Wyniki Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas I - III
Dnia 24 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”, którego honorowym patronem był Wójt Gminy Pcim. Konkurs adresowany był do uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej z terenu gminy Pcim. Celem konkursu było: uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz kształtowanie wśród uczniów nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną, rozbudzenie wrażliwości językowej W wyniku eliminacji szkolnych do II Gminnego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowało się 15 uczniów z następujących szkół: 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu, 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Trzebuni i po 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stróży , Szkoły Podstawowej Nr im. Adama Mickiewicza 3 w Stróży i Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu.
Tegoroczny konkurs ortograficzny został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie wszyscy laureaci szkolnych eliminacji zmierzyli się z Dyktandem Niepodległościowym. Do drugiej części konkursu zakwalifikowali się tylko ci uczniowie, którzy z dyktanda otrzymali więcej niż 75 punktów ze 100 punktów możliwych do uzyskania. W drugim etapie uczniowie mieli do wypełnienia karty pracyz zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności z zakresu interpunkcji i ortografii. Dyktando Niepodległościowe zostało przygotowane przez Panią Grażynę Słowiak i Annę Boiwkę ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Myślenicach. Zadania do drugiego etapu konkursu zostały przygotowane przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej oraz przez polonistkę ze Szkoły Podstawowej w Trzebuni, panią Teresę Kaczmarczyk. Zarówno dyktando jak i karty pracy z zadaniami sprawdzała komisja w składzie: polonistki: mgr Agata Cieślik, mgr Teresa Kaczmarczyk, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: mgr Barbara Hodurek, mgr Alicja Rak, mgr Małgorzata Obajtek, mgr Agnieszka Marszalik, mgr Anna Majerczyk i mgr Stanisław Mirochna. Zanim ogłoszone zostały wyniki, uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek. Następnie Pani dyrektor Bernadeta Paleczny powitała gości i wraz z Wójtem Gminy Pcim Panem Piotrem Hajdukiem, uczniami i nauczycielami obejrzeli krótką inscenizację pt..” Z ortografią na wesoło” oraz wysłuchali kilku piosenek o zasadach ortograficznych w wykonaniu uczniów klasy IVa i uczennicy Weroniki Oskwarek z klasy VI, która akompaniowała na gitarze. A wszystko to odbyło się pod przewodnictwem, wychowawczyni pani mgr Teresy Kaczmarczyk. Po inscenizacji Pan Wójt i Pani dyrektor ogłosili wyniki II Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „ Mistrza Ortografii”.
Mistrzem Ortografii klas III edukacji wczesnoszkolnej została Magdalena Starmach – Szkoła Podstawowej Nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu./ opiekun mgr Anna Majerczyk.
I Vicemistrzem Ortografii został Mikołaj Oskwarek – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trzebuni./ opiekun mgr Magdalena Ostafin/.
II Vicemistrzem Ortografii został Mateusz Pacholec – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Adama Mickiewicza w Stróży./ opiekun mgr Małgorzata Obajtek/.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Pcim. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy oraz kubeczki z drobnym upominkiem i ze słodyczami. Pani dyrektor Bernadeta Paleczny wręczyła podziękowania Panu Wójtowi Piotrowi Hajdukowi za objęcie honorowym patronatem II Gminnego Konkursu Ortograficznego, nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w potyczkach ortograficznych oraz nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Myślenicach za napisanie i opracowanie kryteriów oceniania Dyktanda Niepodległościowego. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy,
a nagrodzonym gratulujemy.Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich opiekunów, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.
Organizatorzy konkursu: Pani dyrektor Bernadeta Paleczny, Magdalena Ostafin, Alicja Rak
Dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców pani Ewie Bylica za pyszne drożdżówki dla uczniów i nauczycieli.
Nabór elektroniczny do szkół ponagimnazjalnych
Terminy naboru 2018
Uwaga III klasiści Gimnazjum rozpoczął się nabór elektroniczny do szkół ponagimnazjalnych. Przed Wami trudna decyzja życiowa czas rozpocząć kształtownie kariery zawodowej. Wiemy, iż zdobyliście mądrość życiową i wybierzecie szkołę ponadgimnazjalną dla siebie w ten sposób zaplanujecie Waszą przyszłość. Poniżej przedstawiamy terminy naboru. Początkiem maja odbędzie się szkolenie z rekrutacji dostaniecie kody dostępu i będziecie mogli wybierać dobrą szkołę.
Życzymy POWODZENIA
Dyrekcja
Data początkowa
Data końcowa
Etap
23.04.2018
11.06.2018
Rejestracja kandydatów/wybór preferencji
22.06.2018
26.06.2018
Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia
29.06.201
29.06.2018
Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia
29.06.2018
09.07.2018
Wprowadzanie potwierdzeń woli podjęcia nauki
10.07.2018
10.07.2018
Publikacja list przyjętych
11.07.2018
22.08.2018
Aktualizacja danych
https://malopolska.edu.com.pl strona dla kandydatów wybierających się do szkoły w gminie Myślenice
https://krakow.e-omikron.pl strona dla kandydatów wybierających się do szkoły do Krakowa
Wycieczka klas I-III do Bielska – Białej
13 kwietnia 2018 Uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę autokarową do Bielska- Białej. Celem wycieczki było zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych, oraz Muzeum Motoryzacji. Podczas zwiedzania Studia Filmów Rysunkowych uczniowie zobaczyli, jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Mogliśmy obcować z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi. Dzięki pobytowi w Studio uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyli swoją wiedzę
na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe, czy też dowiedzieli się na czym polega skład komputerowy. Natomiast w Muzeum Motoryzacji mieliśmy okazję oglądać i poznać historię zabytkowych samochodów i motocykli.mgr Halina Oskwarek
Egzamin gimnazjalny
Drodzy Trzecioklasiści Gimnazjum w dniach od 18 - 20 kwietnia 2018 roku odbędzie się pierwszy jakże ważny w waszym życiu egzamin EGZAMIN GIMNAJZALNY. W dniu 18 kwietnia (środa) o godzinie 9. 00 odbędzie się egzamin z części Historia i Wos natomiast o godzinie 11. 00 język polski. W dniu 19 kwietnia (czwartek) o godzinie 9. 00 odbędzie się egzamin z części Przyrodniczej natomiast o godzinie 11. 00 Matematyki. W dniu 20 kwietnia (piatek) o godzinie 9. 00 odbędzie się egzamin z język obcy cz. podstawowa natomiast o godzinie 11. 00 język obcy cz. rozszerzona.
Bardzo proszę aby wszyscy uczniowie stawili się w każdym dniu na godzinę 8. 30. Przypominam również, iż spóźnienie się na egzamin na godzinę 9. 00 może skutkować nie wpuszczeniem do sali i ponowne pisanie egzaminu w czerwcu. Na salę agzaminacyjną nie wnosimy żadnych telefonów komórkowych oddejcie je do sekretariatu przed egzaminem na salę wnosimy tylko czarny długopis na matematykę linijkę. Na każdą część egzaminu można wnieść małą butelkę wody mineralnej. W dniu egzaminów nie odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole.
Wszyscy trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam powodzenia na egzaminie Gimnazjalnym POŁAMANIA PIÓR bądź DŁUGOPISÓW.
Dyrekcja
Zebrania z rodzicami
W dniu 26 kwietnia 2018 roku (czwartek) od godziny 17.00 do godziny 18.00 odbędą się konsultacje wychowawców i nauczycieli z rodzicami. Ze względu na ważność omawianych spraw (postępy w wynikach nauczania i zachowania) obecność rodziców jest obowiązkowa.
O godzinie 16. 30 w sali nr 102 odbędzie się spotkanie Dyrekcji z RadąRodziców. Serdecznie zapraszamy trójkiklasowe na spotkanie.
Dyrekcja Szkoły
Wyniki konkursu plastycznego
Został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną dla uczniów II i III klasy gimnazjum.
Celem konkursu było między innymi rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi. Oddano 12 kartek świątecznych wykonanych ciekawymi technikami plastycznymi.
Jury w składzie: mgr Agata Cieślik, mgr Barbara Hodurek i mgr Magdalena Ostafin wybrały następujące kartki:
I miejsce – Ewelina Wrona kl.IIIb
II miejsce – Patrycja Ziembla kl.IIIa i Bożena Partyka kl.IIIb
III miejsce – Marzena Pindel kl.IIa i Kinga Pachura kl.IIa
Wyróżnienie : Iwona Hodurek kl.IIIa
Gratulujemy zwycięzcom!
mgr Alicja Rak
POMOC MA MOC
Kolejny raz Wolontariat Szkoły Podstawowej w Trzebuni włączył się w akcje dla Stowarzyszenia Sursum Corda " w górę serca". Świąteczne Kartki Dobroczynne zostały sprzedane, 138 zł- kwota ta została przekazana na konto Stowarzyszenia. Serdecznie podziękowania dla Darczyńców i Wolontariuszy " Pomoc ma moc"!. Wierzymy, że znowu możemy na was liczyć..
Odpowiedzialne za akcję
Pani mgr Dagmara Zahel i Pani mgr Izabela Grzesik.
Obóz Parafiadowy wyjazd do Łeby
Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebuni Adam Pawlikowski, Przewodniczący Komisji Edukacji Jan Mirochna oraz LKS Trzebunia zapraszają dzieci ze szkół podstawowych od klasy IV - VII oraz uczniów Gimnazjum na wyjazd na Obóz Parafiadowy kolonia letnia do miejscowości Łeba 2018 pod hasłem AKTYWNI RAZEM planowany termin wyjazdu 24 czerwca 2018 do 8 lipca 2018 roku . Koszt wyjazdu dzieci z Gminy Pcim o niskich dochodach (dochód nie przekracza 600 złotych nie wliczamy 500+) będzie wynosić 650 złotych. Natomiast uczniowie, których dochód w rodzinie jest wyższy mogą jechać ale kwota płatna od uczestnika wynosi 1250 złotych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Organizator zastrzega sobie prawo do stworzenia listy rezerwowej. Zapisy przyjmowane są do dnia 20 kwietnia 2018 roku w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio u pani mgr Anity Szybut lub wicedyrektora szkoły Adama Pawlikowskiego. tel do sekretaiatu 12 273 45 29.
Wicedyrektor szkoły
mgr inż. Adam Pawlikowski
Szkolna Liga Szachowa - SLSz
Poniżej przedstawiam wyniki po zakończonych rozgrywkach grupowych Szkolnej Ligii Szachowej. Dwie pierwsze osoby awansowały do następnej rundy rozgrywek (oznaczeni są oni czcionką pogrubioną z napisem awans). Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w rozgrywkach.
ROZGRYWKI GRUPOWE
Liczba punktów po rozgrywkach grupowych
Gr I
l.p. Nazwisko i imię mecz kolejka awans/- punkty 1 Orawin Michał 3 awans 9 2 Kraszczyński Piotr 3 awans 6 3 Matlak Joanna 3 - 3 4 Łyszczarz Gabriela 3 - 0 Gr II
l.p.
Nazwisko i imię
mecz kolejka
punkty
1
Żaba Bartosz
3
awans
9
2
Bednarz Mikołaj
3
awans
6
3
Pindel Dawid
3
-
3
4
Krzysztof Gemza
3
-
0
Gr III
l.p.
Nazwisko i imię
mecz kolejka
punkty
1
Bednarz Bartosz
3
awans
9
2
Pabis Marcin
3
awans
6
3
Bieniek Amelia
3
-
3
4
Kotyrba Jakub
3
-
0
Gr IV
l.p.
Nazwisko i imię
mecz kolejka
punkty
1
Woźnica Michał
3
awans
7
2
Muniak Weronika
3
awans
4
3
Ciaputa Ireneusz
3
-
2
4
Muniak Weronika
3
-
2
Gr V
i.p.
Nazwisko i imię
mecz kolejka
punkty
1
Szczepaniak Michał
3
awans
7
2
Ostafin Kacper
3
awans
7
3
Zubek Karolina
3
-
3
4
Ostafin Amelia
3
-
0
Podział na grupy w następnej rundzie odbywa się następująco:
Gr I
1. Kraszczyński Piotr
2. Żaba Bartosz
3. Pabis Marcin
4. Bednarz Mikołaj
5. Ostafin Kacper
Gr II
1. Orawin Michał
2. Bednarz Bartosz
3. Woźnica Michał
4. Muniak Weronika
5. Szczepaniak Michał
Najbliższe mecze odbędą się w dniu 5 kwietnia 2018 roku o godzinie 14. 30 w sali nr 20 (budynek dawnego Gimnajzum)
Rozkład meczy 5 kwiecień 2018 (czwartek) godz. 14. 30
Gr I
Kraszczyński Piotr
Żaba Bartosz
Pabis Marcin
Bednarz Mikołaj
Pauzuje: Ostafin Kacper
Gr II
Orawin Michał
Bednarz Bartosz
Woźnica Michał
Szczepaniak Michał
Pauzuje: Muniak Weronika
Wicedyrektor szkoły
Koordynator Szkolnej Ligii Szachowej SLSz
Adam Pawlikowski
Życzenia świąteczne od uczniów
Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego przygotowali życzenia Wielkanocne dla wszystkich ludzi, którzy związani są z naszą szkołą. Poniżej znajdują się linki umieszczone w chmurze klikając na poniższe linki można obejrzeć i posłuchać życzeń.
Dziękujemy młodzi przyjaciele za wspaniałe życzenia
Dyrekcja
https://drive.google.com/file/d/1GYUbTZz0vVn7mKIb-9vzXnEdDlmTp26P/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1q3BW06Yo3dT9N_K6oA4fPccSP79buFTl/view?usp=sharing
Szkolny Turniej Sportowy
W dniu 15 marca 2018r. odbył się Szkolny Turniej Sportowy. Uczniowie klas I-III rywalizowali o tytuł „Mistrza Skakanki”. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Do wspólnej zabawy przystąpiło trzech chłopców i aż dziesięć dziewczynek.
Cele turnieju:
- Kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci,
- Poprawa sprawności fizycznej,
- Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.
Wyniki turnieju:
I miejsce i tytuł „Mistrza Skakanki” otrzymała Karolina Woźnica z klasy IIIb
z wynikiem 529 skoków przez skakankę bez przerwyII miejsce - Justyna Papaj kl. IIIb – 291 skoków
III miejsce - Martyna Bieniek kl.Ia – 166 skoków
Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy dodatkowo otrzymali drobne nagrody .
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetne przygotowanie się do turnieju, a zwycięzcom gratulujemy wyników. Jednocześnie zapraszamy na II edycję turnieju, która odbędzie się w czerwcu 2018r.
mgr Alicja Rak
Nasi uczniowie laureatami Małopolskiego Programu Stypendialnego
Miło nam poinformować, iż dwójka naszych uczniów Maksym Kruszec uczeń klasy II Oddziału Gimnazjalnego oraz Aleksandra Ostafin uczennica klasy szóstej szkoły podstawowejzostali laureatami Małopolskiego Regionalnego Programu Stypendialnego na rok szkolny 2017/2018. Kwota uzyskanego stypendium wynosi 6000 złotych w Gimnazjum oraz 5000 w Szkole Podstawowej. Seecznie gratulujemy uczniom.
W sumie już 31 uczniów zostało stypendystami naszej szkoły od 2007 roku (wcześniej 29 uczniów uzyskało stypendium w Gimnazjum w Trzebuni). Gratulujemy wysokich wyników w nauce i konkursach oraz życzymy dalszych sukcesów.
Celem projektu pn. Regionalny Program Stypendialny nr RPMP.10.01.05-12-0209/16 w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, jest wzmocnienie potencjału szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości poprzez wsparcie stypendialne.
Stypendium będzie przyznawane na okres roku szkolnego (od 1 września do 31 sierpnia) z przeznaczeniem na realizację przez ucznia, pod okiem opiekuna dydaktycznego, jego indywidualnego planu rozwoju w obszarze przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i/lub przedsiębiorczości.
wicedyrektor szkoły
Adam Pawlikowski
Pasowanie na czytelnika
W środę 14.03.2018 uczniowie klasy 1 naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Każdy z pierwszoklasistow otrzymał pamiątkową zakładkę i wypożyczyl książkę. Zapoznał się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania.
Udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie
W dniach od 9 - 11 marca 2018 roku (piątek - niedzieli)już po raz szósty 27 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią mgr Anitą Szybut, panią mgr Ewą Chryc oraz wicedyrektorem szkoły mgr Adamem Pawlikowskim wzięli udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych, które jak co roku odbyły się w Berlinie.Największe targi turystyczne to ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Podczas Targów odbyły się prezentacje 187 krajów i przegląd wszystkich gałęzi rynku turystycznego. Targom ITB towarzyszy niezwykle bogaty program wydarzeń towarzyszących: konferencja ekspercka - prezentacje, webinaria, warsztaty; liczne pokazy, warsztaty i występy organizowane przez wystawców to tylko niektóre atrakcje, w których okazję mieli wziąć udział nasi uczniowie. Ponad 10 000 wystawców ze 187 krajów i regionów - swoją ofertę prezentowali na 1092 stoiskach. Wspaniała impreza dostarczyła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Po zakończeniu udziału w Międzynarodowych Targach Turystycznych uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie Berlina.
Wieczorne zwiedzanie miasta z okien autokaru uczestnicy mogli zobaczyć oraz zapoznać się z historią m.in.: Unter den Linden, Pomnik Fryderyka Wielkiego, Bramę Brandenburską, Reichstag, Dzielnicę Rządową, Nikolaikirche, Marienkirche, Domkirche, Wyspę Muzeów,Wieża TV,- (zakupy na Aleksanderplatz ). Pomimo zmęczania i wczesnych godzin porannych wszyscy zachwyceni byli imprezą i już deklarowali, iż pojadą znowu za rok. Serdeczne podziękowania dla młodzieży za wspaniałe wymagające pochwały oraz podawania za wzór zachowania podczas wyjazdu oraz podziękowania dla opiekunów za wytrwałość i poświęcenie swojego wolnego czasu sprawowania opieki podczas wyjazdu.
Wicedyrektor szkoły
mgr Adam Pawlikowski
Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2018/2019
Szanowni Rodzice. Uprzejmie informujemy, iż rekrutacja do Klasy I, na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się zgodnie z:
USTAWĄ z dnia 4 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (t.j.Dz.U. z 2017r. poz. 59 ze zm.)
ZARZĄDZENIEM Nr 4/2018 Wójta Gminy Pcim z dnia 12 stycznia 2018r.
UCHWAŁĄ Nr XXIX/164/2017 Rady Gminy Pcim z dnia 24 lutego 2017r.
Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, są przyjmowane do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 15 marca 2018r .
Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania wymaganych dokumentów na rok szkolny 2018/2019
Czynności
Postępowanie rekrutacyjne
Postępowanie uzupełniające
1
Złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami
19-27 marca 2018r.
7-9 maja 2018r.
2
Weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną
28 marca -4 kwietnia 2018r.
10-17 maj 2018r.
3
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
4 kwietnia 2018r.
17 maja 2018r.
4
Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
5-6 kwietnia 2018r.
18-21 maja 2018r.
5
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych
9 kwietnia 2018r.
21 maja 2018r.
Wyróżnienie Zuzanny Zwierz w Konkursie Języka Angielskiego
Dnia 06. 03. 2018 w Szkole Podstawowej nr. 1 w Pcimiu odbyło się Międzyszkolne Dyktando w Języku Angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Zwierz, Izabela Talaga, Piotr Kraszczyński, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Zadaniem uczniów było napisanie poprawnie ortograficznie testu w języku angielskim po trzykrotnym wysłuchaniu. Zuzanna Zwierz z kl. VI zdobyła wyróżnienie za bardzo wysoki wynik. Zuzanna Zwierz brała także udział Kuratoryjnym Konkursie Języka Angielskiego i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy!
mgr Paulina Nowacka - Łopata
Mistrz Ortografii Zaproszenie
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trzebuni serdecznie zaprasza do udziału w II Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii”
POD HONOROWYM PATRONATEM WÓJTA GMINY PCIM.
Zaproszenie kierujemy do uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej, ortograficznych specjalistów, dla których potyczki językowe są prawdziwym wyzwaniem. Oferujemy dobrą zabawę z ortografią, mającą na celu rozwijanie wiedzy dotyczącej zasad ortografii języka ojczystego, możliwość sprawdzenia się w oparciu o zasady zdrowej rywalizacji, radości spędzania czasu z rówieśnikami z różnych szkół. Wierzymy, że umysłowe zmagania będą nie tylko wielkim przeżyciem dla uczestników, ale również dla nauczycieli – opiekunów, którym udział w konkursie pozwoli na ożywienie i uatrakcyjnienie ich codziennej pracy i wymianę doświadczeń. Udział w konkursie to szansa na zdobycie tytułu „Mistrza Ortografii”, nagród rzeczowych i dyplomów.
Czekamy na Państwa zgłoszenia!
Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Trzebuni
Regulamin i karta zgłoszenia w załaczeniu
Regulamin i karta zgłoszenia konkurs ortograficzny 2018.docx
Zimowisko Narty dwie i nogi dwie
W dniach od 20 lutego 2018 roku do dnia 25 lutego 2018 roku 92 dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pcim (Stróża,Pcim, Trzebunia) już po raz dziesiąty miała okazję uczestniczyć w zimowisku w Białym Dunajcu pod hasłem „Narty dwie i nogi dwie”. Organizatorem cyklicznej imprezy był LKS Trzebunia a współorganizatorem wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebuni Adam Pawlikowski (kierownik zimowiska) oraz Przewodniczący Komisji Edukacji w Gminie Pcim Pan Jan Mirochna i wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk. W zimowisku wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Gminy Pcim, którzy w rodzinach osiągają niski dochód i ich rodziców nie stać na zorganizowanie wyjazdu zimowego dla swoich pociech otrzymali oni dofinansowanie w 80% *35 uczniów) natomiast 57 uczestników opłaciło w 100% wyjazd na zimowisko,. Zimowisko było współfinansowane ze środków Gminy Pcim.
Celem zimowiska było propagowanie wśród młodzieży czynnego uprawiania sportu (narciarstwa zjazdowego). Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwało 5 instruktorów narciarstwa zjazdowego wynajęci na okres trwania zimowiska. W programie oprócz codziennego przebywania na stoku narciarskim po kilka godzin dziennie była kąpiel w termach Szaflary, zwiedzanie ipobyt w jaskini Bielańskiej na Słowacji, zwiedzanie miasta Bukowina Tatrzańska, pobyt kąpiel w Aquaparku w Zakopanem oraz zajęcia na kręgielni.Ponadto wieczorem w ramach „Pogodnego wieczorku” odbywało się wiele imprez towarzyszących na miejscu jak: Awantura o kasę, Randka w Ciemno, nauka piosenek.
Wszystkie atrakcje to dla uczestników zimowiska niezapomniane przeżycie połączone z czynnym wypoczynkiem, który pozwolił na oderwanie się uczestników od codzienności, pozwolił zapomnieć o problemach zwykłego szarego dnia oraz bezpiecznie i pożytecznie spędzić zimowy okres wypoczynku. Uśmiech i zadowolenie dzieci i młodzieży to najpiękniejsza zapłata za trud organizacji zimowiska. Fantastycznie, super to najczęściej pojawiające się opinie uczestników zimowiska.
Podziękowania należą się również kadrze zimowiska w osobach Pani mgr Małgorzata Mika, Pani mgr Ewa Chryc, Pani mgr Bronisława Bieniek, Pani mgr Agata Druzgała, Pani mgr Agata Marczyk oraz Panimgr Monika Chmielowska którzy nieodpłatnie angażując swój wolny czas zgodzili się pełnić trudną i odpowiedzialną rolę wychowawcy przez okres trwania zimowiska.Zimowisko było współfinansowane ze środków Gminy Pcim.
Wicedyrektor szkoły
mgr Adam Pawlikowski
Ferie zimowe już za nami
Tegoroczne ferie zimowe to wspaniała zabawa na śniegu i lodzie, pogoda nam sprzyjała. W pierwszym tygodniu mieliśmy okazję szusować na nartach na stoku w Harbutowicach z Panem Mariuszem. Był to czas bardzo mile i aktywnie spędzony w atmosferze dobrej zabawy. W kolejnych dniach były wyjazdy na lodowisko do Myślenic, dzięki Pani Małgorzacie, Pani Dorocie i Pani Marysi wielu uczniów nauczyło się jeździć na łyżwach, inni doskonalili swoją technikę. Jak już wiemy upadki na łyżwach zdarzają się każdemu, bo dzięki nim poznajemy swoje możliwości i pokonujemy kolejne ograniczenia. Wszystko po to by jeździć lepiej! Zawsze szczęśliwi wracaliśmy do domu. Jak widać za oknem pogoda dalej nam sprzyja, zatem z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody już w drugim półroczu roku szkolnego, do zobaczenia w szkole!
Dyrektor Szkoły
mgr Bernadeta Paleczny
Sprawdź stan powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Kalendarz
brak danych