległej Polski. Niezwykła atmosfera i ciepłe przyjęcie jakie stworzyli nam podopieczni DPS-u na długo pozostanie w naszych sercach. mgr Izabela Grzesik
4
Pasowanie na przedszkolaka
27 listopada odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedzkola Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania
3
Biblio - plecak
21 listopada dzieciaki z Oddziału przedszkolnego„B”, odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach w ramach projektu Biblio - plecak. Celem projektu jest wspieranie przedszkoli w promowaniu czytelnictwa. Dzieci miały okazje wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą w zajęciach czytelniczo - animacyjnych, a na koniec spotkania otrzymały plecak pełen ciekawych książek. Plecak ten będzie zabierany przez dzieci do domów.
6
Konkurs Świąteczny
REGULAMIN KONKURSU NA ŚWIĄTECZNY STROIK
- WARUNKI UCZESTNICTWA :
Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas 1- 8 naszej szkoły.
- Każdy uczestnik może oddać jedną pracę.
- Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.
- Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
- I grupa- I-III klasa
- II grupa- IV-VIII
- CELE KONKURSU:
- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej;
- stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
- ZADANIE KONKURSOWE:
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie stroika świątecznego w formie przestrzennej. Materiał oraz sposób wykonania są dowolne.
- TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC:
Prace należy dostarczyć do 12 GRUDNIA 2019 r. do pani Agaty Cieślik
- OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:
1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
2. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
- oryginalność,
- pomysłowość,
- estetyka wykonania,
3. Organizator przewiduje dyplomy oraz nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.
4. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 20 grudnia 2019 roku.
- Otrzymane prace przechodzą na własność organizatora. Organizator konkursu przewiduje utworzenie z nich wystawy, a następnie sprzedaż podczas świątecznego kiermaszu.
Organizator: mgr Aga
Fotograf w szkole
W kopalni soli w Bochni
Dnia 20 listopada kl. I-III wraz z opiekunami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk uczniowie mogli zobaczyć średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli wrażenie, jakby praca górników toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni.Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą oraz świetną zabawą. Był to dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń.
Gminny Konkurs Poprawnej Pisowni
21 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się etap gminny Gminnego Konkursu Poprawnej Pisowni ORTOGRAFIA? INTERPUNKCJA? TO TAKIE PROSTE!, którego honorowym patronem był Wójt Gminy Pcim. Wyniki uczestników różniły się nieznacznie. Wykazali się oni nie lada umiejętnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, pisząc dyktando oraz rozwiązując test sprawdzający znajomość zasad pisowni.W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z gminy Pcim.
Mistrzem poprawnej pisowni okazała się Kinga Śliwa (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Stróży). Drugie miejsce zajęła Julia Płoszczyca (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Stróży), a trzecie Milena Kubic (Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Pcimiu). Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk oraz Dyrektor Zakładu Obsługi Szkół Bernadetta Żaba-Guśpiel wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. Uroczystość uświetnili uczniowie naszej szkoły - Mikołaj Chlebda, Zuzanna Ostafin oraz Karol Ciuś, którzy zaśpiewali ortograficzne piosenki. Do występu przygotowała ich Pani Iwona Rakoczy. Nagrody zostału ufundowane przez Urząd Gminy w Pcimiu. Dziękujemy!
Pomysłodawcą oraz koordynatorem konkursu była Bożena Ciaputa, nauczycielka języka polskiego.
12
Mała Książka - Wielki Człowiek
Spotkanie z poezją
Dnia 19. listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole poetki
p. Jadwigę Malinę Żądło i Dominikę Ostafin. Dyrektor szkoły p. Waldemar Mosór przywitał przybyłe poetki oraz gości. Spotkanie miało z jednej strony charakter promocji nowego tomiku p. Jadwigi pt. "Czarna załoga", a z drugiej strony zainteresowanie uczniów poezją współczesną. Miało charakter warsztatów w dwóch grupach: kl. 1-3 i 4-8. Uczniowie bawiąc się słowami tworzyli poezję. Warsztaty przeplatane były śpiewem i grą na akordeonie. Występowali: Karol Ciuś z piosenką pt. "Kamień z napisem LOVE" zespołu Enej, Weronika Oskwarek zaśpiewała "Jutro" z reperuaru zespołu Lemon oraz Mikołaj Oskwarek z wiązanką utworów muzyki klasycznej na akordeonie.
W trakcie spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt." Jak wyobrażam sobie poetkę?" przeznaczonego dla klas 1-4.
Zwycięzcy:
1 m. Aleksandra Adamczyk 1a
2 m. Oliwia Tekieli 2a i Magdalena Pajka 2b
3 m. Jakub Cybura 2a
Otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Zaproszone na spotkanie panie emerytowane nauczycielki: p. Stanisława Łatas, Bronisława Bieniek i Łucja Parszywka wzięły udział w warsztatach i podobnie jak uczniowie zmierzyły się z tworzeniem poezji. Pani Bronisława Bieniek uświetniła spotkanie grą na akordeonie prezentując utwory z muzyki rozrywkowej.
Pani wicedyr. Agnieszka Nowików zakończyła wydarzenie składając podziękowania na ręce przybyłych gości. Mamy nadzieję, że takie spotkania z poezją staną się tradycją naszej szkoły.
Organizatorki
37
WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ
W naszej szkole Samorząd Uczniowski, tradycyjnie już organizuje wieczory filmowe. Tym razem odbyła się projekcja filmu animowanego dla klas 4 i 5 pt. „Coco” a następnie dla klas 5 – 8 film pt. „Trzy kroki od siebie”. Niektóre filmy rozśmieszają a niektóre rozczulają… tym razem właśnie tak było. Podczas oglądania pierwszego filmu - sporo śmiechu, przy drugim dla wielu, wiele wzruszeń i nawet łez. Wszyscy mamy nadzieje, miło wspominają ten wspólnie spędzony czas. Oto kilka zdjęć które pokazują atmosferę na takich wieczorach filmowych. Następnym razem samorządowcy zapowiadają że będzie, dla odmiany komedia albo horror.
Europejski Dzień Języków
14.XI 2019 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony w 2001r przez Radę Europy.
Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.
Z tej okazji został przygotowany program artystyczny, który miał na celu pokazanie jak trudno odnaleźć się we współczesnym świecie gdy języki obce są dla nas naprawdę obce. Na scenie wystąpili także uczniowie, którzy zaprezentowali piosenki oraz utwory muzyczne w j. włoskim, francuskim, niemieckim oraz hiszpańskim. W obchody tego dnia włączyły się także klasy IV – VIII, które zobowiązane były do wykonania następujących zadań związanych z wylosowanym krajem:- wykonanie plakatu
- przygotowanie i zaprezentowanie wspólnego elementu stroju
-przygotowanie potraw typowych dla wylosowanego kraju oraz zaserwowanie jej w ciekawy sposób.
Jury w składzie p. A. Nowików, p. Marcelina Baran – Czesnowska, p. G. Makuła, p. I. Rakoczy oceniając zmagania uczniów, podkreśliło wysoki poziom oraz duże zaangażowanie wszystkich klas, przyznało następujące miejsca oraz nagrody:
I miejsce: Kl. VI b 60 pkt. bon 300zł
II miejsce: Kl. Va 56 pkt. bon 200zł
III miejsce: Kl. IV i VIII 55 pkt. bony 100zł
IV miejsce: Kl. VIa i VI c 54 pkt. dzień bez pytania
V miejsce: Kl. V b i VII 52 pkt. 2 godziny bez pytania
Dziękujemy Radzie Rodziców oraz p. G. Makule za ufundowanie nagród finansowych dla uczniów.
Podczas programu artystycznego został także rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny
na najciekawiej wykonaną flagę europejską dla klas I-III. Uczniowie oddali 45 prac. Jury w składzie p. A. Cieślik, p. G. Makuła, p. M. Michalik, podkreśliło, że uczniowie wykazali się bardzo dużą pomysłowością oraz przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Zuzanna Bieniek, Aleksandra Adamczyk
II miejsce: Lena Ptak, Eryk Bieniek
III miejsce: Aleksandra Tekieli, Wiktoria Ostafin
Wyróżnienia: Kacper Wnęk, Natalia Kozyra, Anna Bochnia, Nikola Rakoczy, Amelia Rakoczy, Szymon Kania, Natalia Hodurek
Dziękujemy wszystkim za duże zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie tego dnia: uczniom, wychowawcom oraz rodzicom. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć, które znajdują się w zakładce album fotograficzny.
Paulina Nowacka – Łopata
Jolanta Wojciechowska
74
Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich
Niezwykła lekcja historii!
18 listopada w 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Józefę Bystroń- długoletnią działaczkę społeczną i aktywistkę szczerze oddaną sprawie budowy szkoły i pielęgnowaniu lokalnych tradycji. W ciekawej prelekcji adresowanej do uczniów klas 6-8 przekazała ona bliżej nieznane okoliczności walki o szkołę oraz ściągania krzyży w czasach komunizmu. Podzieliła się też wspomnieniami z trudnych, pełnych grozy i biedy, czasów wojny. Dzięki spotkaniu z Panią Bystroń młode pokolenie uczestniczyło w niecodziennej lekcji historii.
Dziękujemy!
Ogólnolpolski konkurs matematyczno - plastyczny
Zapraszamy do zapoznania się. Poniżej link do strony Kuratorium Oświaty.
https://kuratorium.krakow.pl/matematyczny-wszechswiat-ogolnopolski-konkurs-matematyczno-plastyczny/
Podziękowanie
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN Dyplom - Szkoła pamięta
Kiermasz książek
Serdecznie zapraszamy rodziców, uczniów i nauczycieli na kiermasz książek. Stoisko znajduje się koło biblioteki szkolnej na drugim piętrze. Zbliża się Mikołaj, święta Bożego Narodzenia, książka to idealny prezent. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla uczniów w różnych konkursach.
Grażyna Makuła
Udało się!!!
Bardzo miło nam poinformować, że uczennice kl.8- Aleksandra Ostafin i Marzena Ciuś awansowały do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, który odbył się 18 października. Obie dziewczynki uzyskały bardzo wysoki, ponad 80% wynik, co otwiera im drogę do dalszych sukcesów. Godne pochwały jest także wygranie przez obie uczennice szkolnych eliminacji Gminnego Konkursu Ortograficznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
"Z plecakiem przez świat"
12 listopada 2019r gościliśmy w naszej szkole panią dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach - Krystynę Łętochę, która przeprowadziła z przedszkolakami prelekcję pt. „Z plecakiem przez świat” na temat życia ludzi i zwierząt w Afryce, oraz opowiadała o wielu innych krajach, które zwiedziła. Dzieci były bardzo zinteresowane, ponieważ prelekcja poparta była ciekawymi zdjęciami. Serdecznie dziękujemy.
9
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie