Aktualności
Gminny Konkurs Historyczny
W dniu 30. 10. 2018 r. odbył się finał Gminnego Konkursu Historycznego – „Drogi Polski do Niepodległości”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pcimiu. Brało w nim udział pięć szkół. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą i zwyciężyli !!!. Pierwsze miejsce w Gminie zdobył Maksym Kruszec z klasy trzeciej Gimnazjum, a drugie Michał Szczepaniak z klasy ósmej. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunowi pani mgr G. Ślusarczyk.
Widowisko Dumy i Radości
Dnia 19 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni wzięli udział w Widowisku Dumy i Radości, organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Poprzez swoją obecność w tej uroczystości chcieliśmy powiedzieć , że dla nas wolna i niepodległa Polska jest wartością najwyższą.
Widowisko rozpoczęliśmy Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim koncelebrowaną przez ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego , podziękowaliśmy Bogu za dar Niepodległej Polski. Następnie udaliśmy się przez ulicę Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa do Parku Jordana. W skład korowodu wchodziły szkoły małopolskie. Korowód był żywą lekcją historii , przypominał dzieje naszej Ojczyzny. Uczniowie przedstawiali postacie wielkich Polaków, każda przybyła szkoła prezentowała się ze swoją tabliczką.
W tym miejscu chciałabym bardzo podziękować Panu Piotrowi Adamczykowi za wykonanie tabliczki, która służyła prezentacji Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Trzebuni.
mgr Dagmara Zahel
mgr Izabela Grzesik
Jak kształtować postawy patriotyczne?
Jak kształtować postawy patriotyczne ? Oto jest pytanie! Odpowiedzieli na nie śpiewająco uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej i trzecich Gimnazjum, biorąc udział w bardzo ciekawym konkursie na Grę Niepodległościową. Pieczę nad konkursem objęła pani G. Ślusarczyk - nauczycielka historii w naszej szkole. „Postaw na Polskę”, „Moja Niepodległa” to tylko niektóre tytuły planszówek, które powstały dzięki pomysłowości i kreatywności uczniów. Konkurs ma charakter ogólnopolski, organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Lublinie przy współpracy Prezydenta Miasta i Marszałka Województwa Lubelskiego. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.
Speed-ball w naszej szkole
Miło mi poinformować iż Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” rozstrzygnął konkurs grantowy „ Moje miejsce na Ziemi” Dofinansowanie otrzymały 293 projekty, wśród których znalazł się projekt naszej szkoły im. Marii Konopnickiej w Trzebuni o wartości 7500,00zł „Speed-ball w naszej szkole”
Celem projektu jest popularyzacja innowacji sportowej Speed-ball, jako sportu XXI wieku wśród społeczności szkolnej i lokalnej w Trzebuni. Wprowadzenie nowej dyscypliny sportu w naszej szkole wpłynie na wyrównywanie szans w sporcie dzieci i młodzieży uczącej się w wiejskiej gminie.
Projekt zapewni dzieciom, młodzieży i dorosłym uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym, rozwój aktywności fizycznej, spełnianie marzeń jako zawodnika, przeżywania sukcesów, a tym samym pokazania własnych umiejętności i wyrażania radości z uprawiania sportu. Działania projektowe będą propozycją czynnego spędzania czasu wolnego w rekreacji szkolnej i rodzinnej. Już wkrótce więcej informacji.
Dyrektor szkoły Bernadeta Paleczny
Pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły
12.10.2018r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia . W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bernadeta Paleczny dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej” dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramienia pierwszoklasistów. W tym samym dniu uczniowie klasy ósmej pod okiem pani Izabeli Grzesik oraz pani Moniki Topy przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po inscenizacji przyszła pora na życzenia i podziękowania.
Próbna ewakuacja
Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy musi wg przepisów posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji. W przypadku szkoły jest to szczególnie ważne. W czwartek 11.10.2018r. została przeprowadzona w naszej szkole ewakuacja próbna uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjno- obsługowych. Po sygnale ewakuacyjnym uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczony drogami ewakuacyjnymi. Ogólny apel na boisku był potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie. Nadmienić należy, że na lekcjach wychowawczych zostały przypomniane powody ewakuacyjne oraz drogi, którymi uczniowie opuszczają budynek szkoły. Uczniowie bez paniki lecz z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji. Wszystko przebiegało więc, jak należy. W ćwiczeniach ewakuacyjnych wspomagała nas Powiatowa Straż Pożarna z Myślenic.
Dyrektor szkoły Bernadeta Paleczny
Ognisko 11.10. 2018r
Uczniowie klasy 4a i 4b z wychowawczyniami byli na turystyczno-krajoznawczej wyprawie w trzebuńskim lesie. Było wspaniałe ognisko, pieczone kiełbaski, bliskie spotkania z bogactwami naszego lasu oraz świetna zabawa.
Akcja zbierania fotografii
Zapraszam do udziału w AKCJI zbierania fotografii do gminnego albumu „Śladami przodków – wokół Niepodległej”
Chodzi o zdjęcia znajdujące się w zbiorach rodzinnych lub u sąsiadów, z okresu przed rokiem 1939, niekoniecznie muszą to być typowe zdjęcia portretowe czy ślubnie przodków. Szczególnie cenne byłyby fotografie przedstawiające krajobraz miejscowości, budynki, grupy osób, a także zdjęcia z okresu służby wojskowej w czasie I wojny światowej i okresie międzywojennym.
Dobrze byłoby, gdyby fotografie były opisane, a przynajmniej było wiadomo, kto na nich jest przedstawiony. Niezbędne jest także nazwisko autora zbiorów.
Zdjęcia nie będą wypożyczane. Chodzi wyłącznie o przyniesienie ich do szkoły w najbliższy piątek 12.10.2018r, gdzie zostaną na miejscu zeskanowane.
Uczniowie, którzy zaangażują się w zbieranie fotografii otrzymają egzemplarz unikatowego albumu po jego ukazaniu się w listopadzie, zostaną również nagrodzeni przez nauczycieli historii.
Dyrektor szkoły Bernadeta Paleczny
Wizyta Misjonarza
26 wrzesień 2018r.
„Aby człowiek nie zagubił drogi dobra'' -Jan Paweł II
W związku z Misjami Świętymi , które odbywają się w Trzebuni , naszą szkołę odwiedził dziś Ksiądz Misjonarz Józef Baron pracujący obecnie na wyspie Wolin. Spotkał się z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły .Opowiadał o pracy misjonarza, trudach, które musi pokonywać ale przede wszystkim radości jaką niesie przekazywanie dobra i miłości Boga do ludzi. Dzieci i młodzież mieli
też okazję do zadawania pytań nawet tych bardzo osobistych na które Ks. Misjonarz bardzo szczerze odpowiadał. Dziękujemy za wizytę wśród nas i Szczęść Boże w dalszej posłudze misyjnej.
Katechetka Renata Nalepa
100 uśmiechów na stulecie
KREDKOBRANIE
Nasza szkoła brała udział w zbiórce przyborów szkolnych i plastycznych dla szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie do polskich szkół oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci.
Wszystkim uczniom szkoły zaangażowanym w akcje serdecznie dziękujemy!
Odblaskowa szkoła
Dnia 19.09.2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej odbyła się prelekcja z Panią Policjantką Ewą Nalepą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach konkursu " Odblaskowa szkoła"była to pogadanka dla klas 0-V. Dla uczniów klas VI-VIII i III klasy gimnazjum został poruszony problem odpowiedzialności karnej nieletnich.
mgr Dagmara Zahel
SPInKa
Od 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2021 relizowany jest w naszej szkole projekt Szkolnego Punktu
Informacji i Kariery ( SPInKa). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów w ramach projektu „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Malopolsce II”.
W dniu 17.09.2018r po przerwie wakacyjnej wznowił pracę Szkolny Punkt Informacji i Kariery. Do projektu zostało zrekrutowanych 24 uczniów klas III oddziału gimnazjalnego.
Zajęcia odbywaja sie 5 razy w tygodniu- 2 godziny warsztatów, 3 godziny konsultacji.
Wszystkich chętny chcących zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną serdecznie zapraszam na konsultację.
mgr Anita Szybut
Konkurs "Odblaskowa szkoła"
- Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Trzebuni w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiła do IX edycji konkursu " Odblaskowa szkoła".Pedagog szkolny mgr Dagmara Zahel ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkoły podstawowej na temat " Bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Technika dowolna, format dowolny- LICZY SIĘ POMYSŁ :).Konkurs trwa od 17.09.2018 do 05.10.2018, zachęcam do wzięcia udziału, czekają atrakcyjne nagrody. Prace należy złożyć do pedagoga szkolnego.mgr Dagmara Zahel
Certyfikaty
Podstawowa im. M. Konopnickiej otrzymała certyfikaty za rok szkolny 2017/2018 - realizacja Programów Profilaktycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej:
1. Certyfikat za udział II edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej " Bieg po zdrowie"
2. Certyfikat za udział w VIII edycji programu edukacyjnego " Nie pal przy mnie proszę"
3. Certyfikat za udział w programie edukacji antytytoniowej " Znajdź właściwe rozwiązanie"
4. Certyfikat za udział w XII edycji programu edukacyjnego " Trzymaj Formę".
mgr Dagmara Zahel
Projekt - Gdzie się ukrywasz symetrio?
Rozpoczynamy w szkole realizację projektu matematycznego pod nazwą „Gdzie się ukrywasz symetrio?” w ramach programu grantowego „mPotęga”.Projekt jest skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Trzebuni klas IV –VI oraz ich rodziców.
Będzie realizowany od września do grudnia 2018 r.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w kwocie 5000 zł.
W czasie trwania projektu zostały zaplanowane następujące działania:
Zajęcia warsztatowe z matematyki „Wszystko jest symetrią”;
Zajęcia teatralne – przygotowanie scenariusza i spektaklu teatralnego pt. ”Gdzie się ukrywasz symetrio”;
Symetryczny Rodzinny Turniej Sportowy;
Konkurs fotograficzny „Symetria wokół nas”.
Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać w Szkole Podstawowej w Trzebuni tel.12 273 45 29 oraz na stronie internetowej szkoły www.szkolatrzebunia.edupage.org
koordynator projektu
mgr Marcelina Baran-Czesnowska
Zebrania z rodzicami
I Spotkanie rodziców z dyrektorem i wychowawcami odbędzie się 20 IX 2018r / czwartek/
16.30 spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły oraz Panem Wójtem
17.00 spotkanie wychowawcy klasy z rodzicami uczniów (klas I-IV)
17.30 spotkanie wychowawcy klasy z rodzicami uczniów (klas V-VIII i oddz. gimnazjalne)
18.00 spotkanie Rady Rodziców z dyrektorem szkoły
14.09.2018 /piątek/ o godzinie 18.00
odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych z dyrektorem szkoły i wychowawcami. Ze względu na ważność omawianych spraw obecność obowiązkowa.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbedzie się
3. 09.2018r.
Msza Święta o godzinie 9.00
Spotkanie z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami o godzinie 10.00
Autobus szkolny będzie przy kościele o godź. 9.50, natomiast przy szkole o godzinie 11.00
Wygraliśmy projekt z Fundacji mBank
Miło mi poinformować całą społeczność szkolną, iż Szkoła Podstawowa w Trzebuni uzyskała dofinansowanie do projektu edukacyjnego realizowanego dla uczniów z Trzebuni. Projekt jest mojego autorstwa napisałem go dwa miesiące temu tytuł projektu: Gdzie się ukryłaś symetrio". Projekt napisałem już jako ostatni dla mojej ukochanej szkoły i wspaniałych uczniów. Niestety od 1 września 2018 roku odchodzę z tej szkoły obejmując stanowisko dyrektora w innej placówce. W spadku na nowy rok szkolny 2018/2019 pozostawiam całej społeczności szkolnej szczególnie uczniom Szkoły w Trzebuni dwa projekty do realizacji: Projekt matematyczny "Gdzie się ukryłaś symetrio" (łaczna kwota dofinansowania 5000 zł) oraz projekt "Tablica interaktywna" (17 000 złotych). Pierwszy projekt to realizacja konkursu sportowego, konkursu fotograficznego oraz zajęć matematycznych i teatralnych dla uczniów dotycząca symetrii. Projekt tablica interaktywna to zakup monitorów interaktywnych do klas I - III oraz klocków do nauki robotyki w klasach młodszych. Są to już 17 i 18 projekt wygrany w mojej karierze łączna kwota wszystkich projektów opiewa na kwotę 1 600 000 złotcyh
"Gdzie się ukryłaś symetrio" oraz "Tablice interaktywne" to projekty napisane przeze mnie i mojego autostwa zostawiam je w spadku do realizacji nauczycielom i społeczności szkolnej w nowym roku szkolnym 2018/2019 mając nadzieję, iż projekty te będą zrealizowane z pożytkiem dla uczniów.
Wicedyrektor szkoły
mgr Adam Pawlikowski
Michał Batko laureatem konkursu plastycznego
Serdecznie gratulujemy uczniowi klasy IIIa Michałowi Batko zdobycia tytułu laureata VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”. Ósma edycja Konkursu, zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z 36 116 zgłoszonych prac plastycznych z 2 987 szkół podstawowych, uczeń naszej szkoły zdobył tytuł laureata.
15 czerwca w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie odbyła się uroczystość rozdania nagród w której uczestniczył Michał z mamą oraz Panią Dyrektor. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości dzieci wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez firmę Bayer, a później zwiedziły podziemia Biblioteki. Jeszcze raz gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych sukcesów!
Wycieczka w Góry Stołowe
Sprawdziliśmy i jesteśmy już przekonani, że Góry Stołowe to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych pasm górskich w Polsce. Góry te, widziane z pewnej odległości mają charakterystyczny wygląd płaskiego stołu, stąd ich nazwa. Pionowe krawędzie opadają miejscami nawet kilkaset metrów w dół. Na skutek erozji przyroda wyrzeźbiła w tych skałach piaskowca fantastyczne formy skalne, tworząc niezwykle ciekawe ostańce zarówno pod względem przyrodniczym jak i krajobrazowym, np. Błędne Skały czy Szczeliniec, które to mieliśmy okazję obejrzeć. Zwiedziliśmy również Bazylikę w Wambierzycach i zobaczyliśmy jak wygląda Ruchoma Szopka. Natomiast pierwszego dnia byliśmy w zabytkowej Kopali Złota w Złotym Stoku, gdzie mieliśmy okazję przejechać się zabytkowa kopalniana kolejką. Zadowoleni i pełni radości w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.
Spra
wdź stan powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej
Zobacz aktualne pomiary czystości powietrza w Trzebuni
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Niedziela 27.07.2025