Konkurs
Pierwsza wizyta w bibliotece.
W dniach 1.02 oraz 2.02 2022r uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Każde z dzieci wypożyczyło książkę, otrzymało pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki. Następnie pierwszaki złożyły przyrzeczenie:
„My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy
Że będziemy kochać książki
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą.
Przyrzekamy!”
Tekst wydrukowany na ozdobnym papierze zostaje w klasie jako pamiątka tego wydarzenia. Uczniowie zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece, jak należy obchodzić się z książką, jakie są życzenia książki, z godzinami otwarcia biblioteki. Na zakończenie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
Grażyna Makuła
Matematyka jest wszędzie
Zachęcamy Was uczniowie klas I- III do udziału w projekcie Matematyka jest wszędzie. Pozwoli on Wam zauważyć, że zdobyta wiedza matematyczna przydaje się nie tylko podczas odpowiedzi przy tablicy, że matematyka to nie tylko wzory, regułki i żmudne obliczenia.
Uczniowie mają szansę:
- na stosowanie kształconych umiejętności w sytuacjach konkretnych a poszukiwanie odpowiedzi na stawiane pytania powinno pomóc im w organizowaniu własnej nauki i osiąganiu nowych możliwości działania;
- na doskonalenie myślenia abstrakcyjnego, a w konsekwencji na naukę przeprowadzania rozumowań i poprawnego wnioskowania w sytuacjach nowych, a także dotyczących zagadnień złożonych i nietypowych;
- na projektowanie rozwiązania: wybór metody rozwiązania, odpowiedni dobór narzędzi, w tym narzędzi komputerowych.
CELE PROJEKTU
- rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych ucznia,
- umożliwienie odniesienia sukcesu w nauce matematyki,
- kształtowanie umiejętności korzystanie z posiadanej wiedzy w sposób twórczy,
- rozwijanie pamięci oraz umiejętności myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania,
- rozwijanie wyobraźni przestrzennej,
- wdrażanie do systematycznego, celowego działania oraz dobrej organizacji pracy,
- kształtowanie postaw prospołecznych.
LUTY
Bawimy się Tangramami
MARZEC
Obserwujemy pogodę
KWIECIEŃ
Matematyczne sudoku
MAJ
Gramy w warcaby
CZERWIEC
Konkurs matematyczny
Nauczycielki klas I- III.
Zmiany organizacyjne w szkole od 31.01.2022 r.
Nauczanie zdalne
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji I Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 31.01.2022 r. do dnia 27.02.2022 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni w zakresie klas V-VIII. W okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły nauczanie realizowane będzie w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia w klasach I-IV i w przedszkolu odbywać się będą stacjonarnie w budynku szkoły.
W związku z przebiegającym remontem w szkole i przejściem klas 5-8 na zdalne nauczanie, od dnia 31.01.2022 r. nastąpi zmiana podziału godzin, przydziału sal lekcyjnych oraz szatni.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami
Przedszkole:
Oddział A1 pani M. Wilk: sala nr 19 (dawne gimnazjum),
Oddział A2 pani A. Żaba; sala nr 112
Szatnia na korytarzu na 1 piętrze (obok sceny), wejście do szkoły klatką schodową jak na salę remizy OSP.
Oddział C (maluchy): sala nr 21 (dawne gimnazjum), szatnia bez zmian, wejście na górę klatką schodową jak na salę remizy OSP.
Szkoła:
Klasa 1a – sala nr 26 (dawne gimnazjum)
Klasa 1 b – sala nr 111
Klasa 2 – sala nr 20 (dawne gimnazjum)
Wejście do szkoły i szatnia bez zmian, wejście na górę klatką schodową jak na salę remizy OSP.
Klasa 3 – sala nr 27 (dawne gimnazjum)
Klasa 4a – sala nr 28 (dawne gimnazjum)
Klasa 4b – sala nr 18 (dawne gimnazjum)
Świetlica – bez zmian
Szatnia w przyziemiach dawnego gimnazjum (dawna szatnia gimnazjum), wejście klatką schodową dawnego gimnazjum.
Dyrekcja szkoły
Razem na Święta
Życzenia świąteczne
Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być
jak noc Bożego Narodzenia,
rozjaśniona światłem wewnętrznym…Brat Roger
Życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem wypełnionym wspólnym, rodzinnym świętowaniem w szczęśliwej, spokojnej, pełnej wzajemnej serdeczności i miłości atmosferze.
Niech zostaną zapamiętane jako radosne chwile życzeń i rozmów przy wigilijnym stole, świątecznej choince, przy blasku Gwiazdy Betlejemskiej, a nadchodzący Nowy Rok 2022 niech przyniesie same dobre dni.
Komunikat dyrektora szkoły z dnia 15.12.2021 r.
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji I Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 20.12.2021 r. do dnia 09.01.2022 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni. W okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły nauczanie realizowane będzie w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Przedszkole pracuje bez zmian.
Jasełka szkolne
Dnia 17 grudnia dzieci z klasy II a, przedstawiły Jasełka.
Głównym celem uroczystości było wprowadzenie w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci we wspaniałych strojach, recytowały teksty i interpretowały swoje role. Przepiękne kolędy i pastorałki uświetniły występ. Uczniowie złożyli Wszystkim życzenia.
Życzymy wam wszystkim…
Aby każdy z was
Odpoczął w Nowym Roku
Od trudu i znoju, to znaczy życzymy świętego spokoju.
A gdy odpoczniecie to warto do tego,
zrobić dla bliźniego cokolwiek dobrego!
Fotorelacja z Kościeliska
Dzień 5.
Wracamy do domu !!!
Pożegnaliśmy Kościelisko, wdzięczni i zadowoleni zostawiliśmy na pamiątkę piękny plakat, wykonany przez naszego kolegę Eryka z klasy 4a.
Chętnie tu kiedyś wrócimy
Fotorelacja z Kościeliska
Dzień 4.
Zaplanowany spacer po Dolinie Strążyskiej niestety nie doszedł do skutku – pogoda przestała nam sprzyjać L.
Życie osłodziła (tym młodszym) wizyta w wytwórni cukierków Cukier Artist na Krupówkach, gdzie poznaliśmy proces tworzenia dropsików, lizaków i innych słodkości.
Starsi (wiek zobowiązuje) odwiedzili najstarszy drewniany kościółek w Zakopanem i otaczający go Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowany jest między innymi twórca „Koziołka Matołka” Kornel Makuszyński i wiele innych postaci ważnych dla historii Podhala.
Następnie wspólnie podziwialiśmy votum za cud ocalenia życia papieża Jana Pawła II (13 V 1981) Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.
Popołudnie spędziliśmy aktywnie i twórczo (wytwory naszej pracy przywieziemy do domu).
Wieczorem przy ubieraniu choinki śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, poznawaliśmy góralskie tradycje bożonarodzeniowe.
Jutro wracamy do WasJ
2
Kacper finalistą konkursu
Jest nam ogromnie miło poinformować, że nasz uczeń Kacper Partyka z 7a zajął drugie miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu
pt. „Medialna informacja - realia czy deformacja”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Myślenicach przy współpracy ze Starostwem Powiatowym.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środkach komunikacji masowej,nabycie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z treści dostępnych w mediach oraz wzbogacenie kompetencji w zakresie świadomego funkcjonowania w świecie informacji
kreowanych przez media.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
Grażyna Makuła
Fotorelacja z Kościeliska
Dzień 3.
Kolejny dzień pełen wrażeń, który rozpoczął się wizytą w
multimedialnym Centrum Edukacji Przyrodniczej prowadzonym przez Tatrzański Park Narodowy. Pogoda była dla nas łaskawa i umożliwiła przyjemny spacer po Zakopanem. Podziwialiśmy skoczków trenujących na Średniej Krokwi i ratrak pracujący na Wielkiej. Oczywiście obowiązkowe punkty: spacer po Krupówkach i zakup pamiątek na straganach pod Gubałówką zostały zaliczone.
Po obiedzie tworzyliśmy własne pamiątki – magnesiki na lodówkę z masy porcelanowej.
Przy dźwiękach gitary uczyliśmy się z powodzeniem przyśpiewek góralskich.
Dopełnieniem dnia był pokaz seansu 3D, prezentującego piękno krajobrazu, flory i fauny Tatr.
3
Fotorelacja z Kościeliska
Dzień 2.
Wtorek przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Przedpołudnie upłynęło pod hasłem „Daleeeko jeszcze ???”, zadawanym raz po raz w trakcie wędrówki do Bacówki (około 4 km). Ale po spożyciu własnoręczne wytworzonego w trakcie warsztatów oscypka (dla chętnych z przepyszną żurawiną), humory znacznie się poprawiły. J
Wracaliśmy na szczęście busem !!!
Po południu korzystając ze sprzyjającej pogody bawiliśmy się na śniegu.
Wieczorem uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle oraz poznawaliśmy strój górali podhalańskich.
Ciekawe co przyniesie nam jutrzejszy dzień ?
Poznaj Polskę.
Kierunek Warszawa!
W dniach od 8- 10 XII 2021 r. uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w ramach ministerialnego projektu” Poznaj Polskę”. Celem przedsięwzięcia było poznanie polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, popularyzacja osiągnięć nauki oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 15.000 zł i przy stosunkowo niewysokim wkładzie własnym, uczestnicy wycieczki komfortowo podróżowali, atrakcyjnie spędzali czas i regenerowali się w jednym z hoteli.
8 grudnia, po dotarciu do stolicy , uczniowie wyjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki i z tarasu widokowego podziwiali panoramę pięknego miasta. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Azji i Pacyfiku, obejrzeli też zgromadzone na zewnątrz Muzeum Lotnictwa militaria i podziwiali zgromadzone w Muzeum Narodowym dzieła różnych epok.
9 grudnia, po nocy spędzonej w Hotelu 03, pod opieką warszawskiej pani przewodnik, uczniowie udali się do Łazienek Królewskich i pod Belweder. Tu poznawali ciekawe historie związane z miastem i jego znamienitymi mieszkańcami .Następnie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uwzięli udział w multimedialnej podróży po czasach II wojny poznając realia życia ówczesnych mieszkańców i powstańców. Na koniec tego intensywnego dnia obejrzeli Stare Miasto i Barbakan w świątecznych iluminacjach .
W ostatnim dniu pobytu w stolicy uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Kopernik. Tutaj przez dwie godziny do woli eksperymentowali i poznawali możliwości ludzkiego umysłu. Ostatnim punktem programu był spacer po Warszawie do Placu Piłsudskiego oraz zwiedzanie rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie bezpiecznie wrócili do domów . Wielu z nich podkreśla, że czas spędzony na wycieczce na długo pozostanie w ich pamięci.
Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę" realizowane przy wsparciu budżetu państwa płatne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki
8
Fotorelacja z Kościeliska
Dzień 1.
Uczniowie klas 3, 4a , 4b i 5 pozdrawiają z zimowego Podhala.
Po przyjeździe do ośrodka, po spotkaniu z opiekunami i pysznym obiedzie wyruszyliśmy na wycieczkę grzbietem Gubałówki. Panie instruktorki bardzo ciekawie opowiadały o topografii Tatr, wskazując najważniejsze szczyty. Po zmroku podziwialiśmy „Krainę światła”.
Po kolacji mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalno – aktorskich.
Wszyscy się świetnie bawili J
W zakładce "Konkursy szkolne" publikujemy wyniki konkursu „ENGLISH AROUND US”
„ Polubić ortografię”
W miesiącu październiku, uczniowie klas I-III wykonali „Jesienne krajobrazy ortografią malowane”. Dzieci dzieliły się na grupy i malowały ilustracje według wybranej zasady. Jedna z grup układała wycięte wyrazy według trudności ortograficznych, inna podpisała elementy krajobrazu
z trudnościami ortograficznymi, jeszcze inni wybierali wyrazy tak, by powstał piękny krajobraz jesienny. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, utrwalając sobie zasady pisowni polskiej.W listopadzie uczniowie pisali tzw. ”Ruchowe dyktanda”. Dzieci pracowały w parach. Jedno dziecko w parze było „pisarzem” a drugie „biegaczem”. Biegacz biegł do tekstu, musiał zapamiętać zdanie
i prawidłowo przekazać pisarzowi. Pisarz zapisywał. Potem uczniowie zmieniali się rolami. Wygrała para, która bezbłędnie zapisała tekst.Klasy pierwsze miały za zadanie przepisać tekst dyktanda do zeszytu. Tekst dyktanda był umieszczony w kilku miejscach w klasie. Dzieci musiały podejść do kartki na której był zapisany tekst zapamiętać go i zapisać w zeszycie. Wygrały dzieci, które bezbłędnie napisały cały tekst dyktanda.
4Uczniowie klas drugiej i trzeciej wykonywali zadania z zastosowaniem różnych zasad ortografii jednocześnie czyli tzw. fuzje ortograficzne. Dzieci pracowały w dwuosobowych grupach. Najlepsi zostali nagrodzeni.
Magdalena Ostafin
Wyniki Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych
W dniu 24.11.2021 r. rozstrzygnięto etap gminny jubileuszowej XX edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i Krakowskich
W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE I-III prace zbiorowe przyznano:
I miejsce Tekieli Dawid i Grabek Kamil z SP Trzebunia
W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE IV-VI prace indywidualne przyznano:
I miejsce – Tekieli Oliwia kl. IV SP Trzebunia
W KATEGORII MŁODZIEŻ kl.VII-VIII prace indywidualne przyznano:
I miejsce – Hodurek Tomasz kl.VIIa SP Trzebunia
II miejsce – Tekieli Kacper kl.VIII SP Trzebunia
Na tym protokół zakończono i podpisano.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu gratuluje wszystkim laureatom konkursu i jednocześnie zaprasza po odbiór nagród w dniu 19 grudnia 2021 roku podczas organizowanego w tym dniu Świątecznego Spotkania z kulturą.
UWAGA! Bardzo prosimy wszystkich uczestników o odebranie szopek w dniu 19 grudnia w Sieprawiu gdzie zostały przekazane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu.
Ogromne gratulacje dla naszych uczniów..!!!!!!!
Natomiast w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Przydrożne kapliczki "na liście finalistów znalazła się Joanna Cybura uczennnica klasy 8c.
Gratulacje!
Joanna Matlak "Laureatem" konkursu
Joanna Matlak została laureatem XVIII Powiatowych Zawodów Matematycznych
W dniu 18 listopada 2021 r. w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Matematyczne pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. 8a - Joanna Matlak. Asia wraz z innymi 123 uczniami z 24 szkół podstawowych naszego powiatu zmagała się z trudnymi zadaniami i po raz kolejny udowodniła, że umie matematykę. 2 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Europejski Dzień Języków Obcych
W ramach Dni Językowych uczniowie naszej szkoły chcą przenieść nas nad Jezioro Bodeńskie, zachęcić do odwiedzenia tropikalnego parku rozrywki pod Berlinem oraz zwrócić naszą uwagę na maleńkie księstwo Lichtensteinu. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych prezentacji.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie