Wyjazd do Berlina na Międzynarodowe Targi Turystyczne
Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych do wzięcia udziału w wyjeździe do Berlina na Międzynarodowe Targi Turystyczne. Planowany termin wyjazdu od 9 - 11 marca 2018 roku. Koszt wyjazdu 210 złotych + 8 euro wstęp na Targi. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do zapisywania sia się na wyjazd. Zapisy przyjmowane są do 20 stycznia 2018 roku w sekretariatach szkoły w godzinach urzędowania lub bezpośrednio u pani mgr Anity Szybut pedagoga szkolnego. Wpłatę należy dokonać do dnia 31 stycznia 2018 roku. W przypadku małej liczby osób zainteresowanych wyjazdem wyjazd może zostać odwołany.
To już VII edycja wyjazdu pod hasłem "Zwiedzamy stolice europejskie. Oprócz udziału w Międzynarodowych Targach Turystycznych planowane jest również zwiedzanie Berlina - najważniejszych obiektów.
Szczegółowy Plan wyjazdu znajduje się poniżej.
Wicedyrektor szkoły
Adam Pawlikowski
Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
22 grudnia 2017 r. (piątek), odbył się w naszej szkole coroczny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Oddział Przedszkolny „0”, klasy I-VII oraz Gimnazjum zaśpiewały po jednej kolędzie lub pastorałce, przygotowanej z wychowawcami. Wykorzystano liczne instrumenty muzyczne oraz uczniowie w większości przebrani byli za postacie biblijne .Był to barwny Koncert Bożonarodzeniowy. Czas Bożego Narodzenia to czas ciepła rodzinnego, dobroci i wzajemnej życzliwości .Niech Jezus zamieszka w naszych sercach i zmienia je na lepsze .Dziękuję wszystkim uczniom i ich wychowawcom za wspólne kolędowanie.
WESOŁYCH ŚWIĄT !
katecheta
mgr Renata Nalepa
Konferencja Podsumowująca Projekt „Bezpieczna+”
W dniu 20 grudnia 2017 roku o godzinie 12. 00 w Szkole Podstawowej w Trzebuni odbyła się Konferencja Podsumowująca Projekt „Bezpieczna+”. Na uroczystą Konferencję która kończy działania związane z projektem przybyli: Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk, Wójt Gminy Tokarnia: Władysław Piaściak, ksiądz proboszcz parafii Trzebunia Kazimierz Czubat,sekretarz gminy Tokarnia Marian Cieślik, dyrektor domu kultury Tokarnia Bartlomiej Dyrcz, Sołtys Trzebuni Józef Oskwarek, Stanisław Winter, radny z Trzebuni Grzegorz Ostafin, Iwona Zięba pracownik ZOS w Pcimiu, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Bylica , Zbigniew Bylica, Ewa Kmera, Mateusz Matoga, Grazyna Zięba , Janina Kropiowska, Maria Kozak , Marcelina Hodurek, Olga Ciaputa, Sara Oskwarek, Jacek Szymanski, Mariusz Pustuła oraz uczniowie szkoły. Na początku konferencji wicedyrektor szkoły (Szkolny Koordynator Projektu) przedstawił działania projektowe w ramach „Bezpieczna +” a było ich bardzo wiele zważywszy na to, iż projekt trwał od września do grudnia 2017 roku. Działania projektowe to:
- Warsztaty dla uczniów z psychologiem „Jak moja wiedza i umiejętności może służyć drugiemu człowiekowi
2. Zajęcia Klubu Naukowca
3. Zajęcia Klubu Filmowca
4, Obóz warsztatowo - integracyjny w Białym Dunajcu (3 –y dniowy)
5. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
6. Szkolenie z socjologiem „Konkurencja rówieśnicza – powody, skutki i przeciwdziałania
7. Konkurs plastyczny Odpowiedzialność = Bezpieczeństwo („Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś”)
8.Akcja Wielka Paczka Świąteczna Wdzięczność Młodych Serc
9. Konferencja podsumowująca projekt
Podczas trwania projektu uczniowie podzieleni na grupy projektowe: Klub Naukowca – Fizycy, Klub Naukowca – Chemicy, Klub Filmowców za zadanie mieli przygotować filmy jeśli chodzi o Klub Naukowca uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowali doświadczenia nagrane kamerą cyfrową zakupioną z funduszy projektowych, które posłużą nauczycielom na zajęciach jako pomoc naukowa demonstracje doświadczeń z zakresu chemii i fizyki. Klub filmowców za zadanie miał nagrać fabularyzowane odcinki Legendy Kliszczackie w oparciu o książkę o tym samym tytule Mariana Cieślika. Podczas trwania Konferencji widzowie mieli okazję obejrzeć premierę 3 Legend Kliszczackich oraz doświadczenia nagrane kamerą. Nie zabrakło również kolęd gdyż Konferencja odbywała się w okresie przedświątecznym. Kolędy były w wykonaniu uczniów szkoły. Na zakończenie Konferencji Pan Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk podziękował uczestnikom za trud włożony w działania projektowe oraz złożył życzenia świąteczne zebranym uczestnikom konferencji. Podczas trwania konferencji Pan Wójt Piotr Hajduk, Pani dyrektor Bernadeta Paleczny oraz Wicedyrektor Szkoły Adam Pawlikowski wręczyli nagrody dla uczniów, którzy zostali laureatami konkursu plastycznego w ramach projektu „Bezpieczna+” nt: Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
W projekcie brało udział 35 uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Ruśkowskiej – Misztal (Klub Filmowcy), Marceliny Baran – Czesnowskiej (Klub Naukowców – Fizyka), Izabeli Grzesik (Klub Naukowców – Chemia) Wielką Paczka Świąteczna Wdzięczność Młodych Serc koordynowała pani Anita Szybut. Z funduszy projektowych opłacono: zajęcia z filomu, chemii i fizyki, trzy dniowy pobyt uczestników w Białym Dunajcu na obozie integracyjno – studyjny, zakup kamery cyfrowej, zakup materiałów papierniczych i drukarskich, usługę szycia strojów do filmu Legendy Kliszczackie, usługę zajęć warsztatowych z socjologiem, psychologiem oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zakupienie niezbędnych artykułów żywnościowych do Wielkiej Paczki Świątecznej, zakup nagród dla laureatów konkursu, plastycznego, zakup usługi oraz dojazdu związanych z zajęciami laboratoryjnymi na Politechnice Krakowskiej. Dofinansowanie do projektu wyniosło 14 500 złotych (czternaście tysięcy pięćset złotych) środki własne z Gminy Pcim wynosiły 3700 złotych razem funduszy projektowych na realizację „Bezpieczna+” przeznaczono 18200 złotych. Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w realizację zadań projektowych.
Projekt Bezpieczna+ realizowany przez Wojewodę Małopolskiego za pośrednictwem Małopolskiego Kuratora Oświaty
wsparcie finansowe na działania w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna+”.Szkolny Koordynator Projektu
Wicedyrektor szkoły
mgr Adam Pawlikowski
- Warsztaty dla uczniów z psychologiem „Jak moja wiedza i umiejętności może służyć drugiemu człowiekowi
„ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY”. Wyniki konkursu.
W dniu 19 grudnia 2017 r. (wtorek) został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na „Świąteczny wystrój klasy”. Wybranie tych najładniejszych było bardzo trudne ponieważ wszyscy uczniowie i ich wychowawcy postarali się wkładając ogrom pracy , by ich klasy przepełnione były Duchem Świąt Bożego Narodzenia.
Jury w składzie:
Przewodnicząca: Dyrektor Szkoły mgr Bernadeta Paleczny
Członkowie: Wicedyrektor szkoły mgr Adam Pawlikowski
Katechetka mgr Renata Nalepa
Nauczyciel plastyki mgr Barbara Hodurek
wyłoniło najlepsze klasy:Wśród klas I-III
I miejsce ; Klasa 3a
II miejsce: Klasa 3bKlasy IV-VII
I miejsce : Klasa 7b
II miejsce: Klasa 4b
Klasa 6Gimnazjum;
I miejsce: Klasa 2b
II miejsce: Klasa 3aWSZYSTKIM NAGODZONYM GRATULUJEMY!
A pozostałym klasom dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy by, wasze klasy były świąteczne .
Nagrodą w konkursie jest DZIEŃ BEZ PYTANIA, który klasy mogą wybrać same. W klasach I-III to wychowawcy decydują o formie nagrodzenia klasy.
Poniżej regulamin wystroju klas 2017
mgr Renata Nalepa
Zaproszenie na Konferencję Podsumowującą "Bezpieczna+"
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Trzebuni zaprasza wszystkich mieszkańców Trzebuni na Konferencję Podsumowującą Projekt "Bezpieczna+". Konferencja Podsumowująca Projekt odbędzie się w dniu 20 grudnia 2017 roku (środa) o godzinie 12. 00 w Szkole Podstawowej w Trzebuni. Podczas Konferencji odbędzie się premiera filmów Legendy Kliszczackie wykonanych przez naszych uczniów w reżyserii pani Doroty Ruśkowskiej nauczyciela teatru zatrudnionego w szkole.
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
Projekt "Bezpieczna+" wyniki konkursu plastycznego
W dniu 11 grudnia 2017 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu plastycznego, który odbył się w ramach projektu "Bezpieczna+". Temat konkursu zaczerpnięty z książki Mały Książę "Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś".
Do konkursu wpłynęło 31 prac uczniów ze Szkoły Podstawowej JURY przystąpiło do merytorycznej i artystycznej oceny prac plastycznych. Pod uwagę brano technikę wykonania pracy, zgodność pracy plastycznej z tematem ogłoszonego konkursu oraz wrażenie artystyczne. Za każdą cechę członek JURY mógł przyznać po 10 pkt w sumie uczestnik od pojedynczego członka mógł uzyskać 30 punktów w sumie od członków JURY praca mogła uzyskać max 120 pkt. Przed przystąpieniem do oceny merytorycznym członkowie przystąpili do oceny formalnej prac zgodnie z zasadami konkursu i regulaminu ogłoszonym w dniu 3 listopada 2017 roku
Zasady konkursu:
- Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych,
- Własnoręcznie wykonana praca plastyczna (format A-4 do A3),
- Każdy uczestnik może złożyć w konkursie tylko jedną pracę,
- Technika wykonania prac jest dowolna,
- Prace powinny w ciekawy sposób poruszać problematykę przedstawiona w temacie.
- Praca zgłoszona na konkurs powinna na odwrocie zawierać czytelną informacje o następującej treści: imię i nazwisko autora, wiek, klasa. Wszystkie prace (31 prac) spełniły wymogi formalne i mogły uczestniczyć w ocenie merytorycznej. Ocena merytoryczna została przeprowadzona na karcie oceny prac przygotowanej na potrzeby konkursu. Poszczególne prace na potrzeby konkursu uzyskały numerację. Numery były przypadkowe dla poszczególnych prac. Każdy członek komisji ocenę merytoryczną przeprowadził indywidualnie według własnej oceny zgodnie z zasadami sztuki. Po podsumowaniu punktów i zapoznaniu się z analizą poszczególnych wyników JURY postanowiło przyznać 3 nagrody rzeczowe Za I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia dla poszczególnych uczniów. Nagrody rzeczowe dla zwycięzcw zostaną uroczyście wręczone w dniu 20 grudnia 2017 roku o godzinie 12. 00 na Konferencji Podsumowującej Projekt Bezpieczna+..
- I miejsce ex aequo Kacper Tekieli IVb - 97 pkt. Michał Batko klasa III a - 97 pkt
II miejsce Apolonia Bylica II b Gim - 92 pkt
III miejsce Milena Chlebda IIb Gim - 86 pkt
Wyróżnienie ex aequo Brygida Żaba oraz Dagmara Bylica VII b - 82 pkt
Anna Gemza oraz Nikola Ostafin VII a - 82 pkt Skan protokołu znajduje się w załaczeniu protokol.pdf
-
Projekt Bezpieczna + realizowany jest w w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Wsparcie finansowe do projektu wynosi 14500 złotych.
-
Przewodniczący Komisji Konkursu Plastycznego mgr Adam Pawlikowski
Projekt "Bezpieczna+" Prawie jak studenci krakowskiej uczelni
Uczniowie uczestniczący w zajęciach Klubu Chemika w zakresie realizacji projektu Bezpieczna + mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z chemii . Spotkanie odbyło się w pracowni chemicznej na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Podczas zajęć każdy uczeń miał możliwość samodzielnie pracować na stanowisku w „prawdziwym laboratorium chemicznym”. Atmosfera panująca w laboratorium pozwoliła siódmoklasistom poczuć się przez chwilę jak studenci. Oprócz wspaniale wyposażonej pracowni, poprzez różnorodne fachowe szkło i przyrządy, nie zabrakło elementów typowych dla prawdziwego chemika – okulary, fartuchy i rękawiczki ochronne. Zatem bezpieczeństwo i dobra zabawa szły ze sobą w parze. Celem zajęć było własnoręczne wytworzenie żelu do mycia rąk i soli do kąpieli. Zajęcia okazały się bardzo pracochłonne i wymagające rzetelnej pracy i cierpliwości. Tych cech nasz zespół posiadał mnóstwo.... udało się. Otrzymane produkty miały piękny kolor i równie piękny zapach. Każdy z uczestników po odpowiednim zapakowaniu mógł zabrać efekty swojej pracy do domu i podarować w formie upominku.
Projekt Bezpieczna + realizowany jest w w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Wsparcie finansowe do projektu wynosi 13 700 złotych.
XVIII Integracyjne Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja” w Stróży
9 grudnia 2017 - już po raz XVIII członkowie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja” w Stróży mieli okazję spotkać się przy wigilijnym opłatku w sali bankietowej Nedan w Pcimiu.
Spotkanie miało charakter integracyjny. Młodsza Grupa Wolontariuszy naszej szkoły miała zaszczyt uświetnić to spotkanie pięknym programem jasełkowym pt. : „Polska Stajenka”.
Wszystkich gości i uczestników Spotkania powitał Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nadzieja” w Stróży – Pan Piotr Kurek. Rozpoczął od cytatu św. Brata Alberta „Powinno się być dobrym jak chleb, który dla nas wszystkich, leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się”.
W uroczystości uczestniczyli również: poseł na Sejm RP Pan Jarosław Szlachetka, oraz Prezes Grupy ENERGA Pan Daniel Obajtek, Wójt Gminy Pcim - Pan Piotr Hajduk, Przewodniczący Rady Gminy Pcim – Pan Stanisław Bzowski, oraz Vice-Przewodnicząca - Pani Józefa Hajdas, radny powiatu myślenickiego - Pan Piotr Dziadkowiec. Był obecny także ks. Dziekan Wiesław Hajto, a także Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach – Pan Piotr Gofroń i pracownik Pani Anna Kiszka, Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu – Pani Małgorzata Parszywka oraz Pani Aneta Kudłacz i Monika Górka - pracownice tego Ośrodka, a także darczyńcy Stowarzyszenia.
mgr Izabela Grzesik
Mikołajki 2017
Tegoroczne Mikołajki w naszej szkole jak zwykle dostarczyły naszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Najmłodszych uczniów - klas I, II, III a i III b Święty Mikołaj zaprosił do krainy zabaw w Tenczynie. Dzieci spędziły mile czas korzystając z basenu pełnego piłek i labiryntu sprawnościowego. Największą atrakcją były kręgle. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą, było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swoich drużyn. Po sportowych rozgrywkach przyszedł czas na pyszny poczęstunek. Pobyt w krainie Okazał się fantastycznym prezentem od Mikołaja. Pozostałe klasy Mikołajki świętowały w kinie, oglądając różnorodny repertuar.
mgr Izabela Grzesik
Gminne Wyniki Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych
W dniu 12.12.2017 r. rozstrzygnięto etap gminny XVII edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i KrakowskicDo konkursu złożono 22 szopki z terenu Gminy Pcim. Jury w składzie: Wójt Gminy Pcim – Piotr Hajduk, Dyrektor GOKiS Pcim – Michał Hodurek, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pcimiu – Kolbiarz Anna, pracownik działu promocji Gminy Pcim – Paulina Zięba
Po ocenie prac i ustaleniu zgodności z regulaminem przyznało:
W kategorii przedszkola i klasy 0 przyznano:
I miejsce – Kamila Kozyra z Trzebuni
W kategorii Szkoły Podstawowe I- III przyznano:
I miejsce – Michał Batko z kl. III z Trzebuni
W kategorii Szkoły Podstawowe IV-VII przyznano:
I miejsce – Kacper Tekieli z kl. IV b z Trzebuni
II miejsce – Kinga Pietrzak z kl. V z Stróży
II miejsce – Monika Muniak z kl. IVb z Trzebuni
W kategorii MLODZIEŻ - GIMNAZJA przyznano:
I miejsce – Bartłomiej Hodurek z kl. II gimnazjum w Trzebuni
W kategorii RODZINA przyznano:
I miejsce – Maria i Adam Mleczek z rodziną
II miejsce – Aleksandra i Arkadiusz Luberda z rodziną
Na tym protokół zakończono i podpisano.
Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy na rozdanie nagród w dniu 17 grudnia 2017
roku o godz. 16.30 do budynku OSP Pcim II piętro
mgr Renata Nalepa
Spotkanie z poezją
5 grudnia 2017 r w naszej szkole odbyło się przesympatyczne spotkanie autorskie z naszymi miejscowymi poetkami: p. Jadwigą Maliną-Żądło oraz p. Dominiką Ostafin. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz dziadkowie. Na wstępie p. Teresa Kaczmarczyk w krótkich słowach przywitała i przedstawiła zaproszonych gości. W dalszej części spotkania p. Jadwiga Malina-Żądło rozmawiając z p. Dominiką Ostafin przybliżyła wszystkim jej twórczość, pasje (między innymi: rzeźbę piłą motorową, malarstwo). P. Dominika odpowiadała na pytania uczniów dotyczące swojej przygody z poezją. Ofiarowała tomiki swoich wierszy. Spotkanie było urozmaicone grą na skrzypcach (Zuzanna Ostafin), flecie bocznym (Julia Ciaputa) oraz gitarze (Weronika Oskwarek i Amelia Ostafin). Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie spotkania zaproszone panie otrzymały drobne upominki.
Grażyna Makuła
Wolontariusze i Dzień Seniora
- Dnia 29 listopada 2017 roku grupa najmłodszych Wolontariuszy z naszej szkoły miała zaszczyt uświetnić Dzień Seniora w Gminie Pcim. Uczniowie klas 2 i 4a pod kierownictwem pań: Bogumiły Dziadkowiec i Doroty Kaperek – Podolskiej przedstawili „Calineczkę”, bajkę, która pozwoliła na nowo przenieść się w krainę opowieści z dzieciństwa...
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
mgr Izabela Grzesik
Nasi uczniowie kibicowali na stadionie Wisły
W dniu 3 grudnia 2017 roku grupa 30 uczniów naszej szkoły: klas VI, VII, II i III Gimnazjum wraz z opiekunami mgr Anitą Szybut i mgr Adamem Pawlikowskim udali się na stadion Wisły aby wziąć udział w niedzielnym meczu ekstraklasy Wisła Kraków - Górnik Zabrze,Mecz rozpoczoł się punktualnie o godzinie 18. 00 na Sradionie Wisły Kraków przy ul. Reymonta w Krakowie. Udział w piłkarskich rozgrywkach jednych z najlepszych zespołów w Polsce to wspaniała okazja do poznania atmosfery panującej na meczu oraz nauka kibicowania, a dla wielu uczniów pierwszą okazją do bycia na tak dużym obiekcie jakim jest Stadion Wisły Kraków. Wspaniała atmosfera duża dawka sportowa oraz przepiękne piłkarskie akcje robiły wrażenie na młodych ludziach. Po emocjonującym pojedynku piłkarze Wisły Kraków przegrali z Górnikiem Zabrze 2: 3. Można jednak popatrzyć z dumą na naszych uczniach od którychmożna się uczyć sztuki kibicowania. W drodze powrotnej na ustach wszystkich pomomo zmęczenia i zmarznięcia (ponieważ zimowa aura nie sprzyjała kobicowaniu) oraz późnej pory (powrót 22.30) zadawali jedno pytanie: Kiedy będziemy znów mogli pojechać na widowisko sportowe, aby móc kibicować w takiej atmosferze? Pewno niebawem znów będzie taka okazja na którą czekamy z niecierpliwością,
Serdeczne podziękowania składam Dyrekcji Klubu Sportowego Wisła Kraków za podarowanie za symboliczne 5 złotych biletów dla naszej młodzieży w strefie kibica szkolnego oraz pani mgr Anicie Szybut za pomysł oraz koordynację przedsięwzięcia.
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
Zimowisko Biały Dunajec 2018
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału już w 10 edycji (jubileuszowej) Zimowisko 2018 roku. Tegoroczna edycja będzie pod hasłem: „Narty dwie i nogi dwie”. Koszt wyjazdu od uczestnika pełnopłatna wynosi 570 złotych. Uczniowie, którzy w rodzinie nie uzyskują dochodu netto 600 złotych na osobę (do dochodu nie wliczamy 500+) mogą ubiegać się o dofinansowanie wówczas kwota opłaty od uczestnika będzie wynosiła 200 złotych. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły macierzystej do dnia 15 grudnia 2017 roku lub bezpośrednio u wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Trzebuni Adama Pawlikowskiego tel. szkoła : 12 273 49 15, Zimowisko jest pod patronatem Wójta Gminy Pcim oraz Przewodniczącego Komisji Edukacji w Gminie Pcim Jana Mirochny.
W imieniu organizatorów LKS Trzebunia Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebuni
Adam Pawlikowski
Nasza szkoła finalistą Ogólnopolskiego Konkursu DRUŻYNA ENERGII
Miło nam poinformować,iż nasza szkoła zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu DRUŻYNA ENERGII. Do finału zakwalifikowało się 100 szkół z całej Polski. DRUŻYNA ENERGII to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.Nasz film uzyskał aprobatę JURY i uzyskał uznanie. Gratulujemy uczestnikom oraz nauczycielompani mgr Ewie Funek i Małgorzacie Michalik
Teraz nasza Drużyna Energii podejmie zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi turniej sportowych wyzwań i umiejętności. Mamy nadzieję, iż nasza drużyna znów spisze się na medal. Za awans do finału otrzymamymax 40 strojów piłkarskich: koszulka,spodenki + getry. Gratulujemy a poniżej przedstawiamy nasz sportowy film. Link nagrodzonych szkół ogłoszony 20 listopada 2018 roku http://druzynaenergii.pl/
Szkola Podstawowa w Trzebuni.wmv
Wicedyreaktor Szkoły
mgr Adam Pawlikowski
Poniżej przedstawiam zadania w ramach Szkolnej Ligi Matematycznej! Rozwiązania zadań należy przekazać nauczycielowi uczącego matematyki do 15 grudnia. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych uczniów!
Zadania są również w zakładce Przedmioty - Matematyka - Szkolna Liga Matematyczna.
mgr Bogumiła Surlas
Pobyt w Białym Dunajcu w ramach "BEZPIECZNA+"
W dniach od 17 - 19 listopada 2017 roku w ramach realizacji projektu "Bezpieczna+" 35 uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Trzebuni przebywali w Białym Dunajcu na wyjździe studyjnym. Wyjazd był bardzo owocny i pracowity dla uczniów. W ramach wyjazdu uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcia do filmu Legendy Kliszczackie oraz zajęć instruktażowych chemii i fizyki. projekt Bezpieczna + zakłada,iż uczniowie będą umieli dzielić się swoją wiedzą. Uczniowie dzielą się na 2 grupy Klub Filmowca i Klub Naukowca (fizyka i chemia). Klub Filmowca ma za zadanie nakręcić filmy pt Legendy Kliszczackie natomiast Klub Filmowca ma za zadanie nakręcić doświadczenia z fiykii chemii w postaci filmów, które mogą być wykorzystane na zajęciach lekcyjnych. takich jak fizyka i chemia celem łatwiejszego zrozumienia tematu pozostałych uczniów.
Podczas owocnego pobytu uczestników projektu uczniowie ochoczo przystąpili do działań projektowych ich wkład oraz zaangażowanie widoczne było na każdym kroku. Chcemy pokazać nasze zaangażowanie we wspaniałe przedsięwzięcie, wszystko nam wychodzi jest cudownie i wspaniale to najczęciej wyrywające się słowa z ust młodych ludzi. Integracja zespołów projektowych pokazała, iż naprawdę młodzi ludzie bardzo jednoczą się wokół postawionego celu. W Białym Dunajcu nie zabrakło również zajęć integracyjno - odprężających jak Pogodne wieczorki, wyjazd na ciepłe źródła do Szaflar oraz wspólna wycieczka do Zakopanego połączona ze zwiedzaniem miasta. Serdeczne podziękowania składam Państwu Jerzemu i Halinie Gut właścicielom ośrodka za udostępnienie eksponantów i wnętrza ośrodka celem wykorzystania ich w wykonaniu zdjęć filmowych do Legend Kliszczackich. Podziękowania składam nauczycielom - trenerom za prowadzenie zajęć z uczniami pani Dorocie Ruśkowskiej - Misztal, Marcelinie Baran - Czesnowskiej i Izabeli Grzesik. Projekt Bezpieczna + realizowany jest w w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Wsparcie finansowe do projektu wynosi 13 700 złotych.
Szkolny Koordynator Projektu
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
DAR SERCA DLA MISJI
W ramach tygodnia misyjnego w dniach od 23 do 27 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole coroczna zbiórka pieniędzy na pomoc misjom.
Uczniowie klas I-VI po raz kolejny pokazali jak wielkie mają serca chętne nieść pomoc tym,którzy jej najbardziej potrzebują.
Zebraliśmy w sumie 220,00 złotych, które przekazaliśmy na konto Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "MŁODZI ŚWIATU" Kraków.
Dzięki za wasze WIELKIE ,pełne dobroci SERCA.
Bóg zapłać.
Katechetka: Renata Nalepa
Sprawdź stan powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Kalendarz
brak danych