II miejsce Anity Kalety w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej
Gimnazjum w Bysinie pod patronatem Starosty zorganizowało już XII Powiatowy Konkurs ekologiczny i w tym roku nie mogło nas tam zabraknąć. Jak co roku, konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga wiele szkół z całego powiatu. Nasza szkoła wzięła udział w kategorii test konkursowy, który składał się z 30 pytań na temat „Nieodnawialne i odnawialne źródła energii – zagrożenia i szanse”.
Pytania choć dość szczegółowe nie przeszkodziły naszym przedstawicielką Anicie Kalecie która zdobyła II miejsce i Aleksandrze Żabie aby zdobyć bardzo dużą ilość punktów i znaleźć się w czołówce najlepszych. Dziewczynom gratulacje a pozostałych uczniów zachęcam do reprezentowania naszej szkoło w przyszłym roku.
mgr Iwona Rakoczy
Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje
W naszej szkole 28 kwietnia 2017 świętowaliśmy Światowy Dzień Ziemi. W ramach tego wydarzenia odbył się Szkolny konkurs wiedzy o Ziemi oraz edukacja ekologiczna w formie przedstawienia – pt. „Sąd nad lekkoduchem„.
Wyniki Konkursu pt. „Poznaj Ziemię”
I miejsce Piotr Żaba klas 2
II miejsce Michał Woźnica klasa 2
III miejsce Maksym Kruszec klasa 1
IV miejsce Bartłomiej Hodurek klasa 1
Wszystkim biorącym udział w przedstawieniu oraz uczestnikom konkursu dziękuje za zaangażowanie.
koordynator kunkursu
mgr Iwona Rakoczy
Wycieczka do Wrocławia
Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Wrocławia w terminie 9. 06. 2017 r. W programie zwiedzanie wrocławskiej starówki , największego w Polsce ZOO oraz niesamowitego Afrykarium, w którym można obejrzeć z bliska podwodny świat. Następnie odbędziemy spacer po urokliwym Ogrodzie Japońskim, w którym występują rośliny z Dalekiego Wschodu.W ramach wycieczki będziemy podziwiać również Panoramę Racławicką. Jeśli pogoda pozwoli chcemy zobaczyć zachwycający pokaz fontann światło,- muzyka. Koszt wycieczki 130 zł.
Szczegóły wyjazdu u pani mgr Grażyny Ślusarczyk
Zapraszamy
Święto Flagi i Konstytucji 3 maja
W dniu 2 maja obchodzimy Święto Flagi a w dniu 3 maja jedno z najważniejszych świąt w polsce rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez sejm. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, odbierając prawo głosu i decyzji w sprawach państwa szlachcie nieposiadającej ziemi (gołocie), wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja formalnie zniosła praktycznie nieużywane od 27 lat (od wprowadzenia w 1764 roku skonfederowanej organizacji pracy sejmu) liberum veto. W tym samym czasie przetłumaczono Konstytucję na język litewski.
W tym roku mija 226 rocznica uchwalenia Konstytucji jak w każde święta składamy sobie życzenia ja również pragnę z okazji świąt złożyć nauczycielom, uczniom rodzico serdeczne życzenia abyśmy zawsze mogli żyć w wolnej Ojczyźnie a naszym krajem zarządzalimądrzy ludzie.
Adam Pawlikowski - dyrektor Gimnazjum
Wakacyjny wyjazd do Gdańska Obóz Parafiadowy
Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk dyrektor Gimnazjum w Trzebuni Adam Pawlikowski Przewodniczący Komisji Edukacji Jan Mirochna oraz LKS Trzebunia zapraszają dzieci i młodzież z gminy Pcim na wakacyjny Obóz Parafiadowy w Gdańsku w terminie 25 czerwca – 8 lipca 2017 roku. Obóz ma charakter polonijny w obozie weźmie udział młodzież pochodzenia polskiego z Białorusi. Koszt wyjazdu 1100 złotych. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły macierzystej lub bezpośrednio do Gimnazjum w Trzebuni. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 15 maja 2017 roku nw sekretariacie szkoły. Dla osób o najniższych dochodach (600 złotych netto na osobę w rodzinie) istnieje możliwość dofinansowania wówczas opłata od uczestnika wyniesie 600 złotych.
W razie pytań proszę o kontakt 12 273 49 15
Adam Pawlikowski - dyrektor Gimnazjum
Ruszyła rekrutacja do projektu Szkolnego Punktu Informacji i Kariery
Od dnia 10 kwietnia 2017r ruszyła rekrutacja dla klas III do projektu Szkolnego Punktu Informacji i Kariery ( SPInKa). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów. w ramach projektu„ Modernizacja kształcenia zawodowego w Malopolsce II”. Rekrutacja potrwa do 30 kwietnia 2017 roku
Projekt realizowany jest będzie do 2021
Dokumenty rekrutacyjne można odebrać u Pedagoga Szkolnego szczegółowych informacji udziela również pani Anita Szybut pedagog szkolny. poniżej znajdują się regulamin rekrutacji oraz harmoinogram działań
Życzenia Wielkanocne
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzę Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...Adam Pawlikowski - dyrektor Gimnazjum
Zebrania z rodzicami
W dniu 25 kwietnia 2017 roku (wtorek) o 17. 00 w szkole odbędzie się zebranie z rodzicami
Spotkanie trójek klasowych z dyrektorem szkoły odbędzie się o goidzinie 16. 45.
O godzinie 17. 00 zebranie ogólne dyrektora szkoły z rodzicami.
Spotkania wychowawców z rodzicami odbędą się w następująch salach lekcyjnych o godzinie 17. 20:
sala nr 20 klasa I a - wychowawca mgr Grażyna Ślusarczyk
sala nr 18 klasa I b - wychowawca mgr Marcelina Baran - Czesnowska
sala nr 19 klasa II a - wychowawca mgr Bożena Ciaputa
sala nr 21 klasa II b - wychowawca mgr Agnieszka Nowików
sala nr 26 klasa III a - wychowawca mgr Bogumiła Surlas
sala nr 27 klasa III b - wychowawca mgr Jolanta Wojciechowska
Ze względu na ważność omawianych spraw obecność rodziców na zebraniujest obowiązkowy.
Adam Pawlikowski - dyrektor Gimnazjum
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej
W dniu 5 kwietnia 2017 roku odbył się II etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. W pierwszej części uczniowie mieli za zadanie napisać test wiedzy o UE. Do drugiego etapu awansowało 7 finalistów. W II etapie uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat o wybranym kraju, który należy do struktur unijnych a następnie zaprezentować swój plakat oraz wykazać się wiedzą o prezentowanym kraju. Jury w składzie:
mgr Adamn Pawlikowski - dyrektor szkoły przewodniczący komisji
mgr Jolanta Wojciechowska - nauczyciel języka angielskiego - członek komisji
mgr Magdalena Lech - nauczyciel języka niemieckiego - członek komisji
mgr Iwona Rakoczy - nauczyciel geografii - członek komisji
postanowiło wyłonić czwórkę laureatów, którzy udadzą się na tygodniowy studyjny wyjazd do Brukseli połaczony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Fundatorem głównych nagród został biuro poselskie Pana prof Ryszarda Legutko europarlamentarzysty z ramienia RP.
Wyniki konkursu:
Bieniek Wiktoria łącznie ilość uzyskanych punktów 42, 25 pkt - I miejsce
Kruszec Maksym łącznie ilość uzyskanych punktów 40, 3 pkt - II miejsce
Skrzeczek Bartłomiej łącznie ilość uzyskanych punktów 40 pkt - III miejsce
Bystroń Patrycja łącznie ilość uzyskanych punktów 39, 55 pkt - IV miejsce
pozostali uczestnicy:
Hodurek Bartłomiej łącznie ilość uzyskanych punktów 38, 25 pkt - V miejsce
Woźnica Angelika łącznie ilość uzyskanych punktów 37, 25 pkt - VI miejsce
Rak Gabriel łącznie ilość uzyskanych punktów 30, 5 pkt - VII miejsce
Laureaci konkursu: Bieniek Wiktoria, Kruszec maksym,Skrzeczek Bartłomiej, Bystroń Patrycja udadzą się na tygodniowy wyjazd do Brukseli planowany termi wyjazdu Czerwiec lub wrzesień. Pozostali uczestnicy finału otrzymają nagrody rzeczowe.
mgr Jolanta Wojciechowska - koordynator konkursu
Nasi uczniowie w II etapie Powiatowego Konkursu Historycznego
Miło nam poinformawać, iż nasi uczniowie: Kinga Pachura, Aleksandra Ostafin oraz Agnierszka Mirochna zakwalifikowały się do II etapu powiatowego Konkursu Historycznego organizowanego przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach. Opiekunem naukowym uczniów jest pani mgr Grażyna Ślusarczyk. Drugi etap odbędzie się w maju 2017 roku.
Gratulujemy uczniom i naucfzycielowi oraz trzymamy kciuki w finałowym etapie.
Finał Gminnego Konkursu Ortograficznego
W dniu 30 marca 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów gimnazjów pod patronatem Wójta Gminy Pcim Pana Piotra Hajduka. Organizatorem Konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 3 w Trzebuni. Finał konkursu wcześniej był poprzedzony eliminacjami szkolnymi w gimnazjach.
Do finału zostało zakwalifikowanych 3 najlepszych uczniów z każdego gimnazjum z gminy Pcim. Najlepsi uczniowie zostali finalistami konkursu i wzięli udział w dyktandzie ortograficznym a 3 spośród finalistów zostało laureatami konkursu. Jury w składzie: mgr Bożena Ciaputa, mgr Agnieszka Hodurek,mgr Katarzyna Hołuj oraz mgr Agata Cieślik wyłoniła laureatów konkrsu:
I miejsce oraz tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Ewelina Kozak z Gimnazjum z Pcimia (nauczyciel przygotowujący ucznia mgr Agnieszka Hodurek)
II miejsce Anna Hodurek z Gimnazjum z Pcimia (nauczyciel przygotowujący ucznia mgr Agnieszka Hodurek)
III miejsce Kacper Mirochna z Gimnazjum Stróża (nauczyciel przygotowujący ucznia mgr Katarzyna Hołuj)
Uroczystego wręczenia nagród laureatom, finalistom konkursu jak również podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu dokonał Pan Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk, Pan Dyrektor Zakładu Obsługi Szkół w Pcimiu Pan Władysław Kurowski oraz dyrektor Gimnazjum w Trzebuni Adam Pawlikowski. Składamy serdeczne podziękowania i dowody uznania dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu Pani Katarzynie Hołuj nauczycielce języka polskiego w Gimnazjum w Stróży, Pani Agnieszce Hodurek nauczycielce języka polskiego w Gimnazjum w Pcimiu oraz Pani Bożenie Ciaputa i Pani Agacie Cieślik nauczycielkom języka polskiego w Gimnazjum w Trzebuni, podziękowania należą się również finalistom konkursu za wykazaną się wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi, które są na bardzo wysokim poziomie. Podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Pcim za przekazane fundusze na organizację konkursu. dziękujemy rónież sponsorom: Cukiernia Dziadkowiec, Hurtownia Familia oraz Radę Rodziców w Gimnazjum w Trzebuni.
Nasi uczniowie uczestnikami spotkania Młodzi Miłosierdzie2
W dniu 28 marca 2017 roku 61 uczniów wraz z wychowawcami: dyrektorem Adamem Pawlikowskim,ks.Kazimierzem Czubat, mgr Jolantą Wojciechowską, mgr Agatą Cieślik.uczestniczyło w spotkaniu gimnazjalistów z całego województwa małopolskiego w Młodzi & Miłosierdzie 2. Sptkanie odbyło się w TAURON ARENA w Krakowie i wzięło w nim udział 11 000 gimnazjalistów. Projekt Młodzi i Miłosierdzie 2 to spotkanie dla młodych osób z Krakowa i okolic stanowiące kontynuację projektu z 2016 roku. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi, które dają doświadczenie żywej wiary i poczucie wspólnoty z rówieśnikami.
Projekt M&M2 jest spotkaniem, w czasie którego poruszana jest tematyka religijna, ma też na celu pobudzanie wrażliwości na piękno kultury i sztuki, kształtowanie postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia. Hasło spotkania brzmiało: Ja cię nie potępiam. – Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi – Ja Cię nie potępiam. To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć – mówił w zaproszeniu skierowanym do uczniów Biskup Grzegorz Ryś. W czasie spotkania był czas na oglądanie przedstawień, słuchanie oraz aktywny udział młodych ludzi. Gośćmi obok Biskupa był między innymi – Ireneusz Krosny raper TAU oraz zespół niemaGOtu. Każdy z nich przygotował swój występ specjalnie dla młodzieży. Wydarzenie poprowadził Michał Nikodem. Wzruszające wydarzenie byłowpisane w symbolikę i treść duchową Wielkiego Postu. Podobnie jak w ubiegłym roku, i tegoroczne spotkanie podzielone zostało na dwie części: „zobacz” i „doświadcz”, podczas których uczestnicy mogli zobaczyć jak wygląda spotkanie z żywym Jezusem, a następnie sami wziąć udział w takim spotkaniu. Mamy nadzieję,iż wzruszające pełne refleksji i zadumy spotkanie długo pozostanie w sercach naszych uczniów i przygtuje ich w jeszczewiększym stopniu do pracy nad sobą.
Nasi uczniowie na Festiwalu Zawodów w Krakowie
W dniu 24 marca 2017 roku uczniowie klas III pod opieką mgr Anity Szybut oraz dyrektora szkoły mgr Adama Pawlikowskiego udali się do Krakowa na Małopolskie Targi Edukacyjne- Festiwal Zawodów w Krakowie. Każdego roku tysiące uczniów staje przed pytaniami: Co dalej? Jaką wybrać szkołę? Jaki zawód chcę wykonywać?
Czy mam predyspozycje do wymarzonej przeze mnie pracy? Na te i inne pytania wyjazd miał pomóc w odpowiedzi na stawiane przed naszymi uczniami pytania. Polskie i zagraniczne szkoły wyższe, średnie, policealne, zawodowe oraz instytucje związane z edukacją, prezentacje przedsiębiorców w 7 branżach, możliwość rozmowy ze studentami, uczniami i wykładowcami oraz wymiana doświadczeń – to wszystko przygotował Testiwal Zawodów dla uczestników imprezy.Na zwiedzających czekały również warsztaty, pokazy, doświadczenia oraz profesjonalni doradcy zawodowi. Targi Edukacyjne w Krakowie to doskonała okazja, by wybrać najbardziej odpowiedni kierunek kształcenia i dowiedzieć się, jak zaplanować swoją naukową a później zawodową karierę.
Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy
W dniu 6 marca 2017 roku odbyły się Powiatowe zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Do konkursu przystąpiły 22 gimnazja z powiatu myślenickiego w tym nasi uczniowie. Nasze gimnazjum w konkursie zajęło wysokie czwarte miejsce tym samym zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się 31 maja 2017 roku. Do fianłu zakwalifikowały się zespoły z 10 gimnazjów, które otrzymały łącznie najwięcej punktów. W finale konkursu naszą szkołę reprezentować będą uczennice, które łącznie zdobyły 64 pkt Angelika Woźnica, Patrycja Bystroń, Aleksandra Ostafin. Gratulujemy uczennicom oraz opiekunowi pani mgr Grażynie Ślusarczyk i życzymy sukcesów w finałowej rozgrywce.
SZKOLNA LIGA SZACHOWA
W dniu 19 marca 2017 roku zakończyły się eliminacje do fazy grupowej w Szkolnej Lidze szachowej. W eliminacjach wzięło udział 16 zawodników uczniów z klas I - III tutejszego Gimnazjumu. Do II etapu fazy grupowej Szkolnej Ligii Szachowej awansowali następujący uczniowie:
Weronika Muniak
Jacek Goryl
Bartłomiej Ostafin
Bartłomiej Gaura
Adam Ostafin
Marek Woźnica
Jakub Rak
Maksym Kruszec
Grupy uczestników:
Grupa I
Grupa II
Weronika Muniak
Adam Ostafin
Jacek Goryl
Marek Woźnica
Bartłomiej Ostafin
Angelika Woźnica
Bartłomiej Gauranj
Maksym Kruszec
W II etapie Szkolnej Ligii Szachowej odbędą się mecze grupowe każdy z każdym do następnego etapu(półfinału) awansuje po dwóch uczniów z każdej grupy po czym odbędzie się losowanie meczów półfinałowych zwycięzcy poszczególnych meczy awansują do finału natomiast przegrani rozegrają mecz o III i IV miejsce.
Pierwsze mecze fazy grupowej odbędą się w dniu 24 marca 2017 roku o godzinie 13. 30.
Mecze ćwierćfinałowe I runda:
Grupa I
Weronika Muniak – Jacek Goryl
Bartłomiej Ostafin – Bartłomiej Gaura
Grupa II
Adam Ostafin – Marek Woźnica
Angelika Woźnica – Maksym Kruszec
Nie zgłoszenie się na mecze bez usprawiedliwienia skutkuje walkowerem.
Roztrzygnięcie Szxkolnego Konkursu Dokarmianie zwierząt
W dniu 3 marca 2017 roku na uroczystym apelu szkolnym nastąpiło roztrzygnięcie Szkolnego Konkursu "DOKARMIANIE ZWIERZĄT". celem konkursu była opieka nad zwierzetami w okresie od grudnia do lutego. Oceniana była liczba przyniesionego pokramu, wrażliwość oraz aktywne włączenie się w opiekę nad zwierzetami w okresie zimowym. Konkurs został przeprowadzony przez Szkolny Samorząd Uczniowski. W tym roku szkolnym zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy I OLIWIA OSTAFIN. Oliwia otrzymała bon EMPIK- u o wartości 50 złotych ufundowany przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie Gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczniom za liczny i ochoczy udział w akcji, która uwrażliwia i pomaga przetrwać zwierzętom podczas okresu zimowego.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Ewa Funek
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Marcelina Hodurek
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o UE
W dniu 01 marca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o UE Dla zwycięzców 4 miejsca przewidziana jest nagroda tygodniowy wyjazd studyjny do Brukseli pozostałe miejsca otrzymają nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród jest biuro poselskie pana prof. Ryszarda Legutko.
Poniżej przedstawiamy wyniki I etapu konkursu:
1. Patrycja Bystroń 21, 75 pkt.
2. Maksym Kruszec 20, 5 pkt.
3. Wiktoria Bieniek 20,25 pkt.
4. Bartłomiej Skrzeczek 19 pkt.
5. Angelika Woźnica 17,75 pkt.
6. Gabriel Rak 16 pkt.
7. Bartłomiej Hodurek 15, 25 pkt.
8. Jacek Mirochna 12, 25 pkt.
Uczniowie przedstawieni powyżej zakwalifikowali się do II etapu konkursu. zadaniem teraz ich będzie namalować plakat o wybranym kraju Unii Europejskiej oraz zaprezentować przed komisją ten kraj. O terminie II etapu uczniowie zostaną poinformowani w późniejszym terminie.
Poniżej znajduje się regulamin konkursu.
1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych Świetem Narodowym
Od 2011 roku 1-go marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z inicjatywą tą wystąpił przed swoją śmiercią prezydent Lech Kaczyński zaś Bronisław Komorowski doprowadził ją do końca, podpisując stosowną ustawę. Uroczystości i różne wydarzenia związane z tą datą dzieją się w całej Polsce już od weekendu. Data ta nawiązuje do 1 marca 1951 r., gdy to w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostało rozstrzelanych siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".
Kim byli Żołnierze Wyklęci? Antykomunistycznym, niepodległościowym ruchem partyzanckim, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej dalej walczył, tym razem przeciwko sowietyzacji Polski. Walczyli partyzancko ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Przez długie lata przedstawiani byli jako bandyci, niegodni wspominania. Wielu z nich w walce poniosło śmierć...
Jak pisano w uzasadnieniu potrzeby uczczenia tych żołnierzy, święto to jest: - Wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (...). Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.
Warto przypomnieć słowa mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", dotyczące Żołnierzy Wyklętych: - Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej Ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. My walczymy za świętą sprawę, za wolną, niezależną, sprawiedliwą i prawdziwie demokratyczną Polskę! My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości. Niech żyje Wolna Polska!
W całej Polsce od weekendu obchodzone są różne uroczystości związane z Żołnierzami Wyklętymi.
Konkurs Wiedzy o UE
W dniu 01 marca 2017 roku o godzinie 13. 35 - 14. 10 w sali nr 27 odbędzie się I etap konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej (test z zakresu wiedzy o UE). Wszystkich uczniów zapisanych do konkursu prosimy o punktualne przybycie. II etap odbędzie się w późniejszym terminie. Dla zwycięzców 4 miejsca przewidziana jest nagroda tygodniowy wyjazd studyjny do Brukseli pozostałe miejsca otrzymają nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród jest biuro poselskie pana prof. Ryszarda Legutko.
Regulamin konkursu znajduje się poniżej.
konkurs Wiedzy o UE regulamin.docx
Jolanta Wojciechowska - koordynator konkursu
Sprawdź stan powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Kliknij w link poniżej
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Kalendarz
brak danych