Book Challenge
Podejmij wyzwanie czytelnicze! Wybierz wyzwanie, podpisz się i zgłoś do biblioteki. Otrzymasz kartę do uzupełnienia. Akcja trwa do kwietnia. Po zakończeniu podsumowanie i oczywiście nagrody. Szczegółowe informacje w bibliotece. Zapraszam do udziału.
Grażyna Makuła
Gry planszowe
TERAZ PRZERWY NA PEWNO
NIE BĘDĄ NUDNE !
JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK ( 13.01 ) BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ZAGRANIA W CIEKAWE GRY PLANSZOWE
WARTO PONIEWAŻ :
Czy jest coś fajniejszego niż gra wspólnymi siłami ?
Będzie to dla was nauka przez zabawę, gry przyniosą wiele nowych ciekawostek np. o Europie, piłce nożnej i nie tylko! KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE. Dzięki grom planszowym możemy nauczyć się bardzo cennej lekcji, mówiącej, że nie liczy się wygrana, lecz dobra zabawa.
DZIĘKI NIM TWORZĄ SIĘ TEŻ NOWE PRZYJAŹNIE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DWÓCH DŁUGICH PRZERWACH NA 1 PIĘTRO PRZY SCENIE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Jasełka
Ogłoszenie
Uwaga!
Chciałbyś wzbogacić zbiory Szkolnej Izby Regionalnej? Jeśli tak, przynieś stare narzędzia, zdjęcia, śpiewniki, robótki ręczne, zabawki z lat 60- tych, 70-tych , pamiątki z okresu stanu wojennego( kartki żywnościowe, gazety) itp. Dzięki temu uchronisz te przedmioty od zapomnienia i dasz im nowe życie. Każdy ofiarodawca może liczyć na pozytywne punkty z zachowania.
Dodatkowe informacje i kontakt u p. Anity Wójtowicz.
Wspólne kolędowanie i Wigilie klasowe
W dniu dzisiejszym tj.20.12.2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją, Nauczycielami i przedstawicielami rodziców zgromadzili się na wspólnym kolędowaniu, któremu przewodniczył chór szkolny pod kierunkiem pani Iwony Rakoczy. Mogliśmy także przypomnieć sobie historię narodzin Jezusa oglądając jasełka przygotowane przez panią Dorotę Podolską i panią Bogumiłę Dziadkowiec z klasą 3.Był to dzień pełen ciepła, wzajemnej życzliwości i radości z bycia razem w ten niezwykły czas. Po części artystycznej odbyły się Wigilie klasowe.
Świąt cudownych ,białych i miłych
Żebyśmy w radości je wszyscy spędzili
Niech szczęście i spokój w naszych domach zagości
Niech będą to święta pełne miłości.
39
Jasełka dla Stowarzyszenia "Nadzieja"
Dnia 17 grudnia 2019 roku w naszej szole odbyło się świąteczne spotkanie z osobami należącymi do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Nadzieja z terenu naszej gminy. Spotkanie wprowadziło nas w typowo świąteczny nastrój, dzięki pięknej inscenizacji słowno muzycznej przygotowanej przez Panie Bogumiłę Dziadkowiec i Dorotę Kaperek-Podolską wraz z uczniami klasy 3a. Ponadto wspólne kolędowanie usprawnili nasi szkolni Wolontariusze, którzy nie tylko śpiewem uświetnili owe popołudnie lecz pysznym poczęstunkiem przy herbatce.
Dziękujemy za wizytę naszym Gościom i życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.
Izabela Grzesik
16
Wyniki konkursu na świąteczny stroik
W dniu 13.12.2019 r. rozstrzygnięto konkurs na świąteczny stroik. Jury brało pod uwagę następujące kryteria:
- oryginalność
- pomysłowość
- estetykę wykonania
Nagrody otrzymali:
I miejsce: Kacper Tekieli klasa VIb
II miejsce: Jakub Cybura klasa IIa
III miejsce: Oliwia Ostafin klasa Ia
wyróżnienie: Łucja Grabek klasa VII
Odzdział przedszkolny
I miejsce- Kacper Piatek 0a
Ii miejsce - Zuzanna Wnęk 0a
III miejsce - Bartłomiej Batko 0a
wyróżnienie - Zuzanna Marcisz 0b
Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego spotkania Wigilijnego 20.12.2019 r. Stroiki natomiast sprzedano podczas świątecznego kiermaszu. Pieniądze z ich sprzedaży zasiliły konto komitetu rodzicielskiego.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Informacja
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej informuje, że w dniach 2 i 3 stycznia 2020r. stołówka szkolna jest nie czynna z powodu braku zgłoszeń chętnych na posiłek.
Dzień Wigilijny w szkole
PIĄTEK 20.12.2019
8.00- Rozpoczęcie zajęć(przygotowanie Wigili klasowych)
9.00- 10.00 -Jasełka i wspólne kolędowanie.
10.00- 11.40- Wigilie klasowe.
11.40- Koniec zajęć.
12.00- Autobus szkolny.
W tym dniu opiekę nad poszczególnymi klasami pełnią wychowawcy.
Katechetka Renata Nalepa
Komunikat dyrektora szkoły
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebuni informuję, że w przypadku otrzymania powiadomienia z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Krakowie o wystąpieniu przekroczenia poziomu alarmowego i ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu dla Gminy Pcim, ogranicza dzieciom i młodzieży szkolnej wszelką aktywność na zewnątrz oraz na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.
Informacje o jakości powietrza dostępne są na stronach:
Światy – tradycyjne ozdoby z opłatka
Opłatek to nieodłączny symbol Świąt Bożego Narodzenia, którym dzielą się chrześcijanie, zgromadzeni przy wigilijnym stole, składając sobie życzenia. Opłatek zawsze traktowano z wielkim szacunkiem, ich resztek nigdy nie wyrzucano. Wykonywano z nich świąteczne ozdoby zwane „światami”. Elementy tych ozdób wycinano z opłatków białych i kolorowych, a następnie sklejano je śliną w lekkie, delikatne kompozycje. W naszej szkole można było poczuć ducha minionej tradycji. 12 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w nietypowych warsztatach, gdzie pod czujnym okiem Pani Danusi Oskwarek, która należy do Związku Podhalan Oddział Górali Kliszczackich w Trzebuni, wykonywali światy - tradycyjne ozdoby z opłatka wieszane na podłaźniczkach. Dzięki takim zajęciom chcemy uchronić przed zapomnieniem tę piękną, typowo polską sztukę wykonywania delikatnych ozdób – przodka dzisiejszych bombek. Zwyczaj robienia ozdób z opłatka znany był najpierw w szlacheckich dworach, stamtąd później przedostał się na wieś. Wycinanki z opłatka zdobiły polskie domy od XIX w. i były niegdyś bardzo rozpowszechnione. W czasach, gdy przystrajamy choinkę wyrobami masowej produkcji, wykonane ręcznie światy są unikalną, bardzo osobistą ozdobą, a wspólne ich wykonanie we wspólnym gronie – bezcennym czasem spędzonym z rówieśnikami.
Nasze podłaźniczki i światy ozdabiają korytarz szkolny w naszej szkole.
Organizatorki: Danuta Oskwarek, Magdalena Ostafin i Alicja Rak
9
Zimowisko 2020
Termin; 3 - 7 luty 2020 roku,
Miejsce zimowiska ; Bustryk k. Zębu,
Ośrodek Harnaś,
Koszt wyjazdu; 350 zł,
Uczestnicy zimowiska; uczniowie z klas III – VIII,
Zapisy ; do dnia 20 grudnia 2019 , sekretariat szkoły
Na naszą szkołę przydzielono – 9 miejsc
Wyjazd jest dofinansowany przez Gminę Pcim.
Pierwszeństwo w wyjeździe mają uczestnicy z rodzin ubogich lub wielodzietnych ( decyzja dyrektora i pedagoga szkolnego ).
W razie potrzeby bliższych informacji może udzielić Pan Adam Pawlikowski - kierownik zimowiska tel: 504381012.
Konkurs świetlicowy
W ogólnopolskim konkursie świetlicowym pt. "Lato nam śpiewem umilają, zimą na naszą pomoc czekają - czyli ptaki w każdym miejscu i czasie" laureatkami zostały uczennice trzeciej klasy:
- Natalia Braś - II miejsce (pelikan)
- Martyna Bieniek - III miejsce (wróbel)
Prace laureatek:
Wyniki Konkursu Szopek
GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM I PRZEDSZKOLAKOM !
W dniu 06.12.2019 r. rozstrzygnięto etap gminny XIX edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i Krakowskich.
W kategorii przedszkola i klasy 0 przyznano:
I miejsce – Dawidowi i Karolinie Tekieli
W kategorii Szkoły Podstawowe I- III – prace zbiorowe przyznano:
II miejsce –Oliwii Tekieli i Kamili Kozyrze
W kategorii Szkoły Podstawowe IV-VI prace indywidualne przyznano:
I miejsce – Monice Muniak
II miejsce – Kacperowi Tekieli
wyróżnienia dla: Michała Batko i Julii Zubek
Klasy VII i VIII na UJ
Chętni uczniowie z klas siódmej i ósmej pod opieką pani Agnieszki Nowików uczestniczyli w pokazie zorganizowanym na Wydziale Chemii UJ ,, Chemik na miejscu zbrodni’’. Podczas pokazu zaprezentowano techniki ujawniania odcisków palców i śladów krwawych oraz zabezpieczania śladów traseologicznych (np. odcisków butów) i powystrzałowych. Nasi koledzy Kinga Bylica i Piotr Kraszczyński, zostali zaproszeni do udziału w pokazach obrazujących możliwości diagnozowana śladów DNA, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Udział w pokazach był nie tylko fajną zabawą. Odsłonił nam kulisy pracy chemików sądowych, którzy na co dzień wspierają działania służb wymiaru sprawiedliwości (takich jak policja, sąd czy prokuratura) w wykrywaniu i ujawnianiu śladów pozostawionych przez przestępcę na miejscu przestępstwa.
Paulina Parszywka
4
"Kubki Smakowe"- warsztaty
Dlaczego tak bardzo smakują nam słodycze? Po co dietetycy ustalają Piramidę Żywieniową? Jakie smaki rozpracowali naukowcy? Co to znaczy, że coś jest umami? Dlaczego nie każdemu z nas smakuje to samo? Na te i wiele innych pytań uczniowie naszej szkoły znajdowali odpowiedzi wraz z pracownikami Spółdzielni Socjalnej PRIMA oraz Dietetykiem Pauliną Zegartowską w ramach warsztatów "Kubki smakowe". Oprócz wykładu i pracy warsztatowej, uczniowie wykonywali doświadczenia, sprawdzające smak i węch. Dowiedzieli się także dlaczego rozwinęły się u człowieka zmysły smaku, kto może zostać zawodowym degustatorem oraz dlaczego niektórym z nas nie smakują brokuły. Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu "Zdrowie na talerzu" dofinansowanego przez Gminę Pcim.
Informacja
Prosimy rodziców o zgłoszenie do 13 grudnia 2019 w sekretariacie szkoły dzieci które będą korzystały z opieki przedszkolnej w dniach 23, 24, 27, 30, 31 grudnia 2019.
Dyrekcja szkoły
Mikołajki w Hipihop
Dnia 3 grudnia kl IIa i III udały się do Parku Rozrywki Dziecięcej Hipihop w Myślenicach. Dzieci korzystały z wielu atrakcji takich jak trampoliny, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe itp. Po beztroskiej zabawie dzieci usłyszały dźwięk dzwoneczków, świadczyło to o tym, że zbliża się Święty Mikołaj. Wszedł do sali przez komin. Oprócz pełnego worka prezentów, Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Porozmawiał z dziećmi, przepytał i zachęcał ich, aby były grzeczne. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką i własnoręcznie przygotowanym listem.Zabawy w Hipihopie minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły wiele radości. Te wspaniałe chwile na długo pozostaną w pamięci wszystkich dzieci.
3
Mikołaj w szkole
Od samego rana Mikołaj nas zaskakiwał… wchodząc do szkoły zauważyliśmy na drzwiach ogłoszenie „Dzień bez pytania” – więcej nic nam do szczęścia nie było potrzebne. Jednak już na pierwszej godzinie lekcyjnej co rusz nam ktoś przeszkadzał w nauce. Najpierw rodzice od Mikołaja przynieśli ciasteczka, później „pomocnik” Mikołaja wraz z śnieżynkami i Elfem częstowali nas cukierkami i piernikami, składając przy tym serdeczne życzenia. Przeszli całą szkołę wzdłuż i w szerz, każda klasa została odnaleziona przez ekipę Mikołaja, niektórych nawet przyłapano na jedzeniu… podczas lekcji (spokojnie – to przedszkolaki jadły śniadanie). Zdarzało się że starsze dzieci zadawały kłopotliwe pytania Mikołajowi …. ;). Jedna z klas a konkretnie 2,,a” zaśpiewała piosenkę pt. „Mikołaj” – zrobiło się bardzo uroczo i świątecznie. W klasach, jak i na korytarzach, roiło się od Mikołajków i Reniferów oraz Elfów, co zobaczycie na zdjęciach. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie w bardzo świątecznym nastroju.
Uczniowie
8
Z wizytą w Sejmiku Województwa Małopolskiego
Z pewnością każdy z nas się zgodzi, że wiedzę najlepiej przyswaja się w praktyczny sposób. W związku z tym uczniowie klas siódmych i ósmych, wybrali się na lekcje samorządności do Krakowa. Tam wzięli udział w wykładzie na temat zasad funkcjonowania oraz zadań, jakie ma do spełnienia Sejmik Województwa. W ramach wycieczki mieli okazję zwiedzić muzeum Armii Krajowej. Wyjazd ten nie byłby możliwy, gdyby nie Pan Robert Bylica- Radny Województwa Małopolskiego, który zaprosił naszych uczniów.
Sprawdź stan powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danych