Szkolny Konkurs Plastyczny „Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”
Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Oddziałów Gimna. Prace należy składać do sekretarizjalnych do konkursu plastycznego nt „Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. Konkurs organizowany w ramach projektu Bezpieczna + w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Wsparcie finansowe do projektu wynosi 13 700 złotych.Termin składania prac upływa 30 listopada 2017 roku. Prace należy składać do sekretariatu szkoły. Praca plastyczna w wymiarze A4 i A3 technika dowolna. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Regulamin prac znajduje się w załączeniu. Szcegółymożna uzyskać w sekretariacie szkoły lub u koorynatora konkursu Wicedyrektora Adama Pawlikowskiego.
- Cele konkursu:
- Uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych osób lub zwierząt,
- Kształtowanie odpowiedzialnych postaw,
- Popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,
- Zasady konkursu:
- Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych,
- Własnoręcznie wykonana praca plastyczna (format A-4 do A3),
- Każdy uczestnik może złożyć w konkursie tylko jedną pracę,
- Technika wykonania prac jest dowolna,
- Prace powinny w ciekawy sposób poruszać problematykę przedstawiona w temacie.
- Praca zgłoszona na konkurs powinna na odwrocie zawierać czytelną informacje o następującej treści: imię i nazwisko autora, wiek, klasa.
- Regulamin konkursu plastycznego.docx Szkolny Koordynator Konkursu
Wicedyrektor Szkoły
mgr Adam Pawlikowski
"Mój smatrfon - mój mały świat klikam z głową"
W dniu 26 października 2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I - IV z pracownikiem Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii "Mój smatrfon - mój mały świat klikam z głową". Kampania edukacyjno -informacyjna Prezesa UKE dotyczy bezpiecznego korzystania przez najmniejszych użytkowników z internetu i telefonu. Podstawowym elementem kampani jest bezpieczne korzystanie dzieci z "sieci" oraz profilaktyka poprzez edukację. W ten sposób dzieci poprzez naukę i zabawę zdobywają wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z interentu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również o niebezpieczeństwach płynących z internetu a poprzez prace plastyczne miały okazję przedstawić kolorowy świat smartfonów. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji nt. internetu, komputerów, smartfonów i korzystaniu z sieci. Wiedzę z tego zakresu czerpią z domów rodzinnych, szkoły poprzez pogadankę z nauczycielami. Uczniowie znają nr 112 oraz co robić i jak się zachować w przypadku otrzymania wiadomości zapraszającej do korzystania z sms -ówpremium i jak bezpiecznie korzystać z gier w internecie. To ważne aby dzieci stały się świadomym konsumentem i bezpiecznie poruszały się poświecie realnym i wirtualnym.
Dyrektor szkoły
mgr Bernadeta Paleczny
Legendy Kliszczackie w ramach projektu "Bezpieczna+"
W dniu 25 paździenika 2017 roku zakończyły sięzdjęcia do kolejnego odcinka Legendy Kliszczackie wg książku Mariana Cieślika. Legendy Kliszczackie powstają w ramach projektu "Bezpieczna + " w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna+” za pośrednictwem Małopolskiego Kuratorium Oświaty uzyskano dofinansowanie 80 % do projektu, który jest realizowany od września do grudnia 2017 roku dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej ze wzgledu na reformę edukacji W ramach tegoż projektu dieci i młodzież z Trzebuni z założonego Klubu Filmowca ma przygotować inscenizacje fabularyzowane Legend Kliszczackich. Autorem i reżyserem filmów jest pani Dorota Ruśkowska.. Premiera filmów zap[lanowana jest na dzień 20 grudnia 2017 roku na konferencji podsumowującej projekt. Wsparcie finansowe do cxałości projektu jest w kwocie 13700 złotych.
Wyjazd studyjny do Brukseli dla młodzieży Gimnazjum Trzebunia
W dniach od 15 - 19 października 2017 roku młodzież Oddziału Gimnazjalnego przy Szkole Podstawowej w Trzebuni udała się na st udyjny wyjazd do Brukseli. Studyjny wyjazd był nagrodą dla laureatów Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej - "Unia Europejska szansą dla Polski XXI wieku". Konkurs odbył się w marcu 2017 roku najlepsi uczniowie wówczas Publicznego Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Trzebuni: Wiktoria Bieniek, Patrycja Bystroń, Maksym Kruszec i Bartłomiej Skrzeczek zostali laureatami tegoż konkursu zdobywając główną nagrodę jakim był studyjny wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzeniem Parlamentu Unii Europejskiej. Fundatorem nagrody zostało biuro poselskie pana prof. Ryszarda Legutko eurodeputowanego z ramienia PiS..
Podczas wyjazdu młodzież wraz z opiekunem panią dyrektor Szkoły Podstawowej Bernadetą Paleczny mieli okazję zwiedzić wraz z przewodnikiem stolicę parlamentaryzmu Unii Europejskiej jaką jest Brukseli
W samym sercu Brukseli znajduje się Grand Place, jeden z najładniejszych rynków Europy, ulubione miejsce spotkań turystów i bukselczyków. Na placu króluje wspaniały gotycki ratusz, otoczony XVII-wiecznymi domami cechów kupieckich. Szczególnym obiektem jest Dom Króla. W tym XVI-wiecznym pałacu znajduje się obecnie Muzeum Miejskie, którego dumą jest imponująca kolekcja ceramiki i wyrobów ze srebra, będących chlubą Brukseli. Wieczorami na pałacem odbywają się fantastyczne pokazy „son-et-lumiére”. Na wzgórzu Treurenberg stoi chyba największa atrakcja Brukseli - Katedra św Michała i św Guduli. Znajdują się tu przepiękne XVI-wieczne witraże. Jeden z najsłynniejszych symboli miasta, czyli pochodząca z 1619 roku fontanna przedstawiająca figurkę siusiającego chłopca - Manneken Pis.
Ponadto młodzież wraz z opiekunem uczestniczyła w całodniowej lekcji parlamentaryzmu zwiedzając Parlament Unii Europejskiej zasiadając w ławach pracy eurodeputowanych, uczestniczyła w spotkaniu z panem prof. Ryszardem Legutko. Ponadto uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć i zwiedzić z elektronicznym przewodnikiem w języku polski Parlamentarium.
Wyjazd pozostawił niezapomniane wrażenia. Słoneczna letnia pogoda, wspaniała atmosfera i niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w sercu młodych ludzi. Z całego serca dziękujemy Panu prof. Legutko oraz pracownikom biura w szczególności panu Kamilowi Zającowi za sprawnie organizacyjnie zorganizowanie wyjazdu oraz za ufundowanie tak zacnej nagrody dla naszych uczniów.
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Święta Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu jak co roku spotykamy się aby uczcić nasze święto: święto uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracyjno - obsługowych szkoły. Podczas akademii uiczniowie klasy IV przygotowali inscenizację teatralną pod okiem pani Teresy Kaczmrczyk. Przedstawienie zobrazowało wszystkim widzom jakie znaczenia ma szkoła dla ucznia. Pół żartem pół serio młodzi aktorzy opowiadali o szkolnych perypetiach uczniów. W drugiej części akademii pani dyrektor odebrała ślubowanie od klasy I, którzy w ten sposób stali się już pełnoprawnymi uczniami. Na zakończenie pani dyrektor Bernadeta Paleczny oraz wicedyrektor Adam Pawlikowski złożyli wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom administracyjno - obsługowym życzenia. Niech szkoła staje się domem, w którym zagości wiedza, wychowanie oraz wzajemny szacunek i miłość do drugiego człowieka. Życzenia złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Bylica oraz Przewodnicząca samorządu Uczniowskiego Iwona Hodurek. Życzenia składali na ręce dyrekcji.
Wszystkim związanych z naszą szkoła składamy serdeczne życzenia dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności niech edukacja i wychowanie w tej szkole jak najlepiej służy uczniom, którzy stanowią najważniejsze ogniwo szkoły.
Uczniowie naszej szkoły na NOCY NAUKOWCÓW
W dniu 29 września 2017 roku w ramach projektu "Chcemy wiedzieć więcej!" młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami prowadzącymi zajęcia Klub Naukowców chemii panią mgr Agnieszką Nowików i Fizyka przez duże F pisane panią mgr Marceliną Baran - Czesnowską uczestniczyli w Małopolskiej Nocy Naukowców. Realizatorem projektu jest Zakład Obsługi Szkół. Celem projektu jest poprawa wyników szkolnych i podniesienie atrakcyjności oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Trzebuni poprzez wdrażanie działań ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych wśród jej uczniów/ uczennic i nauczycieli w latach 2017/2018. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Dofinansowanie projektu z UE i BP: 116498,75 zł . Dofinansowanie do projektu z UE i BP: 155 028,75 zł.
To była fascynująca podróż do świata niezwykłych eksperymentów i naukowych doświadczeń. Na razie trwa podsumowanie statystyk, ale jesteśmy pewni że ten rok będzie rekordowy. Dziękujemy Partnerom za świetną organizację i ogromny wysiłek, który włożyli w przygotowanie programu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzorową postawę i pozytywną energię. Do zobaczenia za rok!
Zajęcia dodatkowe 2017/2018
W załączeniu poniżej przedkładamy zajęcia dodatkowe dla uczniów realizowane w roku szkolnym 2017/2018. Zajęcia dodatkowe są dla uczniów realizowane z projektów szkolnych zarówno dla uczniów Szkoły Podstawowej I - VII, Oddziału Przedszkolnego jak i Oddziałów Gimnazjalnych. Zajęcia z podanymi godzinami i dniami realizacji będą znajdować się również w zakładce Informacje dla uczniów i rodziców. W roku szkolnym 2017/2018 realizowane są projekty: Chcemy Wiedzieć Więcej, Wiedza Kluczem do Sukcesu, Bezpieczna +, Już pływam, oraz zajęcia dodatkowe z języka angielskiego realizowane przy współpracy Efekt Motyla.
Zajecia dodatkowe w roku szkolnym 2017/2018.docx
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
Ogólne warunki ubezpieczenia 2017- 2018
W załaczeniu w związku z zapytaniami rodziców przekazujemy ogólne informacje o ubezpieczeniu dzieci i młodzieży na rok szkolny 2017/2018. Warunki będą się również znajdowały w zakładce informacje dla rodziców.
Rusza Szkolna Liga Matematyczna 2017-2018
Ruszamy już po raz kolejny z Szkolną Ligą Matematyczną! Jej celem jest rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów poprzez samodzielne i twórcze myślenie w czasie poszukiwania sposobów rozwiązań różnorodnych zadań. Konkurs składa się z kilku etapów, podczas których uczniowie mają za zadanie rozwiązać w domu przygotowany zestaw zadań. Każdy zestaw pojawi się na początku miesiąca i składa się maksymalnie z 3 zadań. Uczeń nie musi rozwiązać wszystkich w każdym miesiącu, ważne aby zrobił tyle ile potrafi. W określonym terminie tj. do końca bieżącego miesiąca uczniowie oddają je do sprawdzenia i otrzymują informację o liczbie uzyskanych punktów. Punkty uzyskane w kolejnych etapach sumujemy i tworzymy w ten sposób ranking najlepszych i najpracowitszych matematyków w naszej szkole. ZAPRASZAMY chętnych do wzięcia udziału w lidze. WSzkolnej LidzeMatematycznej mogą wziąć zarówno udział uczniowie klas IV - VII Szkoły Podstawowej jaki II i Gimnazjum.
Zadania umieszczane będą w zakładce: Przedmioty - Matematyka - Szkolna Liga Matematyczna
Poniżej przedstawiamy regulamin Szkolnej Ligi Matemtycznej jak i zadania na Październik dla klasy IV - VII oraz II iIII Gimnazjum.
mgr Bogumiła Surlas
Spotkanie z trójkami klasowymi
W dniu 28 września 2017 roku o godzinie 16. 00 w Szkole Podstawowej odbędzie się spotkanie trójek klasowych zarówno rodziców uczniów Szkoły Podstawowej jak i uczniów klas gimnazjalnych.
Dyrekcja szkoły
Wyjazd do Budapesztu
W dniach od 21 - 22 października 2017 roku planujemy zorganizować wyjazd do Budapesztu. Koszt wyjazdu 179 złotych. Wszystkich chętnych uczniów klas VI, VII oraz II i III gimnazjum prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły lub pani pedagog mgr Anity Szybut do dnia 30 września 2017 roku.
Poniżej przedkładamy szczegółowy plan wyjazdu:
Wicedyrektor szkoły
Adam Pawlikowski
16 września na Suchej Polanie odbył się XXVII Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Moniki Topy, w którym stanęli uczniowie klas VII: Izabela Talaga, Maria Bochnia, Ireneusz Ciaputa oraz poczet sztandarowy oddziałów gimnazjalnych pod opieką p. Iwony Rakoczy w składzie: Anna Ciuś, Karolina Orawin oraz Bartłomiej Skrzeczek.
W czasie Mszy Św. uczestnicy uczcili pamięć poległych i zmarłych partyzantów biorących udział w walkach w rejonie Łysiny w 1944 r. oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości.
mgr Monika Topa
Realizujemy projekt Bezpieczna +
W dniach od 21 września 2017 roku do dnia 28 września 2017 roku odbędzie się rekrutacja do projektu Bezpieczna +
PROJEKT BEZPIECZNA +
realizowany przez Szkołę Podstawową w Trzebuni
w terminie od 11 września 2017 roku do 20 grudnia 2017 roku
w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach
Kwota wsparcia finansowego: 14500 złotych
DZIAŁANIA PROJEKTU SKIEROWANE SĄ DO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TRZEBUNI ORAZ KLAS GIMNAZJALNYCH W TRZEBUNI
Efektem rzeczowym w ramach realizacji dotowanego zadania publicznego będą:
- Warsztaty dla uczniów z psychologiem „Jak moja wiedza i umiejętności może służyć drugiemu człowiekowi
- Zajęcia Klubu Naukowca
- Zajęcia Klubu Filmowca
- Obóz warsztatowo - integracyjny w Białym Dunajcu
- Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
- Szkolenie z socjologiem „Konkurencja rówieśnicza – powody, skutki i przeciwdziałania
- Konkurs plastyczny Odpowiedzialność=Bezpieczeństwo („Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś”)
- Akcja Wielka Paczka Świąteczna Wdzięczność Młodych Serc
- Konferencja podsumowująca projekt
Projekt wdrażany będzie dzięki środkom z dotacji celowej z rządowego programu „Bezpieczna +” i środkom własnym Gminy.
Szczegóły projektu można uzyskać w Biurze Projektu Szkoła Podstawowa w Trzebuni tel. 12 273 45 29 lub stronie internetowej Gminy Pcim www.pcim.pl lub stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Trzebuni www.szkolatrzebunia.edupage.org
Szkolny koordynator projektu
Wicedyrektor szkoły
mgr Adam Pawlikowski
Zebrania z rodzicami
W dniu 21 września 2017 roku (czwartek) odbędą się zebrania wychowawców klasy z rodzicami:
Porządek zebrań:
21 wrzesień 2017 roku godzina 16. 00 zebrania z rodzicami klas I - III w budynku Szkoły Podstawowej
21 wrzesień 2017 roku godzina 17. 00 zebrania z rodzicami klas IV - VI w budynku Szkoły Podstawowej
21 wrzesień 2017 roku godzina 17. 00 zebrania z rodzicami klas VII - II i III Gimnazjum w budynku byłego Gimnazjum
Ze względu na ważność omawianych spraw udział w zebraniu rodziców jest obowiązkowy.
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
Projekt "Wiedza Kluczem do Sukcesu" dla uczniów Szkoły Podstawowej spotkanie z rodzicami Lista rekrutacyjna
W dniu 21 września 2017 roku (czwartek) o godzinie 16. 30 w sali 202 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej , którzy zakwalifikowali się do projektu "Wiedza Kluczem do Sukcesu"". Celem projektu jest poprawa wyników szkolnych i podniesienie atrakcyjności oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Trzebuni poprzez wdrażanie działań ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych wśród jej uczniów/ uczennic i nauczycieli w latach 2017/2018. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Dofinansowanie projektu z UE i BP: 116498,75 zł . Dofinansowanie do projektu z UE i BP: 155 028,75 zł.Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Trzebuni w sali 202.obecność na zebraniu obowiązkowa:
Porządek zebrania:
1. Przedstawienie regulaminu projektu,
2. Przedstawienie założeń programowych oraz harmonogramu zadań,
3. Przedstawienie rozkładu zajęć oraz nauczycieli prowadzących zajęcia.
Szkolny Koordynator Zadań Projektowych
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
Projekt "Chcemy Wiedzieć Więcej dla uczniów Gimnazjum" spotkanie z rodzicami Lista rekrutacji
W dniu 21 września 2017 roku (czwartek) o godzinie 16. 45 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów Gimnazjum , którzy zakwalifikowali się do projektu "Chcemy wiedzieć więcej". Spotkanie odbędzie się w budynku byłego Gimnazjum w Trzebuni w sali nr 20. Bardzo proszę rodziców o obecność na zebraniu:
Porządek zebrania:
1. Przedstawienie regulaminu projektu,
2. Przedstawienie założeń programowych oraz harmonogramu zadań,
3. Przedstawienie rozkładu zajęć oraz nauczycieli prowadzących zajęcia.
Szkolny Koordynator Zadań Projektowych
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski
Regulamin udzialu i rekrutacji w projekcie Gimnazjum.docx
protokol i lista rekrutacji.doc
Ruszyła rekrutacja do projekiu Szkolnego Punktu Informacji i Kariery
Od dnia 01 września 2017r ruszyła rekrutacja dla klas III do projektu Szkolnego Punktu Informacji i Kariery ( SPInKa). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów. w ramach projektu„ Modernizacja kształcenia zawodowego w Malopolsce II”. Rekrutacja potrwa do 30 września 2017 roku
Projekt realizowany będzie do 2021
Dokumenty rekrutacyjne można odebrać u Pedagoga Szkolnego szczegółowych informacji udziela również pani Anita Szybut pedagog szkolny. poniżej znajdują się regulamin rekrutacji oraz harmoinogram działań
mgr Anita Szybut
Projekt „Chcemy wiedzieć więcej! ” dla uczniów Gimnazjum
Od dnia 1 września 2017 roku rusza realizacja projektu pn "Chcemy wiedzieć więcej" . Realizatorem projektu jest Zakład Obsługi Szkół. Celem projektu jest poprawa wyników szkolnych i podniesienie atrakcyjności oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Trzebuni poprzez wdrażanie działań ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych wśród jej uczniów/ uczennic i nauczycieli w latach 2017/2018. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Dofinansowanie projektu z UE i BP: 116498,75 zł . Dofinansowanie do projektu z UE i BP: 155 028,75 zł.
W ramach projektu planuje się następujące formy wsparcia:
a) Klub naukowca chemii – zajęcia rozwijające PG3 dla 1 grupy - 8 osób -2 godz. w tygodniu.
b) Fizyka przez duże F pisane – zajęcia rozwijające PG3 dla 1 grupy - 8 osób -2 godz.w tygodniu.
c) Koło młodego Programisty „Mistrzowie kodowania”– zajęcia rozwijające PG3 dla 1 grupy - 8 osób -2 godz. w tygodniu.
d) Warsztaty dla nauczycieli z zastosowania tablic interaktywnych w nowoczesnym nauczaniu – dla 16osób - 8 h zajęć.
e) Szkolenie podstawy programowania w języku C++ dla nauczyciela PG3
f) Matematyka wokół nas – zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki PG3 dla 2 grup - 8 osób -1 godz. w tygodniu dla grupy.
Wszystkich chętnych prosimy o złożenie deklaracji uczestnictwa w sekretariacie szkoły do dnia 13 września 2017 roku (deklaracje przystąpienia do konkursu, oświadczenie o dochodach oraz oświadczenie o konkursach dokumentów znajdują się w regulaminie rekrutacji w załączeniu poniżej) . Po zakończonej rekrutacji odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów uczestniczących w projekcie.
Regulamin udzialu i rekrutacji w projekcie Gimnazjum.docx
Spra
wdź stan powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Kalendarz
brak danych